MOC KOBIETY

MOC KOBIETY – MAJ 2024

W tym roku wiosna przyszła nadspodziewanie szybko. Zakwitła kolorami, emocjami, odrodzeniem natury i nas, kobiet. Czyż nie? Która z Was nie doświadczyła na przestrzeni ostatnich miesięcy i tygodni, w jak intensywnych i znaczących czasach przyszło nam żyć, opiekować się bliskimi, pracować, a wreszcie kreować? Jak pogodzić procesy wewnętrznej przemiany z tą, która w tak szybkim tempie toczy się na zewnątrz? Nie mogłyśmy pozostać obojętne na ten ruch ku życiu. Dlatego już tej wiosny zapraszamy Was do udziału w pierwszej odsłonie Mocy Kobiety (kolejna odbędzie się jesienią). Mamy dla Was szkatułkę z kilkoma skarbami. Ufamy, że każda z Was znajdzie coś wartościowego dla siebie.
Dla nas ta wiosna przyniosła kilka ważnych zmian.  Fundacja DAR Sztuki, założona przez bliskie sobie kobiety, Joannę Grabowiecką-Świerszcz oraz Izabelę Bogucką, w tym roku oficjalnie przejmuje odpowiedzialność za realizację projektu. I robimy to z dziką przyjemnością. Tym bardziej, że lada dzień do zespołu fundacji oficjalnie dołączy trzecia wspaniała kobieta – Anna Janicka-Wiśniewska, którą wiele z Was miało okazję już poznać.
Jednocześnie dziękujemy serdecznie za dotychczasową, owocną i harmonijną współpracę Stowarzyszeniu Twórców „Cztery wymiary to dla nas za mało” i wyjątkowym mężczyznom, Tomaszowi Leszczyńskiemu i Sebastianowi Świerszczowi, którzy współrealizowali ten projekt przez siedem lat! Dziękujemy także Urzędowi Dzielnicy Bielany oraz Firmie MATEXI Polska – Witamy w okolicy za zaufanie oraz za to, że Moc Kobiety może nadal rozkwitać i inspirować dziesiątki, setki osób.
I na koniec pragniemy się z Wami podzielić pewnym inspirującym zdaniem: „Natura się z niczym nie spieszy, a ze wszystkim zdąża.”
Do zobaczenia w zaufaniu, że na wszystko jest czas, kochane kobiety, w tym na Waszą przyjemność!

Autorka plakatu: Zuza Miśko

5 maja (niedziela), w godz. 10.00-14.00 WARSZTATY „Pejzaż wewnętrzny – malarstwo intuicyjne” – prowadząca – JOANNA GRABOWIECKA – ŚWIERSZCZ, reżyserka teatralna, artystka malarka, autorka kolaży, scenografka i trenerka rozwoju osobistego. Autorka spektakli teatralnych, słuchowisk radiowych, czytań performatywnych. Realizatorka licznych projektów artystyczno-społecznych. Prezeska Fundacji DAR Sztuki. Pomysłodawczyni i realizatorka „Mocy Kobiety” oraz „Wielkiego Piękna”, projektu, który dotyczy przeciwdziałaniu depresji i próbom samobójczym wśród młodzieży. Rysunku i malarstwa uczyła się w Polsce i we Francji. Jej tryptyk malarski „Metamorfozy” został m.in. zaprezentowany w londyńskiej Boomer Gallery w trakcie wystawy „Dreams and Nightmares”.

OPIS WARSZTATÓW:
Malarstwo to gest, kolor, odwaga, aby zanurzyć się w nieprzewidywalnym procesie kreacji, gotowość,
by sięgnąć po dziecięcą radość i zaufać intuicji. Dopiero synergia tych składowych sprawia, że ma szansę powstać obraz. To będzie podróż do wyobraźni, barwnego, onirycznego świata zmysłów, dzięki którym powstanie portret wewnętrzny każdej z uczestniczek.


12 maja (niedziela), w godz. 10.00-14.00 WARSZTATY „Dotyk pieśni – warsztaty pracy z głosem” – prowadząca – JUSTYNA LILIANA KONDZIOŁKA
– twórcza ekspresja była dla niej zawsze żywą potrzebą i kluczem do uzdrawiania relacji ze sobą i światem. Wśród ulubionych form artystycznego wyrazu, praca z głosem zajmuje dla niej wyjątkowe miejsce. Szczególnie interesuje ją terapeutyczny, wspólnotowy
i duchowy wymiar muzyki. Śpiewa przy akompaniamencie gitary, bębna i grzechotki. Inspiracje czerpie
z kultur spoza kręgu zachodnio-europejskiego, gdzie śpiew i wspólne muzykowanie często naturalnie przybierają formę rytuału czy modlitwy. Na mapie świata ukochała sobie północne Indie, gdzie nad brzegiem Gangesu doświadczyła magii wspólnego mantrowania. Na co dzień pracuje z medycyną dotyku poprzez Holistyczny Masaż Powięziowy (w oparciu o MER) i Biodynamiczną Terapię Czaszkowo-Krzyżową, której uczyła się w międzynarodowej Szkole Body Intelligence. Kocha intymną pracę gabinetową i czerpie dużo radości z towarzyszenia ludziom w procesach transformacji.

OPIS WARSZTATÓW: Głos płynie z wnętrza ciała, wibruje w tkankach, jest intymnie spleciony
z oddechem. Wspólny śpiew, a nawet samo dźwięczenie razem daje możliwość spotkania się w grupie kobiet na zupełnie innym poziomie niż rozmowa. Ma to wyjątkową wartość we współczesnym świecie, który sprzyja poczuciu alienacji i oddzielenia. Zapraszam do wspólnej podróży poprzez dźwięki, które będą przepływać przez nasze ciała i spajać nas w kręgu. Zaczniemy od delikatnego i czułego ożywiania naszych ciał i głosów za pomocą różnych ćwiczeń. Zaprosimy ducha zabawy, który jest najlepszym antidotum na wewnętrznego krytyka i perfekcjonizm. Będziemy dowibrowywać nasze gardła; otwierać w sobie receptywność na dźwięki, abyśmy naprawdę słyszały siebie nawzajem. W przestrzeni uważności będziemy celebrować różnorodność naszych głosów i delektować się magicznymi momentami, kiedy połączą się w jeden. W drugiej części, ożywione i oswojone ze sobą, popłyniemy nurtem pieśni, które dotykają serca i przypominają o tym, co w Życiu ważne. Będą to pieśni w różnych językach bo muzyka, podobnie jak ptaki, nie uznaje granic i rozkwita w kulturowej różnorodności.
Do udziału w warsztacie nie jest potrzebne muzyczne przygotowanie. Wystarczy  otwartość i ciekawość. 

SPOTKANIE 15 maja (środa) – godz. 19.00 „OPOWIEŚCI DUSZY” – spotkanie z ANNĄ KAMIŃSKĄ – pisarką, autorką bestsellerowych książek, w tym takich tytułów, jak: „Simona: opowieść o niezwyczajnym życiu Simony Kossak”, „Wanda: opowieść o sile życia i śmierci: historia Wandy Rutkiewicz”, „Białowieża szeptem: historie z Puszczy Białowieskiej”, „Kotański. Bóg Ojciec. Konfrontacja” i innych. W tym roku jesienią wejdzie do kin film fabularny o Simonie na podstawie jej książki. Laureatka nagród literackich (Nagroda Literacka Zakopanego, czy Nagroda Kazaneckiego, nominowana w tym roku do „Wawrzyna” za ostatnią książkę o Marku Jackowskim i MAANAMIE). Miłośniczka przyrody, Puszczy Białowieskiej
i gór.

Fot.: Magdalena Wiśniewska -Krasińska

18 maja (sobota), w godz. 10.00-14.00 WARSZTATY „Jak zamienić wspomnienie w książkę” – prowadząca – ANNA KAMIŃSKA – biogram jw.

OPIS WARSZTATÓW:
Często czytelnicy autobiografii, czy konkretnych zdarzeń spisanych przez ich uczestniczki/uczestników zastanawiają się, na co, na kogo skierować soczewkę uważności, aby z tysiąca słów, mikrowydarzeń, emocji powstała spójna, interesująca opowieść. Jak je okiełznać? To będzie praktyczny warsztat o pisaniu pamiętnika, dziennika i o tym, jak uporządkować zawarte w nim informacje, aby powstała książka. To także warsztat, który pokaże, jak utrwalić wspomnienia naszych najbliższych i nadać im literacki sznyt.


Fot.: Magdalena Wiśniewska-Krasińska

26 maja (niedziela), w godz. 10.00-14.00, WARSZTATY „Pierwotny zmysł Matki Ziemi – warsztaty ceramiczne” – prowadząca – KATARZYNA HELENA BIAŁEK, artystka ceramiczka. Prowadzi autorską pracownię z unikatową, użytkową ceramiką. Bliskie są jej połączenia: natura, minimalizm, surowa prostota, kolory ziemi. Tworzy z uwagą i szacunkiem dla otoczenia, przy wykorzystaniu naturalnych materiałów i prostych form. Jej prace charakteryzują się szlachetnym pięknem i zmysłowością. W 2023 otrzymała nagrodę Anioła Rzemiosła przyznaną jej przez Związek Rzemiosła Polskiego.   

OPIS WARSZTATÓW:
Uczestniczki stworzą ceramiczne naczynia inspirowane starożytną sztuką użytkową. Dzięki cennym wskazówkom doświadczonej i utalentowanej artystki ceramiczki zdobędą wartościową wiedzę na temat procesu tworzenia ceramiki – od pierwszego dotyku wilgotnej grudki ziemi aż skończone naczynie. WAŻNE. Warsztaty obejmują przygotowanie naczynia bez wypału. Uczestniczki, które zechcą zabrać naczynie do domu i oddać je do wypalenia, prosimy o PRZYNIESIENIE opakowania (pudełka, pojemnika) na gotową pracę, bowiem bez zabezpieczenia wilgotna praca może ulec zniekształceniu.

Fot.: Aga Vera Schiller

MIEJSCE WARSZTATÓW: foyer sali obrad, Urząd Dzielnicy Bielany m. st. Warszawy, ul. Żeromskiego 29. UWAGA! Wejście główne.

MIEJSCE SPOTKANIA: sala widowiskowa, Urząd dzielnicy Bielany m. st. Warszawy, ul. Żeromskiego 29. UWAGA! Wejście od ul. Jarzębskiego.

INFORMACJE NT. ZAPISÓW I MIEJSC:
WSTĘP WOLNY na wszystkie wydarzenia.
Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Koncepcja: Joanna Grabowiecka-Świerszcz – https://www.facebook.com/sztukadzikosci

ZAPISY:

Kochana Kobieto,
Prosimy, abyś przeczytała uważnie poniższy regulamin Mocy Kobiety, dopiero potem dokonała zapisu. Twój zapis jest bowiem równoznaczny z wyrażeniem zgody na spisane poniżej zasady uczestnictwa. Z góry dziękujemy.

INFORMACJE NT. ZAPISÓW I MIEJSC:

Zgłoszenia do projektu oraz wszelkie zapytania odnośnie jego realizacji przyjmujemy drogą mailową, na adres e-mail: MocKobietyBielany@gmail.com

UWAGA!
W mailu prosimy o podanie następujących informacji:
1) imię i nazwisko,
2) data i tytuł warsztatu, na który chcesz się zapisać,
3) pod każdym tytułem napisz w jednym zdaniu, co najbardziej interesuje Cię w wybranym warsztacie,
4) czym się zajmujesz na co dzień lub jakie są twoje zainteresowania.

Odpowiedzi na powyższe pytania ułatwią nam pracę i pozostaną do wyłącznej wiadomości prowadzącej dany warsztat.

REGULAMIN MOCY KOBIETY:
1. Niniejszy Regulamin został opracowany przez Fundację DAR Sztuki („Organizator”) i jest kierowany do wszystkich osób, które w czasie trwania projektu biorą udział w warsztatach i spotkaniach.
2. Warsztaty i spotkania odbywają się wedle ustalonego harmonogramu dostępnego w zakładce „Harmonogram”
3. Liczba miejsc jest ograniczona. Każda prowadząca warsztaty zastrzega sobie prawo do podania odpowiadającej jej i charakterowi zajęć maksymalnej liczby uczestniczek.
4. W spotkaniach z zaproszonymi gościniami może uczestniczyć do 150 osób.
5. Decyduje kolejność prawidłowo wypełnionych zgłoszeń.
6. Jeżeli interesuje Cię udział w kilku warsztatach, prosimy, abyś w zgłoszeniu podała tematy warsztatów w kolejności od najbardziej Cię interesujących. Zależy nam na tym, aby jak najwięcej kobiet mogło uczestniczyć w cyklu.
7. W trakcie jednej odsłony Mocy Kobiety (np. maj) można uczestniczyć maksymalnie w dwóch warsztatach (chyba że zwolni się miejsce).
8. W przypadku zwolnienia miejsca na dany warsztat pierwszeństwo do zapisów będą miały kobiety, które wyślą swoje zgłoszenie do udziału w Mocy Kobiety po raz pierwszy.
9. W razie niemożności skorzystania z danego warsztatu z góry dziękujemy za jak najszybsze powiadomienie Organizatora o tym drogą mailową, na adres e-mail: MocKobietyBielany@gmail.comKobieta, która będzie mogła przyjść w zamian za Ciebie, na pewno będzie Ci wdzięczna:)
10. WAŻNE. Ze wszystkich wydarzeń cyklu Moc Kobiety tworzona będzie fotorelacja. Zgłoszenie udziału w warsztatach i spotkaniach jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na wykorzystanie wizerunku utrwalonego podczas wydarzeń w materiałach promocyjnych i informacyjnych Organizatora (w tym w mediach społecznościowych) w ramach promocji projektu Moc Kobiety.

Prosimy, abyś przeczytała uważnie poniższy regulamin Mocy Kobiety, dopiero potem dokonała zapisu. Twój zapis jest bowiem równoznaczny z wyrażeniem zgody na spisane poniżej zasady uczestnictwa. Z góry dziękujemy.

Na warsztaty obowiązują zapisy pod adresem mailowym: MocKobietyBielany@gmail.com

UWAGA!
W mailu prosimy o podanie następujących informacji:
1) imię i nazwisko,
2) data i tytuł warsztatu, na który chcesz się zapisać,
3) pod każdym tytułem napisz w jednym zdaniu, co najbardziej interesuje Cię w wybranym warsztacie,
4) czym się zajmujesz na co dzień lub jakie są twoje zainteresowania.

Odpowiedzi na powyższe pytania ułatwią nam pracę i pozostaną do wyłącznej wiadomości prowadzącej dany warsztat.REGULAMIN MOCY KOBIETY:
1. UWAGA! Jeżeli interesuje Cię udział w kilku warsztatach, prosimy, abyś w zgłoszeniu podała tematy warsztatów w kolejności od najbardziej Cię interesujących. Zależy nam na tym, aby jak najwięcej kobiet mogło uczestniczyć w cyklu.
2. Każda prowadząca zastrzega sobie prawo do podania odpowiadającej jej i charakterowi zajęć liczby uczestniczek.
3. Liczba miejsc jest ograniczona.
4. Decyduje kolejność prawidłowo wypełnionych zgłoszeń.
5. W trakcie jednej odsłony Mocy Kobiety (np. maj) można uczestniczyć maks. w dwóch warsztatach (chyba że zwolni się miejsce).
6. W przypadku zwolnienia miejsca na dany warsztat pierwszeństwo do zapisów będą miały kobiety, które wyślą swoje zgłoszenie do udziału w MK po raz pierwszy.
7. Prosimy o rozważne zapisy:)
8. W razie niemożności skorzystania z danego warsztatu z góry dziękujemy za jak najszybsze powiadomienie nas o tym na powyższy adres mailowy. Kobieta, która będzie mogła przyjść w zamian za Ciebie, na pewno będzie Ci wdzięczna:)
9. WAŻNE. Ze wszystkich wydarzeń cyklu Moc Kobiety tworzona będzie fotorelacja. Zgłoszenie udziału w warsztatach i spotkaniach jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na publikację i rozpowszechnianie wizerunku w mediach społecznościowych w ramach promocji cyklu Moc Kobiety.
10. UWAGA! W spotkaniach może uczestniczyć więcej osób.

Koncepcja: Joanna Grabowiecka-Świerszcz ze Sztuka Dzikości – https://www.facebook.com/sztukadzikosci

Projekt realizowany przez Fundacja DAR Sztuki, finansowany przez Urząd Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy oraz MATEXI Polska – witamy w okolicy – https://www.facebook.com/witamywokolicy

Tutaj link do strony projektu na www Fundacji DAR Sztuki.

MOC KOBIETY PAŹDZIERNIK/LISTOPAD 2023
Zmiana-przemiana-transformacja wymaga zadbania o swoje granice, o swoje ciało, o relacje z najbliższymi i ze światem, o czułość i łagodność dla siebie samej, o harmonię wreszcie, gdzie jest miejsce na odpoczynek i przyjemność.
A w tym wszystkim niech wspierają nas sztuka, poezja, taniec, teatr,dotyk i wewnętrzne otulenie tej w nas, która potrzebuje zanurzyć się w pięknie, doświadczyć go na własnej skórze i własnymi zmyslami.
Ale myli się ta/ten z Was, kto mysli, że kobiecość to tylko łagodność. Nie. To także stanowczość, precyzja, konsekwencja, uważność i świadomość własnego ciała. Taka jest jesienna Moc Kobiety.
Jest PEŁNIĄ! Zapraszam z serca wraz z całym gronem niezwykłych kobiet i jednego wspaniałego mężczyzny, którzy przyjęli moje zaproszenie! A zatem? DO DZIEŁA!


Plakat: Zuza Miśko <3

PAŹDZIERNIK

21.10. (sobota), w godz. 10.00-14.00 – WARSZTATY – „Miecz i wachlarz – Biodra – moc ukrytego piękna” – prowadząca ANNA OGAWA – Kobieta mieszkająca na dwóch kontynentach. Po ponad 30 latach pobytu w Japonii, u boku męża Soke Masanori Ogawa przekazuje w Polsce tradycje rodzimej szkoły męża – Arakimunisairyu iai. Posiada stopnie mistrzowskie w japońskich sztukach walki mieczem: iai oraz kendo. Zajmuje się tłumaczeniem wierszy japońskich i chińskich oraz choreografią sceniczną Kenbu – stworzoną przez wyższą klasę samurajską, a wykonywaną z mieczem, naginatą, włócznią, łukiem, wachlarzem czy bangasa – japońską parasolką. Przez wiele lat pracowała w japońskim radio oraz TV jako tłumaczka. Ma za sobą długoletni staż w szkołach i przedszkolach japońskich, a także jako wykładowca i instruktor w japońskich siłach zbrojnych. Autorka wielu wydarzeń kulturalnych, esejów, artykułów, projektów dotyczących promowania kultury japońskiej. Podczas pobytu w Japonii wielokrotnie prowadziła seminaria w kręgach edukacyjnych.
Więcej o Annie: tutaj.

OPIS WARSZTATÓW: Podczas warsztatów zabiorę Panie do krainy japońskich mądrości
 „na codzień”, które bardzo pomagają wyczuć zmiany, jakie wokół nas następują. Siedząc wygodnie z „nogą na nogę” w miękkim fotelu lub na tapczanie nie zawsze zdajemy sobie sprawę, jak ważne w procesie poruszania się są na przykład biodra, którym chciałabym poświęcić szczególną uwagę. Świadomość własnego ciała, sposób myślenia o kobiecym ciele, umiejętność zadbania o nie, świadomość energii, jaką w sobie nosimy oraz umiejętność jej kontroli pozwala na, jak to określam, „pełniejsze i radośniejsze życie”.
Japonia nauczyła mnie umiejętności dostosowywania się do wszelakich zmian, a także postrzegać ukryte w nas, kobietach, piękno. O tym chciałabym opowiedzieć, porozmawiać.
I zachęcić – oddechem, mieczem i wachlarzem – ciało do „zmian” na lepsze. Warsztaty przybliżą nam mechanizm kumulujący i wyzwalający witalną energię,  umiejętność koncentracji, pomogą zrozumieć wagę bioder, nóg, całego układu kostnego.

Zapraszam,
Anna

28.10. (sobota), w godz. 10.00-14.00 – WARSZTATY – „Opowieści cielesności” – prowadząca ALICJA DŁUGOŁĘCKA, absolwentka Wydziału Pedagogiki na UW, dr nauk humanistycznych, przez wiele lat prowadziła zajęcia z psychosomatyki i rehabilitacji seksualnej w Wydziale Rehabilitacji w AWF
w Warszawie. Zajmuje się edukacją psychoseksualną i seksualnością kobiet – prowadzi szkolenia dla specjalistów i młodzieży, jest wykładowcą na Podyplomowych Studiach Wychowania Seksualnego na UW i Seksuologii Klinicznej w SWPS oraz Akademii Medycznej i Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie. 
Autorka licznych książek i artykułów z tego zakresu m.in. podręcznika dla gimnazjalistów do „wychowania do życia w rodzinie” i monografii „Edukacja seksualna”, „Jak się kochać” i „Seks na wysokich obcasach” oraz „Zwykłej książki o tym, skąd się biorą dzieci”. 
Swoją pracę naukową i popularyzatorską poświęca profilaktyce zaburzeń psychoseksualnych, szeroko rozumianej edukacji seksualnej i propagowaniu zdrowia seksualnego. Na co dzień pracuje z klientami
w zakresie edukacji psychoseksualnej w Centrum Terapii Lew-Starowicz w Warszawie. W 2023 roku ukazała się nakładem wyd. Znak jej ostatnia książka „Przypływ. O emocjach i seksualności dojrzałych kobiet”.

OPIS WARSZTATÓW:
Wspólnie wsłuchamy się w procesy zmian cielesnych, w intymne opowieści o dojrzewaniu, zranieniu i gojeniu, znikaniu i wzroście. W kręgu kobiet otulimy uważnoscią i szacunkiem obszary zaniedbane, niewidziane, stęsknione. A na koniec poszukamy, jak zazwyczaj, radości i przyjemności.
Zapraszam,
Alicja
26.10. (czwartek), w godz. 18.00-20.00 – SPOTKANIE – „Relacje zdrowe i zmysłowe – spotkanie dla Niej i dla Niego” – ZOSIA I DAWID RZEPECCY – nauczyciele tantry i terapeuci relacji zajmujący się związkiem i ich intymnym rozwojem. W 2021 roku ukazał się nakładem wyd. Natuli wywiad rzeka prowadzony przez Natalię Fiedorczuk pt. „Życie seksualne rodziców”, w którym oboje opowiadają o budowaniu szczęśliwej relacji miłosnej i wyzwaniach związanych z rodzicielstwem.
Tak o sobie piszą:
„Poznaliśmy się 10 czerwca 2004 roku w drodze na warsztaty counselingu. Czwartego dnia znajomości zamieszkaliśmy razem. Mamy dwie córki (Dawid trzy:)).
Świadomie dbamy o nasze małżeństwo. Nasz związek opieramy na sprawnej komunikacji i czułej bliskości. Równie ważna jest dla nas przestrzeń intymności, którą wciąż rozwijamy i poznajemy. Od samego początku naszej relacji rozwijamy się w  psychoterapii, oraz praktykujemy tantrę doświadczając w niej spełnienia dla ciała i duszy.
Zosia jest z wykształcenia psychologiem (tytuł pracy mgr. „Rola mitu personalnego w kształtowaniu się poczucia sensu życia w terapii zorientowanej na proces”), Dawid jest z wykształcenia filozofem (tytuł pracy mgr. „Transgresja ego w buddyzmie zen jako droga do reintegracji z absolutem”) (…)”

Więcej o Zosi i Dawidzie: https://www.tantralove.eu

MIEJSCE: Bielański Integrator Przedsiębiorczych, Aleja Zjednoczenia 25, Warszawa, metro Stare Bielany.
Zapraszamy serdecznie!
Zosia i Dawid Rzepeccy
LISTOPAD
5.11. (niedziela), w godz. 10.00-14.00 – WARSZTATY „Uzdrawiająca moc w Twoich rękach” – prowadząca ANNA ZALESKA – 
Masażystka Lomi Lomi Nui (od 2017), Kobido (od 2019) i innych form terapeutycznego dotyku, m.in MER, Dotyk Motyla, Reiki, terapia czaszkowo-krzyżowa. W 2022 roku ukończyła kurs nauczycielski Lomi Lomi Nui u Susan Pa’iniu Floyd. Absolwentka Holistycznej Szkoły Trenerów, uczestniczka III modułów Szkoły Szamańskiej Arvick Baghramian. Od 2021r do pracy terapeutycznej włączyła dźwięki i wibracje instrumentów naturalnych. Jej misją jest szerzenie dotyku „pod strzechy”. W swojej pracy korzysta zarówno z narzędzi trenerskich jak i szamańskich a techniki terapeutyczne wspiera pracą z energią. 
Więcej o Annie: tutaj
OPIS WARSZTATÓW:
Pamiętasz te chwile, kiedy jako dziecko biegłaś do Mamy ze stłuczonym kolanem, a ona instynktownie przykładała dłonie do bolącego miejsca? Wielokrotnie doświadczyłyśmy, czy to będąc jeszcze dzieckiem, czy już mamą, jak uzdrawiającą MOC ma DOTYK. Oznacza to, że nie trzeba być profesjonalną masażystką, aby móc wspierać naszych bliskich w trudnych momentach. Ta uzdrawiająca moc, ukryta w naszych dłoniach tylko czeka, aby objawić się z całą swoją miłością. Wystarczy zaufać i pozwolić jej działać, a poprowadzi nas przez trudne chwile, wspierając nas i nasze rodziny. A jeśli dodatkowo poznamy fundamenty świadomego dotyku oraz kilka kluczowych technik uwalniania od bólu, możemy poczuć się bezpieczniej i jeszcze bardziej rozgościć się w Mocy Dotyku. 
Zapraszam na warsztat budzenia w sobie Mocy świadomego Dotyku. Spotkanie to otworzy Twoje dłonie na dawanie, dzielenie się tym, co mamy w sobie instynktowne i zawsze dostępne. Ponadto po warsztacie będziesz wiedziała, jak pomóc przy bólach głowy i pleców oraz poznasz podstawy relaksującego masażu stóp, który działa jak magiczne antidotum na stres. Wszystko to z korzyścią dla Twojej rodziny, dzieci, przyjaciół, a przede wszystkim dla Ciebie, gdyż dawanie otwiera nasze Serca, a im więcej dajesz tym więcej do Ciebie wraca.
Materiały potrzebne do udziału w spotkaniu:
* mata do jogi;
* koc lub otulająca, ciepła chusta, szal,
* jeżeli masz, zabierz swój ulubiony olejek do masażu
* ciepłe napoje, kanapkę, przekąski,
* coś do chrupania na nasz wspólny stół obfitości,
* ciepłe ubranie (przy pracy z ciałem często robi nam się chłodno).
Zapraszam czule,
Anna
12.11. (niedz.) w godz. 10.00-14.00 – WARSZTATY „Krąg odrodzenia – w magicznym teatrze pola narodzin” – prowadząca – KATARZYNA AULI BARSZCZEWSKA – pierwsza doula w Polsce. Od ponad piętnastu lat w Procesie Ponownych Narodzin asystuje w transformacji zapisów w ciele z okresu prenatalnego z użyciem takich metod, jak autohipnoza, praktyki oddechowe, holistyczna praca z mądrością ciała. Tworzy cykliczne spotkania w kulturze kręgów, warsztaty Odrodzenie Kobiet, Moc Rodzenia oraz wydarzenia artystyczne w kręgu intencji zmiany narracji wokół kobiecej mocy, rodzenia, dawania życia, twórczości.
Więcej nt. Katarzyny: https://www.polenarodzin.pl
 
OPIS WARSZTATÓW: Podczas warsztatu rozpoznasz w sobie blokujące przekonania o relacji z ciałem i pożądaniem, przejdziesz proces transformacji w magicznym teatrze Pola Narodzin oraz doświadczysz praktyki oddechowej, która pomaga na co dzień w transformacji i świętowaniu Twojej zmysłowej kobiecości. W polu narodzin wsłuchamy się w nasze opowieści o własnych narodzinach, aby poczuć, jak wewnętrzna narracja przenosi się na Twoją relację z ciałem i pożądaniem, jako mocą witalności.
Przewodnia myśl, jak otworzyć się bardziej na życie? 
W przestrzeni kobiecego kręgu uważności, odpuszczania napięć w ciele i otwieraniu się na akceptację ciała, uświadomimy sobie, jak postrzegamy ciało. Pozwolimy sobie wyjść poza wewnętrzne i społeczne uwarunkowania, aby uznać swoje naturalne piękno. 
Jak się przygotować:
* swobodny strój do ruchu,
* ubranie na zmianę lub fartuch do tworzenia w masie plastycznej,
* zeszyt i coś do pisania,
* przynieś dla siebie kwiat, który symbolizuje zmysłową kobiecość w Tobie.

Zapraszam,
Katarzyna

INFORMACJE NT. ZAPISÓW I MIEJSC:
WSTĘP WOLNY na wszystkie wydarzenia.
Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Koncepcja i realizacja: Joanna Grabowiecka-Świerszcz – https://www.facebook.com/sztukadzikosci

ZAPISY:
Prosimy, abyś przeczytała uważnie poniższy regulamin Mocy Kobiety, dopiero potem dokonała zapisu. Twój zapis jest bowiem równoznaczny z wyrażeniem zgody na spisane poniżej zasady uczestnictwa. Z góry dziękujemy.

Na warsztaty obowiązują zapisy pod adresem mailowym: MocKobietyBielany@gmail.com

UWAGA!
W mailu prosimy o podanie następujących informacji:
1) imię i nazwisko,
2) data i tytuł warsztatu, na który chcesz się zapisać,
3) pod każdym tytułem napisz w jednym zdaniu, co najbardziej interesuje Cię w wybranym warsztacie,
4) czym się zajmujesz na co dzień lub jakie są twoje zainteresowania.

Odpowiedzi na powyższe pytania ułatwią nam pracę i pozostaną do wyłącznej wiadomości prowadzącej dany warsztat.

REGULAMIN MOCY KOBIETY:
1. UWAGA! Jeżeli interesuje Cię udział w kilku warsztatach, prosimy, abyś w zgłoszeniu podała tematy warsztatów w kolejności od najbardziej Cię interesujących. Zależy nam na tym, aby jak najwięcej kobiet mogło uczestniczyć w cyklu.
2. Każda prowadząca zastrzega sobie prawo do podania odpowiadającej jej i charakterowi zajęć liczby uczestniczek.
3. Liczba miejsc jest ograniczona.
4. Decyduje kolejność prawidłowo wypełnionych zgłoszeń.
5. W trakcie jednej odsłony Mocy Kobiety (tj. wrzesień/październik) można uczestniczyć maks. w dwóch warsztatach (chyba że zwolni się miejsce).
6. W przypadku zwolnienia miejsca na dany warsztat pierwszeństwo do zapisów będą miały kobiety, które wyślą swoje zgłoszenie do udziału w MK po raz pierwszy.

7. Proszę o rozważne zapisy:)
8. W razie niemożności skorzystania z danego warsztatu z góry dziękujemy za jak najszybsze powiadomienie nas o tym na powyższy adres mailowy. Kobieta, która będzie mogła przyjść w zamian za Ciebie, na pewno będzie Ci wdzięczna:)
9. Ze wszystkich wydarzeń cyklu Moc Kobiety tworzona będzie fotorelacja. Zgłoszenie udziału w warsztatach i spotkaniach jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na publikację i rozpowszechnianie wizerunku w mediach społecznościowych w ramach promocji cyklu Moc Kobiety.
10. UWAGA! W spotkaniach może uczestniczyć więcej osób.

MIEJSCE
WARSZTATY: 
Urząd Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy, ul. Żeromskiego 29.  foyer sali obrad, V piętro (wejście główne),

UWAGA! SPOTKANIE: https://integrator.naszebielany.pl/index.php/kontakt Bielański Integrator Przedsiębiorczych, Aleja Zjednoczenia 25, Warszawa (tuż przy metrze Stare Bielany, wejście za Empikiem).

Koncepcja i realizacja: Joanna Grabowiecka-Świerszcz ze Sztuka Dzikości – https://www.facebook.com/sztukadzikosci

Projekt realizowany we współpracy ze Stowarzyszeniem Twórców „Cztery wymiary to dla nas za mało”, finansowany przez Urząd Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy oraz MATEXI Polska – witamy w okolicy – https://www.facebook.com/witamywokolicy

*************************************************************************************************

MOC KOBIETY WRZESIEŃ/PAŹDZIERNIK 2023

WRZESIEŃ

Życie jest darem. Życie jest cudem. Życie jest skarbem. Ty także, kochana kobieto. Świat, w którym wybrałyśmy żyć zmienia się na naszych oczach, jak w kalejdoskopie. Tegoroczna Moc Kobiety powstała po to, aby Cię wzmocnić w tych zmianach, które zachodzą w naszych sercach, ciałach i duszach, które zachodzą w ludziach nam bliskich oraz tych, których mamy szczęście spotkać na naszej drodze, nawet na chwilę. Bądź świadoma tego, że nawet jedno Twoje spojrzenie, jeden Twój uśmiech może wpłynąć na drugiego człowieka. Ziemia nam w tym wtóruje, wspiera nas w tych procesach, karmiąc nas swoim pięknem, dobrem i odżywiając nasze ciała. Uszanuj to, proszę, uszanuj w tej zmianie siebie i pozwól sobie na oddech, zatrzymanie się, aby przyjrzeć się temu, czego Ty potrzebujesz, zobacz, jak wiele już zrobiłaś, przytul siebie. A następnie zrób TO, podejmij decyzję o ZMIANIE, nawet jeśli miałaby ona być symboliczna. Na tym przecież polega efekt motyla!

Projekt plakatu: Zuza Miśko https://www.zuzamisko.com

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM:

1) 17.09. (niedziela), w godz. 10.00-14.00 – WARSZTATY „Zmiana jest kobietą” – prowadząca IZABELA BOGUCKA, prawniczka, mentorka zmiany, trenerka rozwoju kompetencji miękkich, wizeprezeska Fundacji DAR Sztuki. Dwukrotnie przeszła proces transformacji zawodowej. Dziś przez coaching i mentoring towarzyszy w odważnym wychodzeniu do nowego i dążeniu do satysfakcji z życia zawodowego.
Więcej o Izabeli znajdziesz tutaj:https://izabelabogucka.pl
O Fundacji DAR Sztuki przeczytasz tutaj: https://www.darsztuki.pl

OPIS WARSZTATÓW:
Co napędza nas do zmiany? Co nas przed nią powstrzymuje? Czego potrzebujemy, aby zrobić pierwszy krok? Zapraszam Cię do zajrzenia w głąb siebie w poszukiwaniu odpowiedzi na te i inne pytania. Wspólnie przyjrzymy się temu, co robić, aby przechodzenie przez zmianę było lekkie i przynosiło satysfakcję oraz energię do działania „po nowemu”.

Podczas tego warsztatu:
– przyjrzysz się emocjom i jakościom, jakie towarzyszą Ci w procesie zmiany,
– poznasz poszczególne etapy zmiany,
– oswoisz wewnętrznego krytyka,
– połączysz się ze swoimi pragnieniami i przekujesz je w cele,
– odkryjesz, co jest konieczne, aby zmiana była możliwa.

fot. Katarzyna Kasjani Kostrzewa

24.09. (niedziela), w godz. 10.00-14.00 – WARSZTATY „Podróż bohaterki. Kobieca droga do pełni” cz. 1 – prowadząca JOANNA GRABOWIECKA-ŚWIERSZCZ, reżyserka teatralna, malarka, autorka onirycznych, przepełnionych symbolami kolaży artystycznych, trenerka rozwoju trwałego. Prezeska Fundacji DAR Sztuki. Od sześciu lat kroczy tzw. kobiecą ścieżką serca inspirowaną mądrością rdzennych mieszkańców Ameryki, w ramach której współprowadzi wraz z Marią Elą Ziemkiewicz roczny cykl warsztatów „Klanowe Matki – podróż do źródła Twojej kobiecej mocy”. Pomysłodawczyni i realizatorka cyklu Moc Kobiety.
Prace Joanny znajdziesz tutaj: http://sztukadzikosci.com/malarstwo_kolaze_paintings_collages/, o Fundacji DAR Sztuki przeczytasz tutaj: https://www.darsztuki.pl

OPIS WARSZTATÓW:
„Podróż bohaterki – kobieca droga do pełni”, to warsztat inspirowany arcyważną książką Maureen Murdock o tym samym tytule. Podczas naszego spotkania zaproszę Cię do przyjrzenia się uważnie swojemu życiu przez pryzmat zaproponowanego przez autorkę schematu. Naszą podróż zaczniemy od tematu „Oddzielenia od kobiecości”, poprzez „Inicjację i Zstąpienie do Bogini”, a zakończymy na „Integracji pierwiastka męskiego i kobiecego”. Pomiędzy nimi są kolejne przystanki, o których szczegółowo dowiesz się już na warsztatach. Wyruszymy w tę podróż wyposażone w długopis, notes, pędzle, farby, nożyczki i klej. Zostaniesz zaproszona do stworzenia swojej symbolicznej mapy życia, aby przyjrzeć się mu z uważnością i czułością, aby je i SIEBIE! uhonorować oraz docenić drogę, którą do tej pory przebyłaś.
Będzie twórczo i inspirująco. Będziemy intuicyjnie pisać, tańczyć, malować i (współ)tworzyć przestrzeń świadomej, uzdrawianej kobiecości.

UWAGA! I cz. warsztatu będzie wprowadzeniem do cz. II, a zatem, sprawdź, proszę, dobrze, czy data 8.10. Ci odpowiada. Proszę o rozważne zapisy.

P.S. Przyjdź w wygodnych ciuchach. Przynieś ze sobą matę do jogi, szal lub ciepłą chustę do okrycia, notes i długopis. A także coś ciepłego do picia i drobną przekąskę, aby o siebie zadbać.

fot. Beata Muchowska

PAŹDZIERNIK

1.10. (niedziela), w godz. 10.00-14.00: „Jestem zmianą, jakiej pragnę. Warsztaty w naturze.” – prowadząca MAGDALENA GAWRYCH, psycholog, psychoterapeutka, badaczka, trenerka, nauczycielka akademicka. Związana z Instytutem Psychologii APS w Warszawie i Centrum terapii Lew Starowicz. Klinicznie pracuje z osobami w procesie zmian indywidualnych i partnerskich. W ostatnich latach naukowo eksploruje związki natury ze zdrowiem i dobrostanem psychicznym. Redaktorka pierwszej polskiej monografii naukowej poświęconej tym zagadnieniom – „Natura a zdrowie psychiczne” (2022). Zaangażowana w aktywność sieci Climate Change/Total Health Initiative. Warsztatowo pracuje z osobami chcącymi rozwijać swoje umiejętności radzenia sobie ze stresem i zmianami oraz kobietami potrzebujących dostrzeżenia lub odbudowania własnych zasobów.

OPIS WARSZTATÓW:
Warsztaty w naturze są doskonałym sposobem na pozbycie się stresu dnia codziennego, uruchormienie uwagi mimowolnej, myślenia syntetycznego i kreatywności. Wszystko to da nam doskonałą podstawę do refleksji nad sobą – doświadczysz własnych potrzeb i pragnień, zobaczysz, kim jesteś teraz, jaką drogę rozwoju i dojrzewania osobistego przebyłaś, w jakim miejscu życia jesteś. Następnie skoncentrujemy się nad Twoją zmianą, jakiej pragniesz i Tobą w tej zmianie – w jaki sposób chcesz działać wobec siebie, w relacjach, w pracy; czego pragniesz, co zmieniasz, na co przygotowujesz przestrzeń, co postanawiasz i jak będziesz to realizować oraz z jakich zasobów skorzystasz.
Skorzystamy z dobrodziejstwa relaksacji, ćwiczeń oddechowych, ćwiczeń uważności, będziemy działały w oparciu o metaforę i symbole, a w procesie kreacji sięgniemy po materiały naturalne obecne w lesie oraz – dla chętnych – drobne przedmioty symboliczne, które przyniesiecie ze sobą.


8.10. (niedziela) – WARSZTATY „Podróż bohaterki. Kobieca droga do pełni” cz. 2 – prowadząca JOANNA GRABOWIECKA-ŚWIERSZCZ
, reżyserka teatralna, malarka, autorka onirycznych, przepełnionych symbolami kolaży artystycznych, trenerka rozwoju trwałego. Prezeska Fundacji DAR Sztuki. Od sześciu lat kroczy tzw. kobiecą ścieżką serca inspirowaną mądrością rdzennych mieszkańców Ameryki, w ramach której współprowadzi wraz z Marią Elą Ziemkiewicz roczny cykl warsztatów „Klanowe Matki – podróż do źródła Twojej kobiecej mocy”. Pomysłodawczyni i realizatorka cyklu Moc Kobiety.
Prace Joanny znajdziesz tutaj: http://sztukadzikosci.com/malarstwo_kolaze_paintings_collages/, o Fundacji DAR Sztuki przeczytasz tutaj: https://www.darsztuki.pl

OPIS WARSZTATÓW:
Podróż bohaterki – kobieca droga do pełni, to warsztat inspirowany arcyważną książką Maureen Murdock o tym samym tytule. Podczas naszego spotkania zaproszę Cię do przyjrzenia się uważnie swojemu życiu przez pryzmat zaproponowanego przez autorkę schematu. Naszą podróż zaczniemy od tematu „Oddzielenia od kobiecości”, poprzez „Inicjację i Zstąpienie do Bogini”, a zakończymy na „Integracji pierwiastka męskiego i kobiecego”. Pomiędzy nimi są kolejne przystanki, o których szczegółowo dowiesz się już na warsztatach. Wyruszymy w tę podróż wyposażone w długopis, notes, pędzle, farby, nożyczki i klej. Zostaniesz zaproszona do stworzenia swojej symbolicznej mapy życia, aby przyjrzeć się mu z uważnością i czułością, aby je i SIEBIE! uhonorować oraz docenić drogę, którą do tej pory przebyłaś.
Będzie twórczo i inspirująco. Będziemy intuicyjnie pisać, tańczyć, malować i (współ)tworzyć przestrzeń świadomej, uzdrawianej kobiecości.

UWAGA! II cz. warsztatu to kontynuacja I cz., a zatem, sprawdź, proszę, dobrze, czy data 24.09., tj. dwa tygodnie wcześniej także możesz być obecna. Proszę o rozważne zapisy.

 fot. Beata Muchowska

15.10. (niedziela), w godz. 10.00-14.00 – WARSZTATY „Magia pieśni – moja osobista ceremonia” – prowadząca KLARA ANA ROSA, (Wojtkowska), MaSibanda, jest artystką-szamanką (inicjowała głównie w Zimbabwe w kulturze Szona, ale również w Arizonie, w Peru, i ogólnie, bo inicjacje szamańskie się nie kończą). Od 2015 r. prowadzi ceremonie różnego rodzaju i tworzy sztukę inspirowaną ceremoniami, magią, i tradycją (głównie Afrykańską) przez fundację Mhondoro Dreams Productions. Jest reżyserką i autorką filmu NZARA-GŁÓD, który został pokazywany na Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni (2021), autorką książek Będziemy się za was Modlić: z Polski do Zimbabwe ścieżkami PrzodkówWild Medicine: a Journey to ZimbabweThe Star Ceremony i innych. Jest również autorką kilku płyt (Bangiza: 1+2Star CeremonyNyamatsatse (Poranna Gwiazda), Moon Songs for Elephants), które można znaleźć na Spotify’u, iTunes i Amazonie oraz na innych platformach .
Klara jest absolwentką Uniwersytetów Rice i Yale, publikowała w czasopismach „LitNet”, „Kalimba Magic”, „Presto i Art Transparent”. Skończyła również reżyserię radiową w Teatrze Polskiego Radia oraz szkołę Phil Bennett Stanislavsky Theatre Lab (Tucson, Arizona). Studiowała pantomimę w White Church Theatre Project. Gra na skrzypcach, różnych mbirach, śpiewa, i tworzy własną muzykę. Obecnie pisze doktorat o mitologiach gwiazd na Uniwersytecie RPA, UNISA.

Więcej na kanale YouTube @Klara Ana Rosa i www.klaraanarosa.org, oraz www.nyamatsatsefestival.org

Mhondoro Dreams Productions prowadzi aktywność w Polsce i w Zimbabwe. organizuje Festiwal-Ceremonię Porannej Gwiazdy, czyli Nyamatsatse Festival, w Zimbabwe. Filmy przygotowane na festiwal zostały pokazane na Międzynarodowym Festiwalu Filmów w Zimbabwe oraz wybrane na konkurs Europejskiego Festiwalu Filmów w Zimbabwe.

OPIS WARSZTATÓW:
Otwierając głos i wchodząc w pieśń budujemy mosty do różnych światów – duchowych, magicznych, naszych. Tkając ceremonię naszej własnej pieśni, budujemy intymność ze sobą, ze swoją duszą, i ze swoją ścieżką. Na tym warsztacie wprowadzimy uczestniczących w pieśń która otworzy wizje, i zbuduje most do ich własnych wizji, wyobraźni, i duchowej rodziny. Z tym narzędziem w garści, już nigdy nie poczujesz się sama – bo nie jesteś. Otwierając swoją pieśń, tworzysz ceremonię swojego życia, która nie kończy się nigdy, choć ma w sobie wiele końców. Nie zaczyna się nigdy, choć jest wiele początków. Czas twojej Ceremonii jest tak samo magiczny jak pieśń. Zapraszamy serdecznie.

fot. Tigzozo Media, Harare


MIEJSCE:
Urząd Dzielnicy Bielany, ul. Żeromskiego 29, foyer sali obrad, V piętro, wejście główne.

WSTĘP WOLNY.
Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Koncepcja i realizacja: https://www.facebook.com/sztukadzikosci

ZAPISY:
Prosimy, abyś przeczytała uważnie poniższy regulamin Mocy Kobiety, dopiero potem dokonała zapisu. Twój zapis jest bowiem równoznaczny z wyrażeniem zgody na spisane poniżej zasady uczestnictwa. Z góry dziękujemy.

Na warsztaty obowiązują zapisy pod adresem mailowym: MocKobietyBielany@gmail.com

UWAGA!
W mailu prosimy o podanie następujących informacji:
1) imię i nazwisko,
2) data i tytuł warsztatu, na który chcesz się zapisać,
3) pod każdym tytułem napisz w jednym zdaniu, co najbardziej interesuje Cię w wybranym warsztacie,
4) czym się zajmujesz na co dzień lub jakie są twoje zainteresowania.

Odpowiedzi na powyższe pytania ułatwią nam pracę i pozostaną do wyłącznej wiadomości prowadzącej dany warsztat.

REGULAMIN MOCY KOBIETY:
1. UWAGA! Jeżeli interesuje Cię udział w kilku warsztatach, prosimy, abyś w zgłoszeniu podała tematy warsztatów w kolejności od najbardziej Cię interesujących. Zależy nam na tym, aby jak najwięcej kobiet mogło uczestniczyć w cyklu.
2. Każda prowadząca zastrzega sobie prawo do podania odpowiadającej jej i charakterowi zajęć liczby uczestniczek.
3. Liczba miejsc jest ograniczona.
4. Decyduje kolejność prawidłowo wypełnionych zgłoszeń.
5. W trakcie jednej odsłony Mocy Kobiety (tj. wrzesień/październik) można uczestniczyć maks. w dwóch warsztatach (chyba że zwolni się miejsce).
6. W przypadku zwolnienia miejsca na dany warsztat pierwszeństwo do zapisów będą miały kobiety, które wyślą swoje zgłoszenie do udziału w MK po raz pierwszy.

7. Proszę o rozważne zapisy:)
8. W razie niemożności skorzystania z danego warsztatu z góry dziękujemy za jak najszybsze powiadomienie nas o tym na powyższy adres mailowy. Kobieta, która będzie mogła przyjść w zamian za Ciebie, na pewno będzie Ci wdzięczna:)
9. Ze wszystkich wydarzeń cyklu Moc Kobiety tworzona będzie fotorelacja. Zgłoszenie udziału w warsztatach i spotkaniach jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na publikację i rozpowszechnianie wizerunku w mediach społecznościowych w ramach promocji cyklu Moc Kobiety.
10. UWAGA! W spotkaniach może uczestniczyć więcej osób.

MIEJSCE
WARSZTATY: 
Urząd Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy, ul. Żeromskiego 29.  foyer sali obrad, V piętro (wejście główne),

WYJĄTEK dot. warsztatów „Jestem zmianą, jakiej pragnę. Warsztaty w naturze.” – prowadząca MAGDALENA GAWRYCH (1.10.), które odbędą się w plenerze. Szczegóło podamy po zapisaniu się na ten warsztat.

SPOTKANIA (w drugiej połowie października lub w listopadzie, szczegóły już wkrótce!): Urząd Dzielnicy Bielany, ul. Żeromskiego 29, sala widowiskowa, (wejście B od ul. Jarzębskiego).

Koncepcja i realizacja: Sztuka Dzikości https://www.facebook.com/sztukadzikosci

Projekt realizowany we współpracy ze Stowarzyszeniem Twórców „Cztery wymiary to dla nas za mało”, finansowany przez Urząd Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy oraz MATEXI Polska – witamy w okolicy – https://www.facebook.com/witamywokolicy

*************************************************************************************************

MOC KOBIETY listopad 2022 – cykl warsztatów i spotkań dla kobiet i… nie tylko…

Tej jesieni zaczęłyśmy podróż od snów, a w listopadzie skończymy na gwiezdnych konstelacjach
i mikrokosmosie naszych ciał. Tym razem zapraszamy Cię także na wyjątkowe spotkanie oraz warsztaty dla par!
Ufam, że każda z listopadowych propozycji spotka się z Twoim zainteresowaniem i zachwytem. Jesteś gotowa na tę podróż? Zaproś swojego partnera i zróbcie sobie prezent, a przy okazji zadbaj o swoje emocje i ciało.

P.S. Szczegółowe informacje dotyczące zapisów znajdziesz poniżej całego programu na ten miesiąc.
To WAŻNE, abyś przeczytała o zasadach zanim się zapiszesz.:)

Ten kosmicznie piękny palakat specjalnie dla Mocy Kobiety zaprojektowała ZUZA MIŚKO!
Więcej informacji o Zuzie i o jej niesamowitych pracach znajdziecie tutaj: https://www.zuzamisko.com


PROGRAM MoCY KOBIETY NA LISTOPAD 2022:

6.11. (niedziela) w godz. 10.00-14.00 „PRZYPŁYW – warsztaty dla kobiet 35+” – prowadząca ALICJA DŁUGOŁĘCKA, pedagożka, edukatorka seksualna, wykładowczyni, psychoterapeutka w nurcie humanistyczno-doświadczeniowym. Wykładowczyni na Wydziale Rehabilitacji AWF w Warszawie oraz na Podyplomowych Studiach Wychowania Fizycznego na UW. Autorka licznych książek i artykułów z zakresu psychoedukacji seksualnej.

OPIS WARSZTATÓW:
Zapraszam na warsztaty o zatrzymaniu na linii życia. Po to, żeby się rozejrzeć, poczuć i nabrać powietrza zanim przyjdzie Przypływ. Jeśli to brzmi zbyt tajemniczo, to dojaśnię, że w siostrzanym kręgu skonfrontutujemy się z krzywdzącymi dla kobiet stereotypami dotyczącymi poczucia własnej wartości i wędrówki w czasie. Zrobimy w sobie nowe przestrzeń na nowe perspektywy na dojrzewanie.
Warsztat dla kobiet 35+. Wskazany swobodny ubiór i karimata.

Miejsce:
foyer sali obrad, Urząd Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy, ul. Żeromskiego 29. UWAGA! wejście główne.
Zapisy: sztukadzikosci@gmail.com

fot. Tamara Pieńko

10.11. (czwartek) w godz. 19.30-21.00 – SPOTKANIE z ALICJĄ DŁUGOŁĘCKĄ,wokół jej najnowszej książki „Przypływ. O emocjach i seksualności dojrzałych kobiet.”, w której autorka „(…) wspólnie ze swoimi bohaterkami odkrywa przed nami różne oblicza i doświadczenia menopazuy, przekonując, że to kolejny naturalny proces życiowej zmiany i dojrzewania.”
(cyt. za „Przypływ…”, wyd. Znak Jednym Słowem).
Miejsce: sala widowiskowa, Urząd Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy, ul. Żeromskiego 29.
UWAGA! wejście B, od ul. Jarzębskiego.
Zapisy: sztukadzikosci@gmail.com
13.11. (niedziela) w godz. 10.00-14.00 „UCHWYCIĆ NIEUCHWYTNE SŁOWEM – warsztaty z poezjoterapii” – prowadząca EWA CHYRA, dziennikarka, poetka, polonistka, arteterapeutka. Przez blisko dziesięć lat była związana z Programem Pierwszym Polskiego Radia. Dziś współpracuje z różnymi rozgłośniami i magazynami w Polsce.

OPIS WARSZTATÓW: Zapraszam Cię do udziału w warsztatach z dialogu terapeutycznego i aktywnego słuchania z wykorzystaniem elementów poezjoterapii. Szczególnie ważne jest, aby kobieta wypowiadała się na istotne dla niej tematy i poczuła się usłyszana. Jednak równie ważna jest umiejętność słuchania. Dlatego będziemy czerpały z takich narzędzi, jak poezjoterapia, wywiad, ekspresywne pisanie. Spróbujemy razem poprzez aktywne słuchanie dotrzeć do esencji, uchwycić nieuchwytne, usłyszeć echo z dna serca, dostrzec sygnały płynące z ciała, poczuć moc ciszy.

Miejsce: foyer sali obrad, Urząd Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy, ul. Żeromskiego 29. UWAGA! wejście główne.
Zapisy: sztukadzikosci@gmail.com

20.11. (niedziela) w godz. 10.00-14.00 „KONSTELACJE. Warsztaty dla par z rysunku intuicyjnego inspirowanego astrologią” – prowadzący YOANNA SYMBIOSIS i JACEK PIASECKI. 
Ona, artystka, opowiada o magii połączeń obrazem i słowem.
Tak pisze o sobie: „Urodziłam się w Warszawie, w Polsce. Uczyłam się w jakichś szkołach, skończyłam jakieś studia związane ze sztuką i komunikacją. To nie tam jednak odnalazłam zrozumienie świata i pasję. To lata w podróży, życia „w drodze” nauczyły mnie najwięcej. Ludzie o wielkich sercach, intrygujących charakterach i nieposkromionych umysłach, których spotkałam. Miejsca przeróżne: od wielkich metropolii, które nigdy nie śpią po bezdroża australijskiego buszu (…) Spędziłam tam kawał swojego życia wpierw powracając wciąż do domu wspaniałej rodziny Golskich w Sydney, a następnie żyjąc przez prawie 5 lat na ziemiach Arrente i Warrumungu w Centralnej Australii, gdzie pracowałam z lokalnymi kobietami. I również tam spędzony czas ogromnie przyczynił się do mojej edukacji, postrzegania świata i swojego w nim miejsca. Obecnie mieszkam na wsi we wschodniej Polsce, pogłębiam wiedzę na temat swoich korzeni, natury, miejsca człowieka w ekosystemie i życia w równowadze. Piszę i ilustruję opowieści i baśnie (…)”
Więcej o Yoannie tutaj: https://yoannasymbiosis.wixsite.com/blog/bioOn, Patrzący w Gwiazdy, astrolog z Chaty Futurologów. Zajmuje się astrologią od 30 lat, uczeń m.in. prof. Leszka Weresa. Pasjonat i praktyk pracy z ciałem i jego energetyką, dyplomowany dietetyk specjalizujący się w świadomym jedzeniu i niejedzeniu. Zrobił m.in. 42-dniowy post i przeszedł proces bretariański. Wieloletni towarzysz wyjątkowego terapeuty Marka Kukułki, któremu asystował w wielu terapiach grupowych i indywidualnych w Polsce, na Węgrzech i w Niemczech. Przez kilka lat prowadził z ramienia Fundacji One Energy ośrodek rozwoju osobistego w Lechowie w Górach Świętokrzyskich, nadal zasiada w Radzie Fundacji. Mieszkając w Górach Świętokrzyskich pobierał nauki u znanej świętokrzyskiej uzdrowicielki, jest praktykiem rdzennego przekazu szeptanej medycyny ludowej. Uczestnik Tańca Słońca ,,Condor-Eagle” w Kolumbii, intencją którego było zjednoczenie rdzennych obu Ameryk: Północnej i Południowej. Strażnik Ognia na Ceremoniach, Vision Quest i w Szałasach Potu.OPIS WARSZTATÓW: Zapraszamy was na wyjątkowy warsztat – połączenie astrologii, medytacji i rysunku intuicyjnego.Podczas warsztatu będziemy eksplorować to, co świadome i nieświadome. Jacek Piasecki nie tylko opowie o astrologii i słońcu i księżycu, ale i stworzy dla was wasze kosmogramy urodzeniowe. Wraz z Yoanną Symbiosis otworzymy się na przepływ rysunkowy. Niezależnie od tego, czy jesteś osobą rysującą czy nierysującą. Będziemy tworzyć piękno w kolektywie, jak i indywidualnie. Wpierw podążymy za księżycem tworząc intuicyjny krajobraz nieświadomości, a w drugiej części dnia za słońcem rysując rozkwitające gwiezdne mandale świadomości… W tym samy czasie Jacek będzie z wami omawiał wasze kosmogramy. To wszystko, by na końcu podziwiać nasze gwiezdne kosmosy i konstelacje.

Miejsce: foyer sali obrad, Urząd Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy, ul. Żeromskiego 29. UWAGA! wejście główne.
Zapisy: sztukadzikosci@gmail.com

fot. Julia Słomińska
fot. Joanna Grabowiecka
Grafika: Yoanna Symbiosis

27.11. (niedziela) w godz. 10.00-14.00 „CIAŁO – MOJA ŚWIĄTYNIA. Zmysłowe warsztaty dla kobiet” – prowadząca JOANNA GRABOWIECKA-ŚWIERSZCZ, reżyserka teatralna, trenerka rozwoju trwałego, autorka kolaży artystycznych, współprowadząca cykl rocznych warsztatów dla kobiet „Klanowe Matki – podróż do źródła Twojej kobiecej mocy”, pomysłodawczyni i realizatorka Mocy Kobiety.

OPIS WARSZTATÓW: „Nie ma nic w umyśle, czego by przedtem nie było w zmysłach.” Tak mawiał Arystoteles. On również twierdził, że mamy ich pięć. I o ile z tym pierwszym zdaniem nie sposób się nie zgodzić, z informacją o pięciu zmysłach już tak nie jest, gdyż współczesna nauka wymienia ich więcej. Jakie to zmysły? Czy warto mieć ich świadomośc? W jaki sposób możemy świadomie ich używać, aby nasze ciało w pełni czerpało przyjemność z życia, z bycia w relacji ze sobą, z drugim człowiekiem i z naturą? Ciało jest naszym wehikułem na Ziemi. Warto je poznać, warto o nie zadbać, warto mu podziękować czułością.

Miejsce: foyer sali obrad, Urząd Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy, ul. Żeromskiego 29. UWAGA! wejście główne.
Zapisy: sztukadzikosci@gmail.com

Zapraszam z serca,
Joanna Grabowiecka-Świerszcz

ZAPISY:
Udział w warsztatach i spotkaniach jest bezpłatny.
Na warsztaty obowiązują zapisy pod adresem mailowym: sztukadzikosci@gmail.com

UWAGA!
W mailu proszę o podanie następujących informacji:
1) imię i nazwisko,
2) data i tytuł warsztatu, na który chcesz się zapisać,
3) pod każdym tytułem proszę napisać w jednym zdaniu, co najbardziej interesuje Cię w wybranym warsztacie,
4) czym się zajmujesz na co dzień lub jakie są twoje zainteresowania.

Odpowiedzi na powyższe pytania ułatwią nam pracę i pozostaną do wyłącznej wiadomości prowadzącej dany warsztat.

ZMIANY!
1. Jeżeli interesuje Cię udział w kilku warsztatach, proszę, abyś w zgłoszeniu podała tematy warsztatów w kolejności od najbardziej Cię interesujących. Zależy nam na tym, aby jak największa ilość kobiet mogła uczestniczyć w cyklu.
2. UWAGA! W spotkaniach może uczestniczyć więcej osób.
3. Każda prowadząca zastrzega sobie prawo do podania odpowiadającej jej i charakterowi zajęć liczby uczestniczek.
4. Ilość miejsc jest ograniczona.
5. Decyduje kolejność zgłoszeń.
6. W przypadku zwolnienia miejsca na dany warsztat pierwszeństwo do zapisów będą miały kobiety, które wyślą swoje zgłoszenie do udziału w MK po raz pierwszy.
7. Proszę o rozważne zapisy:)
8. W razie niemożności skorzystania z danego warsztatu z góry dziękuję za wcześniejsze powiadomienie mnie o tym na powyższy adres mailowy najpóźniej na dwa dni przed danym wydarzeniem.
Kobieta, która będzie mogła przyjść w zamian za Ciebie, na pewno będzie Ci wdzięczna:)

MIEJSCE:

WARSZTATÓW: foyer sali obrad, V piętro (wejście główne), Urząd Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy, ul. Żeromskiego 29.

Koncepcja i realizacja: Sztuka Dzikości.
Projekt realizowany we współpracy ze Stowarzyszeniem Twórców „Cztery wymiary to dla nas za mało” ,
finansowany przez Urząd Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy.

MOC KOBIETY październik 2022 – cykl warsztatów i spotkań dla kobiet i… nie tylko…

Kochana KOBIETO,
w tym roku program październikowej Mocy Kobiety ujrzał światło dzienne w szczególnym czasie, czasie równonocy, który przypada na 23 września. Wypuszczamy go wprost w Twoją stronę z intencją zaproszenia Cię do, mam nadzieję, inspirujących i intrygujących wydarzeń.
Czy Ty też masz poczucie, że świat przyspiesza, a zdarzenia nakładają się jedne na drugie w takim tempie, że aby zwolnić trzeba się ZATRZYMAĆ?  Zatrzymać i ZADBAĆ O SIEBIE. Czas jesieni sprzyja powolnemu wchodzeniu do siebie, a coraz dłuższe wieczory i noce zapraszają do moszczenia się w cieple domowego ogniska i do sennych podróży.  I to sen właśnie będzie naszym bohaterem w październiku! Zobacz poniżej, jakie dary przynosi dla Ciebie tegoroczna Kobieta Mocy!

P.S. Szczegółowe informacje dotyczące zapisów znajdziesz poniżej całego programu na ten miesiąc.
To WAŻNE, abyś przeczytała o zasadach zanim się zapiszesz.:)


Oto ONA, Kosmiczna Kobieta, a wraz z nią przepiękna, nowa wersja plakatu ZUZY MIŚKO, której sztuka z roku na rok zachwyca mnie coraz bardziej!
Więcej informacji o Zuzie i jej niesamowitych prac znajdziecie tutaj: https://www.zuzamisko.com

PROGRAM MOCY KOBIETY:

Data: 2.10. (niedziela) w godz. 10.00-14.00
„GDY ROZUM ŚPI, BUDZĄ SIĘ SNY” – prowadząca dr n. med. MAŁGORZATA FORNAL-PAWŁOWSKA
, doktor nauk medycznych, certyfikowana psychoterapeutka poznawczo – behawioralna, specjalistka w zakresie psychologii klinicznej osób dorosłych. Przez wiele lat pracowała w Szpitalu Nowowiejskim w Warszawie, w tamtejszej Poradni Leczenia Zaburzeń Snu oraz na oddziale ogólnopsychiatrycznym. Napisała pracę doktorską poświęconą terapii bezsenności, obronioną na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Specjalizuje się w psychologicznej diagnozie klinicznej oraz psychoterapii zaburzeń snu, zaburzeń lękowych oraz depresyjnych. Współautorka pierwszego w Polsce poradnika poświęconego poznawczo-behawioralnej terapii bezsenności („Pokonaj Bezsenność w 6 krokach”) oraz cyfrowego programu do poprawy snu – terapiabezsennosci.pl 
Doświadczona klinicystka i dydaktyk. Wykładowca w Szkole Psychoterapii Uniwersytetu SWPS i Inter Ego.

OPIS WARSZTATÓW: Świat snu fascynował ludzi od zawsze. Jedni szukali w snach kontaktu
z bóstwami, proroczych przekazów. Inni ukrytych pragnień i instynktów. Marzenia senne, bezsenne noce, niezwykłe zachowania podczas snu nieraz inspirowały artystów. Wiele odkryć i wielkich wizji miało swój początek właśnie w śnie.
Jak rozumieć to, co dzieje się z nami podczas nocy? Jak sami możemy wykorzystać moc snu, aby być bardziej twórczą, twórczym? O tym porozmawiamy na najbliższych warsztatach.

Zakres tematyczny warsztatów:
Czym w ogóle jest sen, jak działa, co dzieje się z nami w trakcie snu i jakie funkcje ma sen?
Sen na różnych etapach życia – jak zmieniamy się my i nasz sen?
Jak śpią kobiety?
Jak dbać o sen?
Sposoby na zasypianie.
Jak czytać marzenia senne?
Jak radzić sobie z problemami ze snem?

Po dawce teorii zaproszę Was do udziału w inspirujących ćwiczeniach.

Miejsce: foyer sali obrad, Urząd Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy, ul. Żeromskiego 29. UWAGA! wejście główne.
Zapisy: sztukadzikosci@gmail.com

Zapraszam serdecznie!
Małgorzata Fornal-Pawłowska

Data: 9.10. (niedziela) w godz. 10.00-14.00
“SEN JAKO TWÓRCZA INSPIRACJA – MALARSTWO INTUICYJNE” – prowadząca JOANNA GRABOWIECKA-ŚWIERSZCZ
, reżyserka teatralna, reżyserka eventów on line, teledysków, scenografka, trenerka rozwoju osobistego. Absolwentka teatrologii (UJ) oraz kier. arts du spectacle (Université Paris VIII). Reżyserię studiowała w Akademii Teatralnej w Warszawie (dyplom w 2012).
Na długo przedtem, zanim w jej życiu pojawił się teatr, ukochała sztuki plastyczne.
Rysunku i malarstwa uczyła się od najmłodszych lat na Śląsku, w rodzinnym Rybniku, pod okiem uznanej malarki Elżbiety Niedzieli-Siejnej, następnie artystki graficzki Barbary Wołoszyńskiej-Rak.
Podczas pobytu w Paryżu uczęszczała na prywatne lekcje rysunku i malarstwa oraz ukończyła roczne studium projektowania scenografii i dekoracji teatralnej pod okiem Daniela Louradoura, uznanego za jednego z najwybitniejszych scenografów francuskich XX wieku. Ostatnio kształciła swój warsztat pod okiem artysty malarza, Pawła Jasionowskiego. Od dwóch lat jej wielką pasją są kolaże artystyczne.
Dzięki kultowej już wśród kobiet książce „13 Pierwotnych Matek Klanowych” kroczy kobiecą ścieżką serca inspirowaną mądrością rdzennych mieszkańców Ameryki. Zwołuje i zasiada w kręgach. Współprowadząca cykl rocznych warsztatów dla kobiet „Klanowe Matki – podróż do źródła Twojej kobiecej mocy”. Pomysłodawczyni i realizatorka Mocy Kobiety.

OPIS WARSZTATÓW: Sen od zarania dziejów pełnił ważną funkcję w życiu i działalności twórczej człowieka, a XX-wieczny surrealizm podkreślił jeszcze bardziej jego rangę. Wystarczy choćby wspomnieć malarstwo Williama Blake’a, Salvadora Dali, Man Ray’a, Fridy Kahlo, filmy Luisa Buñuela, czy późniejszy realizm magiczny Gabriela Garcii Marqueza. Jeżeli pragniesz przyjrzeć się swoim snom, a następnie z ich inspiracji stworzyć swoją osobistą mapę marzeń sennych w postaci obrazu, zapraszam Cię serdecznie do tej intuicyjnej podróży inkrustowanej nocną symboliką. UWAGA! Nie musisz mieć wykształcenia plastycznego, aby wziąć udział w warsztatach. Wystarczy odrobina ciekawości i gotowość, aby zanurzyć się w świecie kreacji.

Miejsce: foyer sali obrad, Urząd Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy, ul. Żeromskiego 29. UWAGA! wejście główne.
Zapisy: sztukadzikosci@gmail.com

Zapraszam Cię z dziką przyjemnością!
Joanna Grabowiecka-Świerszcz

Data: 16.10. (niedziela) w godz. 10.00-14.00 
DYM I ZIOŁA – WARSZTATY Z TWORZENIA KADZIDEŁ” – prowadząca JAGODA VALKOV, fotografka, scenografka, projektantka wnętrz, pomysłodawczyni i organizatorka Targów Designu WZORY. Artystka sztuk wizualnych, aktywistka miejska. Współtwórczyni kobiecej inicjatywy Kręgi.camp.

OPIS WARSZTATÓW: Na warsztatach własnoręcznie wykonamy naturalne kadzidła roślinne. Palenie żywic, aromatycznego drewna i ziół w celu okadzania pomieszczeń jest praktykowane od czasów starożytnych. Podczas warsztatów pokażę i nauczę Was, jak korzystać z dobrodziejstw naturalnych kadzideł. Do ich przygotowania wykorzystamy dziko rosnące rośliny z naszego najbliższego otoczenia, m.in. bylicę, krwawnik, wrotycz oraz inne zioła. Zapraszam Cię do zmysłowej podróży, podczas której doświadczysz działania zapachów polskich ziół i wprowadzisz do swojego życia dym, który towarzyszy ludziom odkąd nauczyli się rozpalać ogień.

Miejsce: foyer sali obrad, Urząd Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy, ul. Żeromskiego 29.
UWAGA! wejście główne.
Zapisy: sztukadzikosci@gmail.com

Zapraszam właśnie Ciebie!
Jagoda Valkov


Data: 23.10. (niedziela) w godz. 10.00-14.00
“OD RADOŚCI DO KREATYWNOŚCI – joga śmiechu i taniec intuicyjny”  – prowadząca ANETA BIELSKA, trenerka i propagatorka jogi śmiechu w Polsce. Współzałożycielka Fundacji Jogini Śmiechu. Pasjonatka i twórczyni rękodzieła, m.in. autorskich “membran marzeń”.

OPIS WARSZTATÓW: Zapraszam Cię do zapoznania się z technikami pobudzającymi wewnętrzną radość w celu stworzenia nowych punktów na mapie kreatywności. Metoda jogi śmiechu to swoisty katalizator endorfin i oksytocyny, hormonów potrzebnych do pozytywnego, pełnego życia. Sięgając po jakość dziecięcej zabawy wprowadzamy lekkość i poszerzamy granice swojej wyobraźni.
W bezpiecznych i sprzyjających warunkach, w grupie życzliwych osób nasz umysł ma warunki, aby poszybować wysoko i ten efekt warsztatów wykorzystamy do kreacji Nowego. Przez cztery godziny, poznamy siebie, pośmiejemy się wspólnie, wyłączymy na chwilę nasze umysły, po to, aby mieć dostęp do czystej twórczości, do zabawy w wymyślanie nowych ćwiczeń, nowych marzeń i rozwiązań.

Plan:
* zapoznanie się zgodnie z zasadami tej metody,
* rozruch ciała,
* ćwiczenia śmiechowe,
* miejsce na kreowanie nowych ćwiczeń przez uczestników,
* ugruntowanie ,
* medytacja.

Miejsce: foyer sali obrad, Urząd Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy, ul. Żeromskiego 29.
UWAGA! wejście główne.
Zapisy: sztukadzikosci@gmail.com

Zapraszam Cię z radością!
Aneta Bielska


ZAPISY:
Udział w warsztatach i spotkaniach jest bezpłatny.
Na warsztaty obowiązują zapisy pod adresem mailowym: sztukadzikosci@gmail.com

UWAGA!
W mailu proszę o podanie następujących informacji:
1) imię i nazwisko,
2) data i tytuł warsztatu, na który chcesz się zapisać,
3) pod każdym tytułem proszę napisać w jednym zdaniu, co najbardziej interesuje Cię w wybranym warsztacie,
4) czym się zajmujesz na co dzień lub jakie są twoje zainteresowania.

Odpowiedzi na powyższe pytania ułatwią nam pracę i pozostaną do wyłącznej wiadomości prowadzącej dany warsztat.

ZMIANY!
1. Jeżeli interesuje Cię udział w kilku warsztatach, proszę, abyś w zgłoszeniu podała tematy warsztatów w kolejności od najbardziej Cię interesujących. Zależy nam na tym, aby jak największa ilość kobiet mogła uczestniczyć w cyklu.
2. UWAGA! W spotkaniach może uczestniczyć więcej osób.
3. Każda prowadząca zastrzega sobie prawo do podania odpowiadającej jej i charakterowi zajęć liczby uczestniczek.
4. Ilość miejsc jest ograniczona.
5. Decyduje kolejność zgłoszeń.
6. W przypadku zwolnienia miejsca na dany warsztat pierwszeństwo do zapisów będą miały kobiety, które wyślą swoje zgłoszenie do udziału w MK po raz pierwszy.
7. Proszę o rozważne zapisy:)
8. W razie niemożności skorzystania z danego warsztatu z góry dziękuję za wcześniejsze powiadomienie mnie o tym na powyższy adres mailowy najpóźniej na dwa dni przed danym wydarzeniem.
Kobieta, która będzie mogła przyjść w zamian za Ciebie, na pewno będzie Ci wdzięczna:)

MIEJSCE:

WARSZTATÓW: foyer sali obrad, V piętro (wejście główne), Urząd Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy, ul. Żeromskiego 29.

Koncepcja i realizacja: Sztuka Dzikości.
Projekt realizowany we współpracy ze Stowarzyszeniem Twórców „Cztery wymiary to dla nas za mało” ,
finansowany przez Urząd Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy.

<3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3

MOC KOBIETY listopad 2021 – cykl warsztatów i spotkań dla kobiet i… nie tylko…

Kochana Kobieto,
jesień w pełni swojego zapieracjącego dech w piersiach piękna. Zachwyca wszelkimi odcieniami czerwieni, pomarańczu i złota. Już za kilka dni listopad, a wraz z nim narastająca potrzeba, aby wejść do ciepłej, bezpiecznej przestrzeni Twojego osobistego królestwa wyobraźni. W tym miesiącu, w ramach Mocy Kobiety, zapraszam Cię do zmysłowego spotkania z Matką Ziemią, do usłyszenia głosu swojego serca, do uważnego i czułego przyjrzenia się swojemu ciału oraz poczuciu, jakiego rodzaju tkanina, jakie ubranie służy mu najlepiej. Będzie miejsce na każdą emocję, na śmiech i na taniec… A w ramach jednego z warsztatów na spotkanie zarówno w energii kobiecej jak i męskiej! A zatem, jeśli masz w swoim otoczeniu Mężczyznę, którego warsztaty dla Niej i dla Niego mogą zainteresować, przekaż mu link do wydarzenia! Więcej szczegółów poniżej:)
ZAPRASZAM z całego serca do zapisów, bo WARTO! Piękny program i wspaniali ludzie, którzy przychodza ze swoimi talentami i darami!

Projekt plakatu: Zuza Miśko https://www.zuzamisko.com

7.11. (niedziela) w godz. 10.00-14.00 CERAMICZNY PRZEDMIOT KOBIECEJ MOCY – prowadząca Kasia BIAŁEK, warszawska artystka ceramiczka. Prowadzi autorską pracownię z unikatową, użytkową ceramiką. Ma kilkanaście lat doświadczenia w pracy z gliną. Bliskie jej połączenia: natura, minimalizm, surowa prostota, kolory ziemi. W poszukiwaniu harmonii i świętego spokoju. Jej prace są chętnie kupowane w Polsce i za granicą. Swoją ceramikę sprzedaje przez sieć sklepów NAP. Więcej o Kasi: https://www.kasiabialekceramika.pl

OPIS WARSZTATÓW: Zapraszam Cię w przyjemną podróż do przestrzeni wolności i kreatywności, z której powrócisz z drogocenną pamiątką. Każda z uczestniczek będzie tworzyć swój osobisty ceramiczny przedmiot mocy. Mam zamiar delikatnie Ci towarzyszyć i przeprowadzę przez techniczne mielizny w całym procesie. Dostaniesz do swoich rąk najbardziej plastyczną i pobudzającą materię – grudę Matki Ziemi. Poczujesz w palcach, co Twoje ciało chce powiedzieć i jaki kształt ma to przybrać. Bez oceniania, bez porównywania i ze skupieniem na indywidualnym i intymnym kontakcie przez glinę ze sobą. UWAGA! Przygotowane w czasie warsztatów obiekty zabiorę i wypalę w swojej pracowni (wysuszona glina nie jest trwała, należy ją wypalić w piecu ceramicznym), będą do odbioru 21 listopada w godz. 9.00-10.00 w UD Bielany.

MIEJSCE: foyer sali obrad, Vp. Urzędu Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy, ul. Żeromskiego 29. UWAGA! Wejście główne.
Zapraszam,
Kasia Białek

14.11. (niedziela) w godz. 10.00-14.00 MOC RADOŚCI – joga śmiechu i taniec intuicyjny – prowadząca ANETA BIELSKA.
„Moja droga zawodowa rozpoczęła się na Akademii Pedagogiki Specjalnej, choć poprowadziła w zupełnie inne rejony i część swojego życia pracowałam z kobiecym pięknem. Byłam kosmetyczką i wizażystką, dzięki temu poczułam i doświadczyłam mocy kobiet. W 2014 roku, w Indiach na mojej drodze pojawił się hinduski lekarz  Madan Kataria, twórca jogi śmiechu, to on namówił mnie na zrobienie kursu i ten krok odmienił moje życie. Przez pięć lat wraz z moim mężem przejechaliśmy całą Polskę szerząc filozofię bezwarunkowej radości. Jestem współzałożycielką Fundacji Jogini Śmiechu i mam ogromny zaszczyt tworzyć historię jogi śmiechu w naszym kraju. Dziś, po doświadczeniu życia w drodze, w podróży, zatrzymałam się i rozpoczęłam wędrówkę w głąb siebie. Jestem Szamanką Dnia Powszedniego, szczególnie od momentu wyboru jednego z najbardziej wymagających kierunków rozwoju duchowego, czyli macierzyństwa. Mieszkam w sosnowym lesie, w chatce nie z piernika. Na co dzień strzegę domowego ogniska i otaczam miłością swoją rodzinę. Dla przyjemności  rozsiewam śmiech i radość prowadząc sesje jogi śmiechu, ale też tworzę piękno wokół, szydełkuję, szyję ubrania, maluję i zdobię świat. Od pewnego czasu jestem na ścieżce Trzynastu Pierwotnych Matek Klanowych i trzymam pierwszy w swoim życiu Krąg Kobiet. Moją najnowszą aktywnością jest współtworzenie Koła Gospodyń Wiejskich.
OPIS WARSZTATÓW: Wystarczy być, być w pełni siebie, aby dotknąć radości, która płynie z serca każdej z Nas. Cztery godziny spotkania pozwolą rozgościć się we własnym ciele i dać się ponieść dziecięcej jakości zabawy, a wszystko
po to, by spotkać się z kobietami w prawdzie i doświadczyć jedności w
radości! Warsztaty zostały zaplanowane tak, aby w sposób łagodny i zmysłowy, w intuicyjnym tańcu rozluźnić ciało i pozbyć się blokad i napięć. Pierwsza część spotkania będzie sięgnięciem do swojej esencji, do prawdy własnego serca. Wszystko po to, aby móc w pełni doświadczyć eksplozji endorfin, jaką gwarantuje praktyka jogi śmiechu. Śmiech nawet ten z decyzji, wysyła do mózgu sygnał i aktywuje produkcję endorfin i oksytocyny. Więcej o sekretach i medycznych aspektach jogi śmiechu opowiem na warsztacie, jednak nie tylko na słowach się skończy. Praktyka sprawi, że radość i poczucie szczęścia  rozgoszczą się w naszych sercach. Wszystko będzie odbywać się w duchu
siostrzeństwa i wzajemnego wsparcia w akompaniamencie śmiechu !Scenariusz”Moc radości”
– krąg otwarcia
-medytacja „dotyk serca”
-rytuał przywitania
-gimnastyka ajurwedyjska, przygotowanie ciała
-taniec intuicyjny, prowadzony.
-przerwa kawowa
-wstęp do jogi śmiechu
-część praktyczna jogi śmiechu
-medytacja ugruntowująca
-spotkanie „Namaste”
-krąg zakończenia

MIEJSCE: foyer sali obrad, Vp. Urzędu Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy, ul. Żeromskiego 29. UWAGA! Wejście główne.
Zapraszam,

Aneta Bielska

21.11. (niedziela) w godz. 10.00-14.00 PIEŚŃ TWOJEGO SERCA – prowadząca MONIKA ŻELAZEK, pieśniarka, autorka tekstów. Gra na bębnie szamańskim. Słucha Ziemi, serca, Żywiołów. Lubi słowa, ludzi. Podąża za swoją Duszą. Na tej ścieżce jest już od osiemnastu lat i wiele ważnych wyborów za nią. Śpiewa o tym, co czuje, widzi. Jej piosenki pomagają jej kroczyć dobrą drogą, leczą, odpowiadają na głębokie pytania. Autorka płyty „Rzeka miłości”.

OPIS WARSZTATÓW – Zapraszam Cię serdecznie na spotkanie z tym, czym jest cisza Twojego serca. Z tej ciszy – tak mnie uczy moje doświadczenie – rodzą się pieśni najprawdziwsze. Serce jest dość płochliwe, ale wierzę, że wszystkie razem stworzymy przestrzeń, w której ośmieli się, zaproszone takie właśnie jakie jest, by zaśpiewać swoją pieśń. Nie jest nią na pewno jedynie piękno czy radość, jest nią wszystko, czego doświadczasz, co jest Twym życiem, co Cię buduje. Poprowadzą nas pieśni, bęben. Będziemy pracować z medytacją, w parach i indywidualnie.

Zapraszam Cię do podróży z pieśnią serca. W kobiecej przestrzeni. W czasie kiedy jesień woła nas, by utulić się najczulej, słowem i muzyką, same sobie sercem podarujemy najczulszą pieśń.

MIEJSCE: foyer sali obrad, Vp. Urzędu Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy, ul. Żeromskiego 29. UWAGA! Wejście główne.

Zapraszam Cię serdecznie,
Monika Żelazek

25.11. (czwartek) w godz. 18.00-22.00 – „ODWAŻAM SIĘ, ODWSTYDZAM.” – warsztaty dla Niej i dla Niego. Prowadzący –  JOANNA GRABOWIECKA i MARCEL BIRD WIETESKA. 
JOANNA GRABOWIECKA, dzika kobieta, wolna dusza, partnerka, mama, reżyserka, scenografka, trenerka rozwoju trwałego. Absolwentka teatrologii na UJ, kier. arts du spectacle na Université Paris VIII oraz rocznego studium projektowania scenografii i dekoracji teatralnej w l’A.D.A.C. w Paryżu. Studiowała reżyserię w AT w Warszawie. Ukończyła Szkołę Trenerów Meritum w Katowicach. W swojej działalności łączy sztukę i samorozwój wspierając kobiety i mężczyzn w odkrywaniu ich potencjału. Pomysłodawczyni i realizatorka cyklu spotkań i warsztatów dla kobiet pn. Mocy Kobiety oraz autorskich warsztatów pn. Sztuka Dzikości. Od kilku lat kroczy kobiecą ścieżką serca inspirowaną mądrością Rdzennych Mieszkańców Ameryki. Zwołuje i zasiada w kręgach. Jej osobistym miejscem mocy jest Sahara.
MARCEL BIRD WIETESKA, Człowiek przede wszystkim, Tata wspaniałego syna Rafaela, Smakosz Życia i Tworzyciel, Wojownik Serca. Ukończył Studia Fizjoterapii oraz Reżyserie Filmową. Od ponad 20 lat zajmuje się pracą z ciałem, jest terapeutą BMS. Od 2012 prowadzi indywidualną praktykę
„SENSELIBRIUM – to balance your Life” wspomagającą świadomy rozwój. Twórca praktyki YODAME yoga dance meditation. Szkolił się w Indiach, Ameryce Południowej, Londynie i w Polsce na ścieżkach Jogi, Tantry, Szamanizmu oraz wielu innych wzbogacających świadome życie. Łączy w swojej pracy doświadczenie z wielu dziedzin życia, intuicję i drogę w prawdzie otwartego serca. Powrót do Siebie, do Natury, do Serca jest główną misją jego życia i pracy z ludźmi. Prowadzi warsztaty i kręgi dla Mężczyzn, oraz mieszane Kręgi Jedności, współpracuje z innymi nauczycielami tworząc nowe projekty wspomagające i inspirujące do zmian.

OPIS WARSZTATÓW: „Temat odważam się, odwstydzam ma związek z wychodzeniem do świata, do ludzi w swoim życiu, z pokazywaniem siebie w prawdzie, z tym co lubię, a czego się wstydzę, z moją ekspresją, z moimi słabościami, a przez to z moją wewnętrzną mocą, bo tylko w naszej pełni jest nasza moc. Będziemy praktykować ćwiczenia z ciałem, głosem, które pomagają wyjść poza swoją ocenę i stanąć w sile, aby wyjść do innych. Będzie dużo zabawy i śmiechu. Odważam się, odwstydzam to życie w pełni, świadoma praca z naszymi wewnętrznymi ograniczeniami i przekonaniami. Po prostu kocham Siebie i Kocham Cię Życie.” Marcel
„Pierwszym krokiem, aby się odważyć odwstydzić jest skontaktowanie się z tą emocją. Aby się z nią skontaktować, trzeba mieć… odwagę… Podczas tych warsztatów stworzymy dla Ciebie przestrzeń, w której będziesz mógł/mogła spotkać się z samą/samym sobą, usłyszeć się, zobaczyć i poczuć. Ponieważ to warsztaty dla Niej i dla Niego, pragniemy zaprosić Was do tego, aby w gronie mieszanym podzielić się tym, co dla Ciebie, Kobieto i dla Ciebie, Mężczyzno jest wciąż dużym wyzwaniem, jeśli chodzi o takie pojęcia, jak wstyd i odwaga. Głęboko wierzę, że nadszedł czas dialogu, łączenia i odbudowania szacunku dla tego, co w każdym z nas męskie i żeńskie. Odważmy się mówić o tym otwarcie, w łagodności, uważności, ciekawości i akceptacji.” Joanna
Zapraszamy,

Joanna i Marcel

27.11. (sobota) w godz. 10.00-14.00 – „JESTEM PIĘKNEM” – prowadząca OLGA TURCZAK, kostiumografka, pomysłodawczyni i założycielka inicjatywy Przez Szafę do Serca, uzdrawiającej, autorskiej metody pracy z ubraniem jako narzędziem na drodze do samopoznania, samoakceptacji i wyrażania siebie w pełni. Pracuje podczas sesji indywidualnych i warsztatów innowacyjnymi metodami czerpiącymi zarówno z doświadczenia teatralnego, duchowego jak i psychologicznego. Kostiumografka z wieloletnim stażem.
„Ubranie jest dla mnie bramą do dialogu. To ono stanowi warstwę łączącą nas i świat. Jest najbliżej naszego Ciała. I często to właśnie wobec ubrania pojawiają się emocje dotyczące naszego Ciała. Po latach obserwacji relacji Ciało-Ubranie tworzę przestrzeń Miłości do Ciała wyrażanej troską, uważnością, a także samym ubraniem.” Prywatnie Kobieta Czująca w drodze do uzdrowienia. Odważnie poszukująca prawdy i pełni własnego potencjału. Zasiadająca i trzymająca Kobiece Kręgi, praktykująca Tantrę, Tao, taniec intuicyjny oraz świadomy, głęboki kontakt z Naturą. Więcej o Oldze: https://przezszafedoserca.pl

OPIS WARSZTATÓW: Warsztaty, podczas których zanurkujemy w głąb naszej relacji z Pięknem. Poruszymy głową, ciałem i sercem, aby pozostawić za sobą niewspierające przekonania na temat naszego wyglądu. Zrobimy krok w stronę  bardziej przyjaznej relacji ze swoim odbiciem w lustrze. Doświadczymy medytacji prowadzonej, odrobiny ruchu i inspirującej wymiany w bezpiecznej przestrzeni Kobiecego Kręgu. Każda z Kobiet będzie miała szansę stworzyć plan na swój, szyty na miarę, Rytuał Piękna. Wierzę, że Piękno mieszka w każdej z nas – czasem potrzebujemy jedynie przypomnienia jak się z nim połączyć.

MIEJSCE: foyer sali obrad, Vp. Urzędu Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy, ul. Żeromskiego 29. UWAGA! Wejście główne.

Zapraszam Cię z serca, Olga

ZAPISY:
Udział w warsztatach i spotkaniach jest bezpłatny.
Na warsztaty obowiązują zapisy pod adresem mailowym: sztukadzikosci@gmail.com

UWAGA!
W mailu proszę o podanie następujących informacji:
1) imię i nazwisko,
2) data i tytuł warsztatu, na który chcesz się zapisać,
3) pod każdym tytułem proszę napisać w jednym zdaniu, co najbardziej interesuje Cię w wybranym warsztacie,
4) czym się zajmujesz na co dzień lub jakie są twoje zainteresowania.

Odpowiedzi na powyższe pytania ułatwią nam pracę i pozostaną do wyłącznej wiadomości prowadzącej dany warsztat.

ZMIANY!
1. Jeżeli interesuje Cię udział w kilku warsztatach, proszę, abyś w zgłoszeniu podała tematy warsztatów w kolejności od najbardziej Cię interesujących. Zależy nam na tym, aby jak największa ilość kobiet mogla uczestniczyć w warsztatach, oczywiście z zachowaniem obowiązujących przepisów sanitarnych.
2. UWAGA! W spotkaniach może uczestniczyć więcej osób, choć i tutaj ilość miejsc będzie ograniczona ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną.
3. Każda prowadząca zastrzega sobie prawo do podania odpowiadającej jej i charakterowi zajęć liczby uczestniczek.
4. Ilość miejsc jest ograniczona.
5. Decyduje kolejność zgłoszeń.
6. W przypadku zwolnienia miejsca na dany warsztat pierwszeństwo do zapisów będą miały kobiety, które wyślą swoje zgłoszenie do udziału w MK po raz pierwszy.
7. Proszę o rozważne zapisy:)
8. W razie niemożności skorzystania z danego warsztatu z góry dziękuję za wcześniejsze powiadomienie mnie o tym na powyższy adres mailowy najpóźniej na dwa dni przed danym wydarzeniem.
Kobieta, która będzie mogła przyjść w zamian za Ciebie, na pewno będzie Ci wdzięczna:)

MIEJSCE:

WARSZTATÓW: foyer sali obrad, V piętro (wejście główne), Urząd Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy, ul. Żeromskiego 29.

Projekt realizowany we współpracy ze Stowarzyszeniem Twórców „Cztery wymiary to dla nas za mało” oraz dzięki finansowemu wsparciu Urzędu Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy.

CUDNA KOBIETO,
wyobraźnia, czułość, bliskość, oswajanie tego, co w nas jest cieniem, a co tak potrzebne, aby być ŻYWĄ w swoim własnym życiu i wiele innych wspaniałości przyniosła nam tegoroczna jesień! Zobacz, czy w jej koszu obfitości znajdziesz coś dla siebie i zapisz się na wydarzenie/wydarzenia, które Cię interesują albo do udziału w których woła Cię Twoje serce! ZAPRASZAMY! Jesteśmy tu dla Ciebie!

MOC KOBIETY PAŹDZIERNIKA 2021 CYKL WARSZTATÓW I SPOTKAŃ DLA KOBIET

grafika: ZUZA MIŚKO

PROGRAM PAŹDZIERNIK 2021

3.10.2021 (niedz.) w godz. 10.00-14.00 – „MOJA (święta) PRZESTRZEŃ – o osobistych granicach i dbaniu o nie” – prowadząca Joanna GRABOWIECKA, reżyserka, trenerka rozwoju osobistego, pomysłodawczyni i realizatorka Mocy Kobiety.

O WARSZTATACH:

Gdzie są moje granice? Gdzie zaczyna się jedna moja rola, a kończy inna? Czy mam w sobie przestrzeń na bycie po prostu sobą? Jak zadbać o swoją przestrzeń w natłoku obowiązków, ról, masek, które nakładamy na co dzień, aby przeżyć kolejny dzień? A może by tak zadać sobie jedno fundamentalne pytanie i spróbować na nie odpowiedzieć? Jakie? Przyjdź na warsztaty i zadbaj o swoją (świętą) przestrzeń!

MIEJSCE: Foyer sali obrad, Urzędu Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy, ul. Żeromskiego 29, Warszawa. UWAGA! Wejście główne.

fot. Beata Muchowska

ZAPRASZAM CIĘ Z SERCA!

10.10.2021 (niedz.) w godz. 10.00-14.00 – „SENSUALNY SENS” – prowadząca Alicja DŁUGOŁĘCKA, absolwentka Wydziału Pedagogiki na UW, dr nauk humanistycznych, prowadzi zajęcia z psychosomatyki i rehabilitacji seksualnej w Wydziale Rehabilitacji w Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Od lat zajmuje się edukacją psychoseksualną i seksualnością kobiet – prowadzi szkolenia dla specjalistów i młodzieży, jest wykładowcą na Podyplomowych Studiach Wychowania Seksualnego na UW i Seksuologii Klinicznej w WSPS oraz Akademii Medycznej i Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie. Autorka licznych książek i artykułów z tego zakresu m.in. podręcznika dla gimnazjalistów do „wychowania do życia w rodzinie” i monografii „Edukacja seksualna”, „Jak się kochać” i „Seks na wysokich obcasach”oraz „Zwykłej książki o tym, skąd się biorą dzieci”. Swoją pracę naukową i popularyzatorską poświęca profilaktyce zaburzeń psychoseksualnych, szeroko rozumianej edukacji seksualnej i propagowaniu zdrowia seksualnego. Na co dzień pracuje z klientami w zakresie edukacji psychoseksualnej w Centrum Terapii Lew-Starowicz w Warszawie.

O WARSZTATACH
Spotkajmy się na warsztatach SENSUALNY SENS, na których zajmiemy się zmysłowym uobecnianiem. Przyjrzymy się temu, co nam sprawia przyjemność, jak uważniej kontaktować się z własną cielesnością, żeby ją lepiej usłyszeć, jakich ścieżek unikamy lub pomijamy. Wszystko po to, żeby rozpuścić schematy i ukoić nasze zmysły, emocje i myśli. W kręgu kobiet, w intymnej, spokojnej atmosferze będziemy dzieliły się swoimi odczuciami i refleksjami, szukały w sobie własnych ścieżek odkrywania przyjemności oraz wykorzystywały ćwiczenia z zakresu pracy z ciałem i uważnością.

MIEJSCE: Foyer sali obrad, Urzędu Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy, ul. Żeromskiego 29, Warszawa. UWAGA! Wejście główne.

Serdecznie zapraszam na wspólne sensualne przedpołudnie!
Alicja Długołęcka

16.10. (sob.) w godz. 10.00-14.00 – „SHINRIN YOKU* – kąpiel leśna dla kobiet” – zmysłowy spacer w barwach jesieni z Joanną WĘGŁOWSKĄ, z wykształcenia geografem, z pasji certyfikowaną przewodniczką kąpieli leśnych. *Shinrin-yoku jest prozdrowotną praktyką zanurzenia się w naturze wszystkimi zmysłami. Jej celem jest zwiększenie dobrostanu, redukcja stresu i wejście w stan relaksacji.

MIEJSCE SPOTKANIA, skąd wyruszymy na spacer: Las Bielański, przy wybiegu dla psów od strony przystanku T Przy Agorze.

Zapraszam naturalnie!:)
Joanna Węgłowska

20.10.2021 (środa) w godz. 18.00-21.00 – „DOTYK CZUŁOŚCI – warsztaty bliskości dla par i kąpiel dźwięków” – prowadzący Anna ZALESKA i Robert STĘPIEŃ, od wielu lat zajmują się pracą z ciałem, używając różnych metod, tradycji czy form (m.in. masaż powięziowy, lomi lomi i wiele in.). Prowadzą sesje uzdrawiających kąpieli w dźwiękach instrumentów naturalnych, które brzmieniem i wibracją odwołują się do najbardziej pierwotnych uczuć, wspomnień i tęsknot. Zapraszamy pary, aby zatrzymały się i spotkały we wspólnym celebrowaniu obecności wzmocnionej dźwiękiem.

MIEJSCE: Sala widowiskowa, Urzędu Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy, ul. Żeromskiego 29, Warszawa. UWAGA! Wejście główne.


Zapraszamy Was!

Anna Zaleska i Robert Stępień

24.10. (niedz.) w godz. 10.00-14.00 – „CIEŃ OSWOJONY” – prowadząca Ewelina ZWIERZYKOWSKA-LEWANDOWSKA. O mnie: Jestem psychologiem, psychoterapeutką i poetką. Szczególne miejsce w moim sercu zajmuje praca z kobietami. Wspieram kobiety w zaopiekowaniu się sobą bez poczucia winy, wyzwalaniu się z toksycznych relacji, trzymam kręgi dla kobiet. Z własnego doświadczenia wiem, jak ważne jest profesjonalne wsparcie w trudnych sytuacjach życiowych. Mam za sobą doświadczenie żałoby, depresji, wypalenia zawodowego, kryzys połowy życia, a także integracji cienia. Choć moja droga jest kręta i wyboista czuję głęboką wdzięczność za wszystkie doświadczenia, które były moim udziałem – dzięki nim
jestem, kim jestem.

O WARSZTATACH:

Zapraszam Cię do przestrzeni, w której z miękkością i łagodnością będziesz mogła zobaczyć i zaopiekować się tym, co ukryte, niechciane, lekceważone, pomijane, zawstydzane. Zapraszam Cię do doświadczenia akceptującej obecności innych kobiet, towarszyszek, przy których możesz mieć jak masz i być tym, kim jesteś. Z każdym Twoim wspomnieniem, doświadczeniem i pragnieniem. Może już czas, abyś mogła pozwolić, by budowały Cię wszystkie części Ciebie, może już pora, abyś nie musiała bać się czegokolwiek, co masz w sobie? Życie potrzebuje dokładnie takiej Ciebie.

MIEJSCE: Foyer sali obrad, Urząd Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy, ul. Żeromskiego 29, Warszawa. UWAGA! Wejście główne.

Zapraszam Cię do pełni życia!
Ewelina Zwierzykowska-Lewandowska

ZAPISY:
Udział w warsztatach i spotkaniach jest bezpłatny.
Na warsztaty obowiązują zapisy pod adresem mailowym: sztukadzikosci@gmail.com

UWAGA!
W mailu proszę o podanie następujących informacji:
1) imię i nazwisko,
2) data i tytuł warsztatu, na który chcesz się zapisać,
3) pod każdym tytułem proszę napisać w jednym zdaniu, co najbardziej interesuje Cię w wybranym warsztacie,
4) czym się zajmujesz na co dzień lub jakie są twoje zainteresowania.

Odpowiedzi na powyższe pytania ułatwią nam pracę i pozostaną do wyłącznej wiadomości prowadzącej dany warsztat.

ZMIANY!
1. Jeżeli interesuje Cię udział w kilku warsztatach, proszę, abyś w zgłoszeniu podała tematy warsztatów w kolejności od najbardziej Cię interesujących. Zależy nam na tym, aby jak największa ilość kobiet mogla uczestniczyć w warsztatach, oczywiście z zachowaniem obowiązujących przepisów sanitarnych.
2. UWAGA! W spotkaniach może uczestniczyć więcej osób, choć i tutaj ilość miejsc będzie ograniczona ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną.
3. Każda prowadząca zastrzega sobie prawo do podania odpowiadającej jej i charakterowi zajęć liczby uczestniczek.
4. Ilość miejsc jest ograniczona.
5. Decyduje kolejność zgłoszeń.
6. W przypadku zwolnienia miejsca na dany warsztat pierwszeństwo do zapisów będą miały kobiety, które wyślą swoje zgłoszenie do udziału w MK po raz pierwszy.
7. Proszę o rozważne zapisy:)
8. W razie niemożności skorzystania z danego warsztatu z góry dziękuję za wcześniejsze powiadomienie mnie o tym na powyższy adres mailowy najpóźniej na dwa dni przed danym wydarzeniem.
Kobieta, która będzie mogła przyjść w zamian za Ciebie, na pewno będzie Ci wdzięczna:)

MIEJSCE:

SPOTKANIA: sala widowiskowa, ul. Żeromskiego 29, Warszawa (wejście od ul. Jarzębskiego).

WARSZTATÓW: foyer sali obrad, V piętro (wejście główne)

Urząd Dzielnicy Bielany, ul. Żeromskiego 29, Warszawa

KĄPIELI LEŚNEJ: Las Bielański, przy wybiegu dla psów od strony przystanku T Przy Agorze.

 Projekt realizowany we współpracy ze Stowarzyszeniem Twórców „Cztery wymiary to dla nas za mało” oraz dzięki finansowemu wsparciu Urzędu Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy.

MOC KOBIETY ROK 2020

KOCHANA KOBIETO,
stęskniłam się za Tobą! Tak się cieszę, że Cię widzę, czuję, słyszę bicie Twojego serca.
Jestem ciekawa miejsca, w którym obecnie się znajdujesz? Co to za przestrzeń? Jakie emocje towarzyszą Ci najczęściej? Czego potrzebujesz? Czy masz w sobie gotowość, aby się wzMOCnić po kobiecemu? Aby zadbać o siebie w tym wyjątkowym czasie i zrobić coś dla siebie samej?
Czy pamiętasz, że robiąc coś dla siebie, robisz to również dla swoich bliskich i dla świata w ogóle? Świata, który jak chyba nigdy wcześniej, potrzebuje kobiety mówiącej i działającej z miejsca swojej mocy. A zatem, gdzie jesteś kochana Kobieto 2020 roku? Wiem, że jesteś bogatsza o niezliczoną ilość doświadczeń, przemyśleń, odkryć i dokonań! Spotkajmy się i wymieńmy się tym bogactwem, jeśli tylko masz taką potrzebę i pragnienie. W zamian za to Moc Kobiety zaprasza Cię do jesiennej, wyjątkowej edycji, której pierwszą odsłonę nagrałam wiosną, ale o tym już niebawem.
A tymczasem zapraszam Cię do spotkania z samą sobą, jako Artystką, Kreatorką, Kobietą Sensualną, z Tą, Która Odkrywa Na Nowo Prostotę oraz, i tu niespodzianka, do czułego spotkania Twojego Wewnętrznego Mężczyzny z Twoją Wewnętrzną Kobietą.
Oto, co kryje dla Ciebie Moc Kobiety w swojej październikowo-listopadowej odsłonie w roku 2020!

Projekt plakatu: @Zuza Miśko

PROGRAM MOCY KOBIETY październik/listopad 2020:

18.10. 2020 (niedz.), godz. 10.00-14.00 WARSZTATY „Biegnąca ze sztuką, vol. 2” – prowadząca JOANNA GRABOWIECKA, reżyserka, scenografka, trenerka rozwoju trwałego. Absolwentka teatrologii na UJ, kier. arts du spectacle na Université Paris VIII oraz rocznego studium projektowania scenografii i dekoracji teatralnej w l’A.D.A.C. w Paryżu. Studiowała reżyserię w AT w Warszawie. Ukończyła Szkołę Trenerów Meritum w Katowicach. W maju 2020 roku odbyła się premiera online na żywo spektaklu „WYSOKIE C” w jej reżyserii, który zrealizowała we współpracy z Olgą Kordys-Kozierowską i Fundacją Sukces Pisany Szminką. Pomysłodawczyni i realizatorka Mocy Kobiety.
Spektakl „Wysokie C” można zobaczyć: Tutaj

O WARSZTATACH
Jeżeli pragniesz:

* połączyć się ze źródłem swojej kreatywności i witalności,
* spotkać się ze swoją Dziką Kobietą,
* odkryć w sobie artystkę lub przypomnieć sobie, ile energii daje twórczość,
* poczuć, jak to jest tańczyć i tworzyć w towarzystwie bliskich Ci kobiet,
w atmosferze zaufania i życzliwości,
TE WARSZTATY SĄ DLA CIEBIE!
Inspiracją będzie jedna z baśni (która, dowiesz się na krótko przed warsztatami:) oraz archetypy kobiecości zawarte i omawiane w fascynującej książce Clarissy Pinkoli Estès „Biegnąca z wilkami”, które będziemy przekładały na język sztuki.
Sztuka jest dziedziną zmysłów. Słowo, obraz, dźwięk, praca z ciałem stanowią doskonałe połączenie, dzięki któremu uczestniczki warsztatów będą mogły doświadczyć relaksacyjnego i terapeutycznego wpływu synergii sztuk.

Praca z baśnią będzie podzielona na dwa etapy:
1) omówienie baśni w kręgu, dzielenie się swoim odbiorem, inspiracje, skojarzenia;
2) twórcze przetworzenie motywu (działania artystyczne), wymiana doświadczeń w kręgu.

Pierwsza odsłona warsztatów „Biegnącej ze sztuką” była dla uczestniczek okazją do spotkania się za pośrednictwem malarstwa intuicyjnego z „pierwotnością, rzeką, morzem, mądrością pierwotną (cichą wiedzą), kreacją, intuicją, życiem, miłością, ciałem, zmysłowością, erotyzmem, radością, pasją… , z Tą, Która Wie, czyli z La Lobą. Która z bohaterek „Biegnącej z wilkami” przybędzie do nas tym razem?

fot. Aleksandra Damek
Zapraszam Cię z serca,
Joanna Grabowiecka


23.10. 2020 (piątek), godz. 19.00 „ŚLADAMI BOHATERKI, KTÓRĄ JESTEŚ” – spotkanie z ALEKSANDRĄ WIĘCKĄ
, dziennikarką, dramatopisarką, scenarzystką. Pisze m.in. dla Newsweeka, Pulsu Biznesu, Wysokich Obcasów, Elle, Urody Życia. W swojej pracy łączy story telling z design thinking. „Uczy innych, jak opowiadać o sobie, markach, firmach, filmach i o czym kto jeszcze chce opowiadać.” Autorka książek, w tym ostatnio wydanej „Jak mówić o sobie dobrze. Opowiedz swoją historię i rozwiń skrzydła w życiu i biznesie”.

Zapraszam Cię na spotkanie z Twoją bohaterką!
Aleksandra Więcka
24.10. 2020 (sob.), godz. 10.00-14.00 WARSZTATY „Jesteś tym, co jesz – uwierz w prostotę” – prowadząca MONIKA MARKOWICZ-BAROUDI, Obywatelka Świata – wyjechała z Polski ponad 20 lat temu. Mieszkała w Nowym Jorku, Amsterdamie, Paryżu, Irlandii i w Maroku. Studia w Stanach Zjednoczonych i Holandii potwierdziły to, czego NIE chce robić w życiu. Od 15 lat mieszkanka Marrakeszu. Mama dwóch wolnych istot, które otworzyły jej oczy na to, czym ma karmić swoje ciało
i duszę. Słowa Hipokratesa „jesteś tym, co jesz” i nie chodzi tu tylko o jedzenie, ale o KARMIENIE WSZYSTKICH ZMYSŁÓW, stały się mottem przewodnim AYASO, biznesu, który otworzyła wraz
z mężem w Marrakeszu. W ciągu zaledwie kilku lat Ayaso stało się miejscem rozpoznawalnym na mapie Maroka, które ukochali zwolennicy zdrowego i prostego stylu życia, miłośnicy wyśmienitej, wegańskiej kuchni i naturalnych kosmetyków, a także artyści tacy, jak Yann Arthus BERTRAND, twórca filmów „Human” oraz „Woman”.
O WARSZTATACH
„Jesteś tym, co jesz” to motto przewodnie warsztatów, ale nie tylko o jedzenie chodzi. Na warsztatach wspólnie zastanowimy się, czym jest wolność i jak zostać kreatorką własnego życia oraz, co kryje się w zdaniu „W zdrowym ciele zdrowy duch”. Zaproszę Cię także do tego, abyś przyjrzała się swoim potrzebom i przyzwyczajeniom, i „przefiltrowała” je prostotą, która sprzyja budowaniu poczucia spokoju i zadowolenia. Podzielę się z Tobą swoją wiedzą na temat odpowiednich i niewymagających, ale dających moc i energię posiłków oraz tym, jak takie dania w łatwy i prosty sposób wprowadzić do Twojego domowego menu. W programie warsztatów przewidziałam wspólne przygotowanie pysznych i zdrowych koktajli oraz chwilę na wymianę doświadczeń podczas ceremonii przygotowania i picia aromatycznej herbaty ziołowej.

Zapraszam Cię, tak po prostu!
Monika Markowicz-Baroudi


25.10. (niedziela), godz. 10.00-13.00 „SHINRIN-YOKU – KĄPIEL LEŚNA” – SPACER z JOANNĄ I PRZEMYSŁAWEM WĘGŁOWSKIMI,
certyfikowanymi przewodnikami leśnych kąpieli, którzy zapraszają Was na niezwykły spacer po lesie. Shinrin-yoku jest prozdrowotną praktyką zanurzenia się w naturze wszystkimi zmysłami. Jej celem jest zwiększenie dobrostanu, redukcja stresu i wejście w stan relaksacji. Joanna, z wykształcenia geograf i Przemysław, z wykształcenia psycholog, prowadzą kąpiele wspólnie i osobno, dla grup, par i indywidualnie, dla ludzi w każdym wieku.
UWAGA! Tym razem zapraszamy tylko pary! Obowiązują zapisy.

MIEJSCE SPOTKANIA, skąd wyruszymy na spacer: Las Bielański, przy wybiegu dla psów od strony przystanku T Przy Agorze.

Więcej o kąpieli leśnej w wywiadzie z Joanną i Przemysławem: Tutaj.

Zapraszamy Was,
Joanna i Przemysław


8.11.2020 (niedz.) , godz. 9.00-13.00 WARSZTATY „Sensualny sens”- prowadząca ALICJA DŁUGOŁĘCKA,
 absolwentka Wydziału Pedagogiki na UW, dr nauk humanistycznych, prowadzi zajęcia z psychosomatyki
i rehabilitacji seksualnej w Wydziale Rehabilitacji w Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Od lat zajmuje się edukacją psychoseksualną i seksualnością kobiet – prowadzi szkolenia dla specjalistów i młodzieży, jest wykładowcą na Podyplomowych Studiach Wychowania Seksualnego na UW i Seksuologii Klinicznej w WSPS oraz Akademii Medycznej i Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie. Autorka licznych książek i artykułów z tego zakresu m.in. podręcznika dla gimnazjalistów do „wychowania do życia w rodzinie” i monografii „Edukacja seksualna”, „Jak się kochać” i „Seks na wysokich obcasach”oraz „Zwykłej książki o tym, skąd się biorą dzieci”. Swoją pracę naukową i popularyzatorską poświęca profilaktyce zaburzeń psychoseksualnych, szeroko rozumianej edukacji seksualnej i propagowaniu zdrowia seksualnego. Na co dzień pracuje z klientami w zakresie edukacji psychoseksualnej w Centrum Terapii Lew-Starowicz w Warszawie.

O WARSZTATACH
Spotkajmy się na warsztatach SENSUALNY SENS, na których zajmiemy się zmysłowym uobecnianiem. Przyjrzymy się temu, co nam sprawia przyjemność, jak uważniej kontaktować się z własną cielesnością, żeby ją lepiej usłyszeć, jakich ścieżek unikamy lub pomijamy. Wszystko po to, żeby rozpuścić schematy i ukoić nasze zmysły, emocje i myśli. W kręgu kobiet, w intymnej, spokojnej atmosferze będziemy dzieliły się swoimi odczuciami i refleksjami, szukały w sobie własnych ścieżek odkrywania przyjemności oraz wykorzystywały ćwiczenia z zakresu pracy z ciałem i uważnością.

fot. Tamara E. Pieńko

Serdecznie zapraszam na wspólne sensualne przedpołudnie!
Alicja Długołęcka


14.11.2020 (sob.), godz. 10.00-16.30 – WYKLAD + WARSZTATY „Kobieta i Mężczyzna
w Tobie – harmonia czułości.” prowadzący BASIA BUDNIAK i JACEK MASŁOWSKI.

BASIA BUDNIAK, fotografka. Studiowała polonistykę na UJ oraz fotografię na UA w Poznaniu, którą kontynuuje w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Pracuje i mieszka w Krakowie. W swoich pracach często sięga do tradycyjnych technik fotograficznych, kładąc też duży nacisk na performatywny charakter obrazu fotograficznego, posługiwania się nim
i funkcjonowania. Interesuje ją problematyka portretu oraz rzeczywistości cyfrowej. Od wielu lat współpracuje z Fundacją Sztuk Wizualnych i Miesiącem Fotografii w Krakowie, w Muzeum Fotografii została zaproszona do współtworzenia cyklu „Czułym okiem”, realizowała również projekty artedukacyjne dla Bunkra Sztuki, Małopolskiego Instytutu Kultury, Muzeum Narodowego w Krakowie, Teatru Odwróconego, czy festiwalu POLIKULTURA.

JACEK MASŁOWSKI, psycholog, filozof, trener grupowy, coach oraz psychoterapeuta Gestalt.
Wybrał ten nurt, ponieważ głęboko wierzy, że umiejętność życia w świadomym kontakcie ze sobą, swoimi potrzebami i ograniczeniami daje możliwość budowania satysfakcjonującego kontaktu
z innymi ludźmi. Współtwórca i Prezes Fundacji Masculinum. Specjalizuje się w problemach współczesnych mężczyzn. W terapii dąży do rozpoznania głębokich przyczyn problemów oraz odkrywania, w jaki sposób można na nie wpływać, dając sobie dzięki temu szansę na znaczną poprawę jakości życia. Autor i współautor książek, w tym: „Czasem święta, czasem ladacznica. Kobiecość dla odważnych” wraz z Joanną Drosio-Czaplińską, „Czasem czuły, czasem barbarzyńca” wraz z Tomaszem Kwaśniewskim.

Więcej o Basia Budniak: Tutaj i tutaj.

O WARSZTATACH
Zapraszam na czas, w którym od wykonania własnego aparatu po ekspozycję i pracę z chemią będziemy celebrować każdy moment, tak by dać wybrzmieć wielości w sobie. 

Ten proces będzie czasem kontemplacji i odkrywania tego, co w nas męskie i żeńskie zarazem. Będziemy używać fotografii czujnie, w pełnym jej wymiarze, czasu i światła. Próbować wizualności wyzwolonej z hałasu, a pełnej mocy. Doświadczenie światłoczułości jest momentem gotowości na zmianę. 

Warsztaty poprzedzone zostaną wykładem Jacka Masłowskiego, który tak mówi o pierwiastkach męskim i żeńskim w każdym z nas: „Gdy spotkają się dwie osoby ze zintegrowanymi pierwiastkami męskości i  kobiecości, wtedy naturalnie znajdują te obszary związku, które pragną zagospodarować. Wzajemne wsparcie wydarza się samo. Można więc żyć stosunkowo prosto. Żeby to jednak mogło się wydarzyć, trzeba sporo rzeczy w  sobie wypracować. Przede wszystkim znaleźć kontakt
z  wewnętrznym źródłem swojej męskiej i  kobiecej energii.”

fot. B. Budniak

Zapraszamy do udziału w tym doświadczeniu, 

Basia Budniak i Jacek Masłowski

ZAPISY:
Udział w warsztatach i spotkaniach jest bezpłatny.
Na warsztaty obowiązują zapisy pod adresem mailowym: sztukadzikosci@gmail.com

UWAGA!
W mailu proszę o podanie następujących informacji:
1) imię i nazwisko,
2) data i tytuł warsztatu, na który chcesz się zapisać,
3) pod każdym tytułem proszę napisać w jednym zdaniu, co najbardziej interesuje Cię w wybranym warsztacie,
4) czym się zajmujesz na co dzień lub jakie są twoje zainteresowania.

Odpowiedzi na powyższe pytania ułatwią nam pracę i pozostaną do wyłącznej wiadomości prowadzącej dany warsztat.

ZMIANY!
1. Jeżeli interesuje Cię udział w kilku warsztatach, proszę, abyś w zgłoszeniu podała tematy warsztatów w kolejności od najbardziej Cię interesujących. Zależy nam na tym, aby jak największa ilość kobiet mogla uczestniczyć w warsztatach, oczywiście z zachowaniem obowiązujących przepisów sanitarnych.
2. UWAGA! W spotkaniach może uczestniczyć więcej osób, choć i tutaj ilość miejsc będzie ograniczona ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną.
3. Każda prowadząca zastrzega sobie prawo do podania odpowiadającej jej i charakterowi zajęć liczby uczestniczek.
4. Ilość miejsc jest ograniczona.
5. Decyduje kolejność zgłoszeń.
6. W przypadku zwolnienia miejsca na dany warsztat pierwszeństwo do zapisów będą miały kobiety, które wyślą swoje zgłoszenie do udziału w MK po raz pierwszy.
7. Proszę o rozważne zapisy:)
8. W razie niemożności skorzystania z danego warsztatu z góry dziękuję za wcześniejsze powiadomienie mnie o tym na powyższy adres mailowy najpóźniej na dwa dni przed danym wydarzeniem.
Kobieta, która będzie mogła przyjść w zamian za Ciebie, na pewno będzie Ci wdzięczna:)

MIEJSCE:

SPOTKANIA: sala widowiskowa, ul. Żeromskiego 29, Warszawa (wejście od ul. Jarzębskiego).

WARSZTATÓW: foyer sali obrad, V piętro (wejście główne)

Urząd Dzielnicy Bielany,

  1. Żeromskiego 29, Warszawa

KĄPIELI LEŚNEJ: Las Bielański, przy wybiegu dla psów od strony przystanku T Przy Agorze.

 

Projekt realizowany we współpracy ze Stowarzyszeniem Twórców „Cztery wymiary to dla nas za mało” oraz dzięki finansowemu wsparciu Urzędu Dzielnicy Bielany.


MOC KOBIETY 2019

CUDNA KOBIETO!
Przed nami trzecia, ostatnia w tym roku, odsłona Mocy Kobiety – listopad/grudzień 2019.
Za oknem jeszcze złoto na drzewach i złoto na ziemi, po którym możemy do woli stąpać, zanim spadnie pierwszy śnieg. Nadszedł czas, w którym instynktownie mamy potrzebę, aby otulić się, ogrzać, być może schronić się w bezpiecznym, przytulnym miejscu i dać sobie chwilę oddechu, przyjrzeć się samej sobie, zapytać, czego pragnie moje ciało, co mi sprawia przyjemność? Jeśli te słowa bliskie są Twojemu sercu,
z tym większą radością zapraszam Cię do zapoznania się z programem trzeciej odsłony i do zapisów na warsztaty, a 12 grudnia do celebrowania z nami finałowego spotkania z Mocą Kobiety!REJESTRACJA NA FINAŁ MOCY KOBIETY: tutaj

Więcej informacji o finałowym wieczorze znajdziesz poniżej programu:)

PROGRAM MOCY KOBIETY LISTOPAD/GRUDZIEŃ 2019!

23.11. (sob.), godz. 10.00-14.00 WARSZTATY „eMOCje jako klucz do bycia w relacji z samą sobą i z innymi cz. 2” – prowadząca JOANNA GRABOWIECKA, reżyserka, scenografka, trenerka rozwoju trwałego. Absolwentka teatrologii na UJ, kier. arts du spectacle na Université Paris VIII oraz rocznego studium projektowania scenografii i dekoracji teatralnej w l’A.D.A.C. w Paryżu. Studiowała reżyserię w AT w Warszawie. Ukończyła Szkołę Trenerów Meritum w Katowicach. Pomysłodawczyni i realizatorka Mocy Kobiety.
 
O WARSZTATACH:
Angielskie „emotion” kryje w sobie dwa słowa: emocję i działanie. I takie właśnie są emocje. Uruchamiają nas, są sygnałem dla innych, że żyjemy. Pod warunkiem, że mamy ich świadomość, że pozostajemy w kontakcie z własnym ciałem. Zapraszam Cię do zapoznania się z językiem emocji, do przyjrzenia się, jak na nie reagują Twoje ciało i umysł. Dowiesz się dlaczego świadomość emocji jest tak ważną i cenną umiejętnością.
Część 1 odbyła się w październiku br., ale nie jest warunkiem uczestnictwa w cz. 2. Wówczas skupiłyśmy się na emocjach takich, jak: wstyd, wina, apatia, żal, strach, złość, które na Mapie Poziomów Świadomości wg Davida R. Hawkinsa sytuują się poniżej poziomu Odwagi, czyli w przestrzeni siły i energii negatywnej.
Tym razem przyjrzymy się m.in. odwadze, ochocie, akceptacji, miłości, radości i pokojowi.
UWAGA! Warsztat z elementami kręgu, w którym jest przestrzeń na prawdę każdej kobiety.
 
Zapraszam Cię z serca,
Joanna Grabowiecka
 
30.11. (sob.), godz. 9.00-16.00 WARSZTATY połączone z SESJĄ FOTOGRAFICZNĄ „Taka jestem! Zobacz siebie oczami innej. O samoakceptacji. cz. 2” – prowadzące BEATA MUCHOWSKA oraz JOANNA GRABOWIECKA. Beata MUCHOWSKA od ponad 20 lat patrzy na świat przez obiektyw aparatu. Fotografem portretowym została z miłości do ludzi, z fascynacji drugim człowiekiem. Na codzień jest jednak przede wszystkim mamą 3 fantastycznych chłopaków. Kocha podróżować, być w drodze, czuć wiatr we włosach, łapać ulotne chwile i zatrzymywać je w kadrach.
Więcej o Beacie: tutaj.
Więcej o Joannie: tutaj.
O WARSZTATACH:
Jaka jesteś? Czyimi oczami najczęściej na siebie patrzysz? Czy jest to krytyk wewnętrzny, który mówi Ci, że „mogłoby być lepiej”, czy też życzliwa Ci przyjaciółka/siostra, która akceptuje Cię taką, jaką jesteś? Poprzez pracę z ciałem, głosem i oddechem zaprosimy Cię do połączenia się ze swoimi wewnętrznymi zasobami. Po drodze spotkamy się z mieszkającymi w nas Rodzicem, Dzieckiem i Dorosłym, aby dotrzeć do dojrzałej, autentycznie pięknej Kobiety. Pierwszą część warsztatów poprowadziła Joanna Grabowiecka. Tym razem przejrzysz się nie tylko w oczach innych uczestniczek, ale także w obiektywie Beaty Muchowskiej, która swoim uważnym okiem uchwyci Ciebie taką, jaką jesteś, abyś mogła zobaczyć swoją moc na własne oczy! Czas zobaczyć siebie w pełni. Jesteś na to gotowa?
Do ZOBACZENIA!

Beata Muchowska
i
Joanna Grabowiecka

7 grudnia (sobota), godz. 10.00-14.00 WARSZTATy „Ciało jest darem” – prowadząca MONIKA WACHOWICZaktorka teatralna, tancerka, choreografka, związana z katowickim Teatrem A Part od początku jego istnienia, czyli od 2004 roku. Absolwentka filozofii. Założycielka Studia Ciała i Emocji. Prowadzi Fundację SZTUKA DLA ŻYCIA im. Marty Paradeckiej. Jej pasją jest teatr, uwielbia podróże i spotkania z ludźmi. Szczęśliwa mama Amelii i partnerka Grzegorza.
Więcej o Monice: tutaj.
O WARSZTATACH:
„Ciało. Stawałam się ciałem. Jestem ciałem. Ciało nauczyło mnie pokory. Przemówiło do mojej wyobraźni
i tak już pozostało (…) Ciało jest maszyną, ogniem i lodem. Ciało kruche, ruchliwe, niewinne, otwarte, gotowe do walki, soczyste, miękkie, dojrzałe, gorące, zimne i nagie.”
Ciało jest pamięcią. Dlatego, aby (roz)poznać siebie, swoje ciało i uśpione w nim emocje zachęcam podczas warsztatów do spotkania i pielęgnowania swojego wewnętrznego dziecka. Tego pierwotnego, spontanicznego, przyglądającego się światu z ciekawością i niegasnącą fascynacją. Wierzę, że tam kryje się całe źródło wspomnień, magii życia i intuicji. Kiedy dotrzemy do niego, otaczająca nas rzeczywistość staje się na powrót inspirująca. Wehikułem w tej podróży jest ciało. Ciało, które jest darem.

fot. Grzegorz Krzysztofik

Zapraszam!
Monika Wachowicz
8 grudnia (niedziela), godz. 10.00-14.00 WARSZTATY „O przyjemności” – prowadząca ALICJA DŁUGOŁĘCKA, absolwentka Wydziału Pedagogiki na UW, dr nauk humanistycznych, prowadzi zajęcia z psychosomatyki i rehabilitacji seksualnej w Wydziale Rehabilitacji w Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Od lat zajmuje się edukacją psychoseksualną i seksualnością kobiet – prowadzi szkolenia dla specjalistów i młodzieży, jest wykładowcą na Podyplomowych Studiach Wychowania Seksualnego na UW i Seksuologii Klinicznej w WSPS oraz Akademii Medycznej i Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie. Autorka licznych książek i artykułów z tego zakresu m.in. podręcznika dla gimnazjalistów do „wychowania do życia w rodzinie” i monografii „Edukacja seksualna”, „Jak się kochać” i „Seks na wysokich obcasach”oraz „Zwykłej książki o tym, skąd się biorą dzieci”. Swoją pracę naukową i popularyzatorską poświęca profilaktyce zaburzeń psychoseksualnych, szeroko rozumianej edukacji seksualnej i propagowaniu zdrowia seksualnego. Na co dzień pracuje z klientami w zakresie edukacji psychoseksualnej w Centrum Terapii Lew-Starowicz w Warszawie.
OPIS WARSZTATÓW: Zapraszam serdecznie na warsztaty „O przyjemności”. W bezpiecznym, kobiecym gronie podzielimy się odkrytymi przez siebie ścieżkami przyjemności, uruchomimy osobistą, zmysłową uważność i przy okazji wymieciemy kilka obciążających stereotypów dotyczących rozkoszy. Jednym zdaniem – spróbujemy zrobić więcej miejsca dla doświadczania przyjemności i się w nim zadomowić.
Wskazane wygodne, cieple ubranie i karimata/koc.
Do zobaczenia!
Alicja Długołęcka

12 grudnia (czwartek), godz. 18.00 FINAŁ MOCY KOBIETY!

W PROGRAMIE:
* spotkanie z gościem specjalnym, którym w tym roku będzie Wojciech EICHELBERGER, psycholog, coach, doradca biznesowy, autor wielu poczytnych książek z zakresu psychologii i samorozwoju, w tym fundamentalnej „Kobiety bez winy i wstydu”,

* wernisaż fotografii i slideshow Beaty MUCHOWSKIEJ (efekty sesji fotograficznych uczestniczek Siły i piękna kobiety oraz dwóch edycji Mocy Kobiety),

„KIRKE”, czytanie performatywne fragm. książki Madeline MILLER pod tym samym tytułem pod opieką reżyserską Joanny GRABOWIECKIEJ, w wykonaniu Anny Janickiej, Bogumiły Karbowiak, Anny Płocinniczak, Jolanty Rosy oraz Agnieszki Wiśniewskiej.

Fot. Grzegorz Press
Wojciech EICHELBERGER
Twórca idei i programu Instytutu Psychoimmunologii – IPSI, gdzie pełni funkcję dyrektora programowego. Od lat odgrywa kluczową rolę w polskiej psychologii, m.in.: współtworzył Oddział Terapii i Rozwoju Osobowości – OTIRO oraz Laboratorium Psychoedukacji. Jest autorem wielu bestselerowych książek z pogranicza psychologii, antropologii i duchowości. Od wielu lat obecny w mediach: w radiu, telewizji prasie. Za działalność konspiracyjną w latach stanu wojennego odznaczony Krzyżem Oficerskim Polonia Restituta.
Psycholog, psychoterapeuta, coach i trener. W swoich projektach szkoleniowych i terapeutycznych odwołuje się do koncepcji terapii integralnej, która oprócz psychiki bierze pod uwagę ciało, energię i duchowość człowieka.
Jego zamiłowania pozazawodowe, to: żeglarstwo, konie, góry, narty, sporty walki.  Ojciec dwóch synów.
REJESTRACJA NA FINAŁ MOCY KOBIETY: tutaj
**********************************************

ZAPISY:
Udział w warsztatach i spotkaniach jest bezpłatny.
Na warsztaty obowiązują zapisy pod adresem mailowym: mockobiety2018@gmail.com

UWAGA!
W mailu proszę o podanie następujących informacji:
1) imię i nazwisko,
2) data i tytuł warsztatu, na który chcesz się zapisać,
3) pod każdym tytułem proszę napisać w jednym zdaniu, co najbardziej interesuje Cię w wybranym warsztacie,
4) czym się zajmujesz na co dzień lub jakie są twoje zainteresowania.
Odpowiedzi na powyższe pytania ułatwią nam pracę i pozostaną do wyłącznej wiadomości prowadzącej dany warsztat.

ZMIANY!
1. W tym roku przyświeca nam zasada, aby jak najwięcej kobiet mogło skorzystać z Mocy Kobiety,
nawet w wymiarze jednego, czy kilku warsztatów na przestrzeni trzech miesięcy.
Dlatego proszę, abyś w zgłoszeniu podała tematy warsztatów w kolejności od najbardziej Cię interesujących.
2. UWAGA! Ta zasada nie obowiązuje przy spotkaniach i wykładach, w których może uczestniczyć więcej kobiet, choć i tutaj ilość miejsc nie jest nieograniczona;)
3. Każda prowadząca zastrzega sobie prawo do podania odpowiadającej jej i charakterowi zajęć liczby uczestniczek.
4. Ilość miejsc jest ograniczona.
5. Decyduje kolejność zgłoszeń.
6. W przypadku zwolnienia miejsca na dany warsztat pierwszeństwo do zapisów będą miały kobiety, które wyślą swoje zgłoszenie do udziału w MK po raz pierwszy.
7. Proszę o rozważne zapisy:)
8. W razie niemożności skorzystania z danego warsztatu z góry dziękuję za wcześniejsze powiadomienie mnie o tym na powyższy adres mailowy najpóźniej na dwa dni przed danym wydarzeniem.
Kobieta, która będzie mogła przyjść w zamian za Ciebie, na pewno będzie Ci wdzięczna:)

Miejsce: Urząd Dzielnicy Bielany, ul. Żeromskiego 29, Warszawa.

Projekt realizowany we współpracy ze Stowarzyszeniem Twórców „Cztery wymiary to dla nas za mało”
oraz dzięki finansowemu wsparciu Urzędu Dzielnicy Bielany oraz Firmy Matexi.

WSPANIAŁA KOBIETO!

Tak, do Ciebie mówię, o Tobie piszę! Czy już zasmakowałaś Mocy Kobiety? Czy pragniesz więcej? A może właśnie ją odkrywasz? Zapraszam Cię z serca do przyjrzenia się programowi drugiej odsłony naszego projektu! Malarka Jesień jeszcze dobiera zestaw swoich ulubionych kolorów, ale my już wiemy (przecież niejedna jesień za nami!;), że będą nam towarzyszyły barwy ciepłych oranżów, ognistych czerwieni i bujnego złota. Ciesz się wraz z Mocą Kobiety tym pięknem, jakie odmalowuje na naszych oczach Matka Natura, pójdź w jej ślady i zanurz się w swoim twórczym potencjale, w mocy płynącej z kobiecej kreatywności. I zaakceptuj wreszcie siebie taką, jaką jesteś, bo jesteś NIE-POW-TA-RZAL-NA! Do dzieła!

PROGRAM MOCY KOBIETY PAŹDZIERNIK/LISTOPAD 2019!

19.10. (sob.) godz. 10.00-14.00 –  „Napisz siebie. WARSZTATY z kreatywnego pisania” – prowadząca DAGNA ŚLEPOWROŃSKA, autorka 4 tomików poezji, kilkunastu dramatów oraz ok. 30 książek dla dzieci. Jej twórczość tłumaczona była na niemiecki, angielski, rosyjski i ukraiński. Przez kilka lat prowadziłą zajęcia z kreatywnego pisania dla studentów Wyższej Szkoły Nauk Społecznych. Z wykształcenia psycholog, pracuje jako psychoterapeutka. Prowadzi też teatr terapeutyczny przy Centrum Praw Kobiet. Więcej informacji o Dagnie: tutaj.

OPIS WARSZTATÓW:
Kreatywne pisanie, poza walorami artystycznymi, jest dobrym sposobem poznawania i wyrażanie siebie. W procesie twórczym możemy wyrazić to, co uświadomione. Mamy jednak także dostęp do nieświadomości. W wielu podejściach rozwojowych i terapeutycznych trakuje się myślenie obrazowe i metaforyczne jako dźwignię rozwoju i zmiany. Tylko w ten sposób można bowiem poznać to, co wydaje się nie do poznania, powiedzić to, co wydaje sie nie do powiedzenia. Nie bez powodu każda kultura ma swój zbiór mitów, baśni i opowieści, które towarzyszą ludziom przy przekraczaniu ważnych progów rozwojowych. Wielcy nauczyciele duchowi często posługiwali się przypowieścią. Wybierzmy się więc w podróż, w której naszym wehikułem będzie metafora. Ciekawe do jakich przeniesie nas światów.

Cele warsztatu:
– wzrost kreatywności
– samopoznanie
– ekspresja twórcza

Zapraszam!
Dagna Ślepowrońska

26.10. (sobota), godz. 10.00-14.00 WARSZTATY Sztuka Dzikości. „Taka jestem. Zobacz siebie oczami innej. O samoakceptacji” – prowadząca JOANNA GRABOWIECKA, reżyserka teatralna, scenografka, trenerka rozwoju osobistego. Pomysłodawczyni i realizatorka Mocy Kobiety, a także zrealizowanych we współpracy z Bielańską Akademią Umiejętności cykli: Siła i piękno Kobiety, spotkań i warsztatów dla kobiet oraz NieDzielnego Mężczyzny, spotkań i warsztatów dla mężczyzn. Zwołująca kobiece kręgi. Autorka rocznego cyklu warsztatów dla kobiet pn. „Boska i Wojownicza”.

OPIS WARSZTATÓW:
Jaka jesteś? Czyimi oczami najczęściej na siebie patrzysz? Czy jest to krytyk wewnętrzny, który mówi Ci, że „mogłoby być lepiej”, czy też życzliwa Ci przyjaciółka/siostra, która akceptuje Cię taką, jaką jesteś? Poprzez pracę z ciałem, głosem i oddechem zaproszę Cię do połączenia się ze swoimi wewnętrznymi zasobami. Po drodze spotkamy się z mieszkającymi w nas Rodzicem, Dzieckiem i Dorosłym, aby dotrzeć do dojrzałej, autentycznie pięknej Kobiety. Czas zobaczyć siebie w pełni. Jesteś na to gotowa?

fot. Maciej Krawczyk

Zapraszam Cię z mocą,
Joanna Grabowiecka

9.11. (sob.) godz. 10.00-14.00 WARSZTATY „Biegnąca ze sztuką” – prowadząca JOANNA GRABOWIECKA, reżyserka teatralna, scenografka, trenerka rozwoju osobistego. Pomysłodawczyni i realizatorka Mocy Kobiety, a także zrealizowanych we współpracy z Bielańską Akademią Umiejętności cykli: Siła i piękno Kobiety, spotkań i warsztatów dla kobiet oraz NieDzielnego Mężczyzny, spotkań i warsztatów dla mężczyzn. Zwołująca kobiece kręgi. Autorka rocznego cyklu warsztatów dla kobiet pn. „Boska i Wojownicza”.

OPIS WARSZTATÓW:
Jeżeli pragniesz:

* połączyć się ze źródłem swojej kreatywności i witalności,
* spotkać się ze swoją Dziką Kobietą,
* odkryć w sobie artystkę lub przypomnieć sobie, ile energii daje twórczość,
* poczuć, jak to jest tańczyć i tworzyć w towarzystwie bliskich Ci kobiet,
w atmosferze zaufania i życzliwości,
TE WARSZTATY SĄ DLA CIEBIE!

Inspiracją będzie jedna z baśni (która, dowiesz się na krótko przed warsztatami:) oraz archetypy kobiecości zawarte i omawiane w fascynującej książce Clarissy Pinkoli Estès „Biegnąca z wilkami”, które będziemy przekładać na język sztuki.
Sztuka jest dziedziną zmysłów. Słowo, obraz, dźwięk, praca z ciałem stanowią doskonałe połączenie, dzięku któremu uczestniczki warsztatów będą mogły doświadczyć relaksacyjnego i terapeutycznego wpływu synergii sztuk.

Praca z baśnią będzie podzielona na dwa etapy:
1) omówienie baśni w kręgu, dzielenie się swoim odbiorem, inspiracje, skojarzenia;
2) twórcze przetworzenie motywu (działania artystyczne), wymiana doświadczeń w kręgu.
fot. Maciej Krawczyk
Zapraszam Cię z serca,
Joanna Grabowiecka

13.11. (środa) godz. 19.00 – 21.00 „Moc kobiety, natury i sztuki” SPOTKANIE z JOANNĄ RAJKOWSKĄ,  jedną z najbardziej uznanych współczesnych polskich artystek. Autorką obiektów, filmów, instalacji oraz efemerycznych akcji i sytuacji realizowanych w przestrzeni pozagaleryjnej. Która z Was nie zastanawiała się, jak to możliwe, aby w polskich warunkach klimatycznych mogła wyrosnąć i utrzymać się przy życiu palma? Tak, to właśnie Joanna Rajkowska odpowiada za ten egzotyczny akcent na warszawskim Rondzie de Gaulle’a:) Ta, należąca do najbardziej znanych prac artystki nosi tytuł „Pozdrowienia z Alej Jerozolimskich”. Kolejne, równie znane to „Dotleniacz” na Placu Grzybowskim (istniejący w l. 2006-2007) oraz Pasaż Róży w Łodzi (2014). Ta ostatnia praca ma nie tylko wymiar artystyczny, ale i mocno osobisty związany z córką artystki.  Z Joanną będziemy rozmawiały o współczesnych kobietach, o tym, czy sztuka jest dziś potrzebna i komu, o drzewach…
Więcej o Joannie: tutajtutaj

ZAPRASZAMY SERDECZNIE!!!

16.11. (sob.) godz. 10.00 – 14.00 WARSZTAT „Pieśni Mocy” – prowadząca AGNIESZKA KAMIŃSKA ALIKEYA, wokalistka, kompozytorka, trenerka głosu, autorka metody Voice Healing Practice ©, założycielka szkoły wokalnej Open Voice Studio w Gdańsku. Więcej o Agnieszce: tutaj.

OPIS WARSZTATÓW:
Stanąć we własnej mocy i zaśpiewać swoją pieśń. Otworzyć głos, ciało, serce, rozwibrować każdą komórkę ciała własnym brzmieniem. Przestać się bać swojej siły i zacząć korzystać ze swojej kobiecej natury. Wszystkie razem i każda z osobna – połączymy się z siłą i żywiołem własnego głosu, doświadczając jak dodaje nam wewnętrznej mocy !
Zapraszam Cię!

Agnieszka Kamińska

fot. Lucyna Lewandowska


ZAPISY:
Udział w warsztatach i spotkaniach jest bezpłatny.
Na warsztaty obowiązują zapisy pod adresem mailowym: mockobiety2018@gmail.com

UWAGA!
W mailu proszę o podanie następujących informacji:
1) imię i nazwisko,
2) data i tytuł warsztatu, na który chcesz się zapisać,
3) pod każdym tytułem proszę napisać w jednym zdaniu, co najbardziej interesuje Cię w wybranym warsztacie,
4) czym się zajmujesz na co dzień lub jakie są twoje zainteresowania.
Odpowiedzi na powyższe pytania ułatwią nam pracę i pozostaną do wyłącznej wiadomości prowadzącej dany warsztat.

ZMIANY!
1. W tym roku przyświeca nam zasada, aby jak najwięcej kobiet mogło skorzystać z Mocy Kobiety,
nawet w wymiarze jednego, czy kilku warsztatów na przestrzeni trzech miesięcy.
Dlatego proszę, abyś w zgłoszeniu podała tematy warsztatów w kolejności od najbardziej Cię interesujących.
2. UWAGA! Ta zasada nie obowiązuje przy spotkaniach i wykładach, w których może uczestniczyć więcej kobiet, choć i tutaj ilość miejsc nie jest nieograniczona;)
3. Każda prowadząca zastrzega sobie prawo do podania odpowiadającej jej i charakterowi zajęć liczby uczestniczek.
4. Ilość miejsc jest ograniczona.
5. Decyduje kolejność zgłoszeń.
6. W przypadku zwolnienia miejsca na dany warsztat pierwszeństwo do zapisów będą miały kobiety, które wyślą swoje zgłoszenie do udziału w MK po raz pierwszy.
7. Proszę o rozważne zapisy:)
8. W razie niemożności skorzystania z danego warsztatu z góry dziękuję za wcześniejsze powiadomienie mnie o tym na powyższy adres mailowy najpóźniej na dwa dni przed danym wydarzeniem.
Kobieta, która będzie mogła przyjść w zamian za Ciebie, na pewno będzie Ci wdzięczna:)

Miejsce: Urząd Dzielnicy Bielany, ul. Żeromskiego 29, Warszawa.

Projekt realizowany we współpracy ze Stowarzyszeniem Twórców „Cztery wymiary to dla nas za mało”
oraz dzięki finansowemu wsparciu Urzędu Dzielnicy Bielany oraz Firmy Matexi.

KOCHANA KOBIETO!

Nawet nie wiesz, jak się cieszę!

Już w drugiej połowie września ruszamy z drugą edycją MOCY KOBIETY, która potrwa do połowy grudnia!
A wszystko zaczęło się od miesięcznego cyklu SIŁA I PIĘKNO KOBIETY, który ujrzał światło dzienne przed dwoma laty w ramach Bielańskiej Akademii Umiejętności.
Tej jesieni znów będziesz miała okazję spotkać się z wieloma fantastycznymi kobietami, artystkami, dziennikarkami, trenerkami, mentorkami, które podzielą się z Tobą swoją wiedzą, mądrością, pasją i doświadczeniem nt. odwagi w działaniu, asertywności, świadomości ciała, oddechu, głosu, uważności, kreatywności… Poznasz z pewnością sporo bliskich Ci, wspaniałych kobiet. I chociażby z tego powodu nie mogę się doczekać momentu, kiedy ruszymy pełną parą!
Dziękujemy za przychylność dla projektu Katarzynie Potapowicz, Z-cy Burmistrza Dzielnicy Bielany odpowiedzialnej m.in. za Wydział Kultury i Promocji oraz za wsparcie Dzielnicy Bielany i Firmie Matexi.
Za projekt plakatu i w tym roku odpowiada utalentowana Zuza Miśko, która jeszcze we wrześniu poprowadzi dla Mocy Kobiety warsztaty!

Zapraszam Cię z całego serca do zapoznania się z programem wrześniowo-październikowej Mocy Kobiety oraz z nowymi zasadami zapisów na warsztaty.

Joanna Grabowiecka

WRZESIEŃ/PAŹDZIERNIK 2019
22.09. (niedziela), godz. 10.00-14.00 WARSZTATY Sztuka Dzikości „Kobieta w trybie zachodzącego słońca” – prowadząca JOANNA GRABOWIECKA, reżyserka teatralna, scenografka, trenerka rozwoju osobistego. Pomysłodawczyni i realizatorka Mocy Kobiety, a także zrealizowanych we współpracy z Bielańską Akademią Umiejętności cykli: Siła i piękno Kobiety, spotkań i warsztatów dla kobiet oraz NieDzielnego Mężczyzny, spotkań i warsztatów dla mężczyzn.
Zwołująca kobiece kręgi. Autorka rocznego cyklu warsztatów dla kobiet pn. „Boska i Wojownicza”.
OPIS WARSZTATÓW:
Ile zachodów słońca oglądałaś do tej pory? Czy były wśród nich takie, które mogłabyś ze sobą porównać? Co oznacza określenie „umysł w trybie zachodzącego słońca”? Co oznacza „ciało w trybie zachodzącego słońca”? Zapraszam Cię do udziału w warsztatach, podczas których, poprzez pracę z ciałem, oddechem i elementami medytacji odpowiemy sobie na powyższe pytania oraz skontaktujemy się z samoakceptacją i wdzięcznością.
Będzie też czas na kobiecą ekspresję i dzikość.
UWAGA! Warsztat połączony z elementami kręgu, podczas którego jest przestrzeń na każdą kobietę.
Zapraszam Cię z serca!
Joanna Grabowiecka
29.09. (niedziela), godz. 10.00-14.00 WARSZTATY „Uważność przez sztukę. Warsztat malowania tuszem z natury.” – prowadząca ZUZA MIŚKO – ilustratorka, pracująca w technikach tradycyjnych, miłośniczka Wschodu. Więcej informacji o prowadzącej: tutaj.
OPIS WARSZTATÓW:
Obserwacja otoczenia jest formą ćwiczenia uważności.
Koncentracja na wykonaniu linii na kartce jest medytacją. Oddech i praca ciała wpływają na poruszenia pędzla.
W czasie warsztatu będziemy obserwować i malować kwiaty. Odkryjemy ile piękna jest w niepozornych roślinach. Znajdziemy spokój i wyciszenie w kontemplacji.
Do pracy użyjemy tradycyjnych pędzli do kaligrafii a zamiast tuszu – atramentu, który jest łatwiejszy do zmycia. Proszę jednak ubrać się tak, żeby można było się pobrudzić a także wygodnie siedzieć na podłodze.
Zapraszam Cię do podróży z pięknem!
Zuza Miśko

3.10. (czwartek), godz. 18.00-20.00 WYKŁAD z elementami WARSZTATU „Odwaga to działanie mimo lęku, czyli co zrobić, by zacząć działać” – prowadząca OLGA KORDYS-KOZIEROWSKA, dziennikarka biznesowa, działaczka społeczna, mówczyni motywacyjna, trenerka i mentorka oraz założycielka Fundacji Sukces Pisany Szminką, która jest najstarszą i największą organizacją wspierającą rozwój zawodowy i osobisty kobiet w Polsce. Więcej informacji o prowadzącej: tutaj.

OPIS WARSZTATÓW:
Każdy się boi. Niektórym łatwiej, a niektórym trudniej przejść do działania i pomimo lęku zrealizować swoje plany i marzenia, a przynajmniej spróbować. Odwaga, aby wyjść poza utarte schematy i strefę komfortu owocuje wzrostem poczucia własnej wartości. Wzrostem poczucia sprawczości i odkryciem ogromu własnego potencjału. I nie ma znaczenia, ile masz lat. Na spełnianie marzeń nigdy nie jest za późno! 321 start:)
Zapraszam Cię serdecznie!
Olga Kordys-Kozierowska
5.10. (sobota), godz. 10.00-14.00 WARSZTATY „Joga na dzień dobry” – prowadząca GOŚKA GALECKA, właścicielka Szkoły Satwa Joga, przyjaciółka, mama, kobieta. Więcej o Gosi: tutaj.
OPIS WARSZTATÓW:
Zapraszam Cię serdecznie na spotkanie z jogą. Podczas warsztatu poznasz jedną z najstarszych sekwencji w jodze – powitanie słońca Sutya Namaskar. Zaczniemy od przygotowania ciała, rozgrzania mięśni, stawów. Po kolei nauczę Cię asan, które tworzą sekwencję, tak, abyś mogła wykonywać ją w bezpieczny sposób, kiedy tylko zechcesz.
Jest to fantastyczny sposób na utrzymanie ciała i ducha w równowadze i zdrowiu. Powitanie słońca wzmacnia i rozciąga kręgosłup, reguluje oddech, poprawia krążenie, rozciąga nogi. Można praktykować je w bardzo łagodny sposób, ale pokażę Ci, że może być świetnym, mocniejszym treningiem.
Przyjdź w wygodnym, niekrępującym ruchów ubraniu, ćwiczymy na bosaka, weź matę. Bądź po lekkim posiłku, weź wodę.
Do zobaczenia na macie!
Gośka Galecka
12.10. (sobota), godz. 10.00-14.00 WARSZTATY Sztuka Dzikości. „eMOCje jako klucz do bycia w relacji ze sobą i innymi.” – prowadząca JOANNA GRABOWIECKA, reżyserka teatralna, scenografka, trenerka rozwoju osobistego. Pomysłodawczyni i realizatorka Mocy Kobiety, a także zrealizowanych we współpracy z Bielańską Akademią Umiejętności cykli: Siła i piękno Kobiety, spotkań i warsztatów dla kobiet oraz NieDzielnego Mężczyzny, spotkań i warsztatów dla mężczyzn.
Zwołująca kobiece kręgi. Autorka rocznego cyklu warsztatów dla kobiet pn. „Boska i Wojownicza”.
OPIS WARSZTATÓW:
Angielskie „emotion” kryje w sobie dwa słowa: emocję i działanie. I takie właśnie są emocje. Uruchamiają nas, są sygnałem dla innych, że żyjemy. Pod warunkiem, że mamy ich świadomość, że pozostajemy w kontakcie z własnym ciałem. Zapraszam Cię do zapoznania się z językiem emocji, do przyjrzenia się, jak na nie reagują Twoje ciało i umysł. Dowiesz się dlaczego świadomość emocji jest tak ważną i cenną umiejętnością.
UWAGA! Warsztat z elementami kręgu, w którym jest przestrzeń na prawdę każdej kobiety.

fot. Aleksandra Damek
Zapraszam!
Joanna Grabowiecka


ZAPISY:
Udział w warsztatach i spotkaniach jest bezpłatny.
Na warsztaty obowiązują zapisy pod adresem mailowym: mockobiety2018@gmail.com

UWAGA!
W mailu proszę o podanie następujących informacji:
1) imię i nazwisko,
2) data i tytuł warsztatu, na który chcesz się zapisać,
3) pod każdym tytułem proszę napisać w jednym zdaniu, co najbardziej interesuje Cię w wybranym warsztacie,
4) czym się zajmujesz na co dzień lub jakie są twoje zainteresowania.
Odpowiedzi na powyższe pytania ułatwią nam pracę i pozostaną do wyłącznej wiadomości prowadzącej dany warsztat.

ZMIANY!
1. W tym roku przyświeca nam zasada, aby jak najwięcej kobiet mogło skorzystać z Mocy Kobiety,
nawet w wymiarze jednego, czy kilku warsztatów na przestrzeni trzech miesięcy.
Dlatego proszę, abyś w zgłoszeniu podała tematy warsztatów w kolejności od najbardziej Cię interesujących.
2. UWAGA! Ta zasada nie obowiązuje przy spotkaniach i wykładach, w których może uczestniczyć więcej kobiet, choć i tutaj ilość miejsc nie jest nieograniczona;)
3. Każda prowadząca zastrzega sobie prawo do podania odpowiadającej jej i charakterowi zajęć liczby uczestniczek.
4. Ilość miejsc jest ograniczona.
5. Decyduje kolejność zgłoszeń.
6. W przypadku zwolnienia miejsca na dany warsztat pierwszeństwo do zapisów będą miały kobiety, które wyślą swoje zgłoszenie do udziału w MK po raz pierwszy.
7. Proszę o rozważne zapisy:)
8. W razie niemożności skorzystania z danego warsztatu z góry dziękuję za wcześniejsze powiadomienie mnie o tym na powyższy adres mailowy najpóźniej na dwa dni przed danym wydarzeniem.
Kobieta, która będzie mogła przyjść w zamian za Ciebie, na pewno będzie Ci wdzięczna:)

Miejsce: Urząd Dzielnicy Bielany, ul. Żeromskiego 29, Warszawa.

Projekt realizowany we współpracy ze Stowarzyszeniem Twórców „Cztery wymiary to dla nas za mało”
oraz dzięki finansowemu wsparciu Urzędu Dzielnicy Bielany oraz Firmy Matexi.

MOC KOBIETY – EDYCJA 2018

Wyjątkowa Kobieto!
projekt Moc Kobiety dobiega końca. W związku z tym czuję ogromną satysfakcję, ale i odrobinę smutku, że ten etap za nami. Jednak, aby dać przestrzeń na to, co nowe, naturalne jest, że trzeba pożegnać się z tym, co stare. Rok 2018 również dobiega końca. To idealny czas, aby dokonać podsumowania i wypowiedzieć na głos marzenia na Nowy 2019 Rok oraz kolejne. Życzę Ci z całego serca moc szczęścia  i odwagi w ich realizacji. Aby Cię w tym jeszcze wzMOCnić, zapraszam Cię serdecznie do udziału w grudniowej Mocy Kobiety:) A zatem, do dzieła!

1.12. (sob.), godz. 10.00-14.00 WARSZTATY „Żyj odważnie” – prowadząca OLA KUTZ,
artystka i dziennikarka. Ceniona postać w świecie artystycznym i motoryzacyjnym. Aktywnie jeździ na motocyklu, również w zawodach, organizuje mistrzostwa. Jest kierowcą rajdowym. Trenuje sztuki walki i medytuje oraz wojuje o lepszy, odważniejszy w czynieniu dobra świat.
Widzom znana m.in. z takich programów TV jak “Ola w trasie”, “Najgorszy polski kierowca”, czy ”Przyjazne motocyklistom”. Reżyseruje, maluje i pisze. Zaangażowana w sprawy charytatywne na rzecz podnoszenia jakości życia i zwiększania świadomości społecznej.

Opis warsztatów:

Czym jest dla Ciebie odwaga? Jakie jest Twoje pierwsze skojarzenie związane z tym słowem? Czy masz odwagę żyć własnym życiem? Czy możliwe jest harmonijne połączenie dwóch jakości: odwagi i kobiecości? Zapraszam Cię do odważnego spojrzenia na siebie. Opowiem Ci, jaka była moja droga do odwagi i życiowego motta „Żyj odważnie”. Zaproszę Cię do kilku praktycznych ćwiczeń (np. koncentracji, motywacji do działania czy gotowości, aby wyjść ze strefy komfortu), które wesprą Twój potencjał kobiecej odwagi. To jak, masz ochotę się spotkać?:)
Zapraszam!
Ola Kutz

5.12.2018 (śr.), godz. 19.30-21.30 WARSZTATY „Kochaj się, Kobieto” –
prowadząca ALICJA DŁUGOŁĘCKA – absolwentka Wydziału Pedagogiki na UW, dr nauk humanistycznych, prowadzi zajęcia z psychosomatyki i rehabilitacji seksualnej w Wydziale Rehabilitacji w Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Od lat zajmuje się edukacją psychoseksualną i seksualnością kobiet – prowadzi szkolenia dla specjalistów i młodzieży, jest wykładowcą na Podyplomowych Studiach Wychowania Seksualnego na UW i Seksuologii Klinicznej w WSPS oraz Akademii Medycznej i Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie. Autorka licznych książek i artykułów z tego zakresu m.in. podręcznika dla gimnazjalistów do „wychowania do życia w rodzinie” i monografii „Edukacja seksualna”, „Jak się kochać” i „Seks na wysokich obcasach”oraz „Zwykłej książki o tym, skąd się biorą dzieci”. Swoją pracę naukową i popularyzatorską poświęca profilaktyce zaburzeń psychoseksualnych, szeroko rozumianej edukacji seksualnej i propagowaniu zdrowia seksualnego. Na co dzień pracuje z klientami w zakresie edukacji psychoseksualnej w Centrum Terapii Lew-Starowicz w Warszawie.

Opis warsztatów: 

Jeśli seksualność jest dla Ciebie ważna, przyjdź. W kameralnym gronie, w atmosferze zaufania będziesz mogła zadać ważne dla Ciebie pytania oraz spotkać się z innymi kobietami w najbardziej intymnej odsłonie kobiecości.

Dla mnie ciało jest takim narzędziem, dzięki któremu można być blisko kogoś.

Gdybym go nie miała, nie byłoby mnie.

W wieku kilku lat oglądałam kreskówki i wiedziałam, że chociaż jestem dziewczynką, wcale nie wyglądam jak te królewny

Jak byłam dziewczynką, pojęcie ciała jako zewnętrznego konceptu nie istniało dla mnie po prostu.

Miałam niemalże taki mit założycielki mojej własnej osoby. I że jestem jak brzydkie kaczątko, które się przeobrazi. Myślałam, że w końcu ktoś to zauważy.

Jesteś jedyny i nie ma takiego drugiego człowieka jak ty.

Myślę, że odcięcie od ciała jest czymś, co mam od zawsze.

Ciało domaga się dotyku, za mało tego miałam w dzieciństwie.

Jednak nagość jest najlepsza. Fajna bielizna jest dla młodych. Jak zakładam bieliznę i widzę, że tu mi wypływa, tam wypływa i na brzuchu robią się fałdy, to lepiej wyglądam nago. Tak, nagość jest najlepsza. Bez zwątpienia.

Nagość jest intymna jako całość, poszczególne części już nie.

(…)

Co lubi moje ciało? Przeciągać się.

Ściskanie, przyciskanie, robienie takich rzeczy, że czuję je głęboko, jest dla mnie przyjemne.

Lubię taką bliskość, tak przylegać dużą powierzchnią do kogoś.

Moje ciało lubi, jak smaga je ciepły letni wiatr albo jak deszcz pada, jak stopy chodzą po ziemi, po wodzie, po piasku, mchu…

Seksualnie bardzo potrzebuję takiego łagodnego wejścia przez dzień.

Nauczyłam się oddychać w seksie i krzyczeć. Bez winy i wstydu. I to był przełom.
(cyt. za art., który ukazał się 3.11.2018 w Wysokich Obcasach)

A Ty, jak rozmawiasz ze swoim ciałem? Co o nim myślisz? Czy okazujesz mu wdzięczność?

Zapraszam,

Alicja Długołęcka

8.12. (sob.), godz. 10.00-14.00 WARSZTATY Sztuka Dzikości. „Moc Kobiety” – prowadząca JOANNA GRABOWIECKA, reżyserka teatralna, trenerka rozwoju osobistego, pomysłodawczyni i realizatorka Mocy Kobiety, a także zrealizowanych we współpracy z Bielańską Akademią Umiejętności Siła i piękno Kobiety, spotkań i warsztatów dla kobiet oraz NieDzielnego Mężczyzny, spotkań i warsztatów dla mężczyzn.

Opis warsztatów:

Co jest Twoją osobistą mocą? Twoim powołaniem? Co Ci daje poczucie spełnienia? Clarissa Pinkola Estès, autorka „Biegnącej z wilkami”, twierdzi, że Dzika Kobieta żyje w każdej z nas. Dzika, czyli ta, która pozostaje w kontakcie z samą sobą i z naturą. Ta, która słucha swojej intuicji, z pasją realizuje swoje plany i marzenia oraz z radością dzieli się swoimi talentami. Jeżeli bronisz się przed Dziką Kobietę, ona i tak prędzej czy później upomni się o głos. Może nadszedł czas, abyś jej wysłuchała? Z pewnością to, co ma Ci do przekazania ma ogromną moc. Poprzez pracę z ciałem, głosem i wyobraźnią zaproszę Cię do spotkania się z Twoją Dziką Kobietą, z Twoją kobiecą mocą.

 fot. Maciej Krawczyk

Zapraszam Cię serdecznie!
Joanna Grabowiecka

12.12. (śr.), godz. 19.00 SPOTKANIE Z TOBĄ. Oficjalne zakończenie projektu MOC KOBIETY – jeżeli wzięłaś udział w którymś z warsztatów w ramach projektu, jeśli Moc Kobiety jest Ci bliska lub jesteś zainteresowana tą ideą, zapraszamy Cię serdecznie! Przyjdź i podziel się swoim doświadczeniem Mocy Kobiety z innymi kobietami.

W programie m.in. wykład Anny Rosińskiej pt. „Moc Kobiety. Historie z Bliskiego Wschodu” oraz slideshow fotografii autorstwa Beaty Muchowskiej pt. „Taka jestem”, efektu sesji, w której wzięły udział uczestniczki warsztatów Mocy Kobiety. Następnie Małgorzata Piwońska z zaprzyjaźnionej Piekarnia Piwoński opowie o zdrowotnych aspektach zakwasu. A potem będzie okazja, by porozmawiać o kobiecości i o tym, jak nam jest z kobiecą mocą! ZAPRASZAMY SERDECZNIE! 
Z całą pewnością będzie to wieczór wyjątkowy i piękny, tak po kobiecemu:)

ANNA ROSIŃSKA, absolwentka stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Łódzkim. Uczestniczyła w międzynarodowych projektach, których celem była aktywizacja młodych ludzi w Armenii, Syrii, Hiszpanii, Palestynie. Na co dzień pracuje w stołecznych strukturach samorządowych, a w wolnych chwilach podróżuje z plecakiem, stale szuka inspiracji i wciąż uczy się otwartości na odmienność. Od wielu lat zaangażowana w różnego rodzaju działania wolontariatu. Lubi sobie powtarzać: „Im więcej robisz, tym bardziej ci się chce”.

Udział w warsztatach i spotkaniach jest bezpłatny.
Na warsztaty obowiązują zapisy pod adresem mailowym: mockobiety2018@gmail.com
UWAGA!
W mailu proszę o podanie następujących informacji:
1) imię i nazwisko,
2) data i tytuł warsztatu, na który chcesz się zapisać,
3) pod każdym tytułem proszę napisać w jednym zdaniu, co najbardziej interesuje Cię w wybranym warsztacie,
4) czym się zajmujesz na co dzień lub jakie są twoje zainteresowania.
Odpowiedzi na powyższe pytania ułatwią nam pracę i pozostaną do wyłącznej wiadomości prowadzącej dany warsztat.Ponieważ ilość miejsc jest ograniczona, proszę o rozważne zapisy. W razie niemożności skorzystania z danego warsztatu z góry dziękuję za wcześniejsze powiadomienie mnie o tym na powyższy adres mailowy. Kobieta, która będzie mogła przyjść w zamian za Ciebie, na pewno będzie Ci wdzięczna:)

Miejsce: Urząd Dzielnicy Bielany, ul. Żeromskiego 29, Warszawa.

Projekt realizowany we współpracy ze Stowarzyszeniem Twórców „Cztery wymiary to dla nas za mało”
oraz dzięki finansowemu wsparciu Urzędu Dzielnicy Bielany oraz Firmy Matexi.

Wspaniała Kobieto!
jesień tego roku jest zachwycająca. Matka Natura sprzyja temu, by celebrować jej piękno i wyjątkowość każdej chwili. Październik jeszcze trwa (ciesz się nim:), ale czas już, abyś dowiedziała się, co nas czeka w listopadzie. Tym razem naszą listopadową Kobietą jest brunetka. Jak Ci się podoba? My uwielbiamy!
Ten miesiąc niesie ze sobą ogromną obfitość dla Mocy Kobiety.
Ku naszej ogromnej radości, będzie jeszcze więcej okazji, aby się spotkać! 

PROGRAM MOCY KOBIETY – LISTOPAD 2018

8.11. (czw.), godz. 18.00-20.00 WARSZTATY Z PISANIA „Napisz baśń swojego życia cz. 1” – prowadząca WIESŁAWA SUJKOWSKA, autorka tekstów i scenarzystka. Absolwentka m.in. scenariopisarstwa w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Więcej informacji: tutaj.

Opis warsztatów:
Czy pomyślałaś kiedykolwiek o sobie jako o Kopciuszku? A może jak o Brzydkim Kaczątku lub o Małej Syrence? A może utożsamiasz/utożsamiałaś się z jeszcze inną baśniową bohaterką? Co by się stało, gdybyś potraktowała historię swojego życia jako niepowtarzalną okazję, aby stworzyć własną indywidualną baśń, a raczej, aby „przepisać” ją na nowo dostrzegając pełnię doświadczenia, jakie stało się Twoim udziałem, zamieniając je na inspirującą opowieść swojego życia. Zostań własną bohaterką. Stań się inspiracją albo raczej dostrzeż to, że możesz nią być! Dla siebie samej, dla swoich bliskich, dla świata.
UWAGA! Warunkiem zapisu na te warsztaty jest przesłanie na adres: mockobiety2018@gmail.com minimum pół strony własnego tekstu Z DOPISKIEM w tytule „Tekst – Baśń swojego życia” – opowiadania, eseju, wiersza, piosenki. Prowadząca zastrzega sobie prawo doboru uczestniczek na podst. nadesłanych tekstów. Nie musisz mieć doświadczenia, ważne, że masz wrażliwość pisarską!

Zapraszam!
Wiesława Sujkowska

10.11. (sob.), godz. 10.00-14.00 WARSZTATY Sztuka Dzikości „Ciało Kobiety. Pamięć i potencjał” – prowadząca JOANNA GRABOWIECKA, reżyserka teatralna, scenografka, trenerka rozwoju osobistego. Pomysłodawczyni i realizatorka Mocy Kobiety, a także zrealizowanych we współpracy z Bielańską Akademią Umiejętności cykli: Siła i piękno Kobiety, spotkań i warsztatów dla kobiet oraz NieDzielnego Mężczyzny, spotkań i warsztatów dla mężczyzn.

Opis warsztatów:
Czym jest dla Ciebie ciało? Jaki masz do niego stosunek? Czy jest Twoją świątynią? Źródłem przyjemności i radości oraz łącznikiem z Naturą? Wehikułem dla Twojej duszy i Twojego ducha, o który dbasz? Czy też źródłem kompleksów, zmartwień, złego samopoczucia? A może trudno zaakceptować Ci upływający czas lub fakt, że „po ciąży ciało już nie to samo”? Chcę, abyś na tych warsztatach wsłuchała się uważnie w sygnały, które wysyła Ci Twoje ciało i odkryła je na nowo. Poprzez pracę z nim właśnie, a także elementy relaksacyjno-wizualizacyjne spróbujemy zintegrować te jego części, które najtrudniej Ci zaakceptować. Postaramy się dotrzeć do źródła Twojej relacji z ciałem i odnowić z nim przymierze, w poczuciu docenienia skarbu, jakim jest i wdzięczności za to, co dla Ciebie do tej pory zrobiło.

Zapraszam Cię serdecznie!
Joanna Grabowiecka

15.11. (czw.), godz. 19.00 SPOTKANIE z KATARZYNĄ MILLER, psycholog, psychoterapeutką, która jak nikt uczy Kobiety zaakceptować to, co wydawałoby się nie do zaakceptowania!, nauczycielką akademicką, felietonistką, autorką takich książek, jak m.in.: „Bez cukru, proszę”, „Być kobietą i wreszcie zwariować”, „Chcę być kochana tak jak chcę” (z Ewą Konarowską), „Kup kochance męża kwiaty”, „Nie bój się życia”, „Instrukcja obsługi toksycznych ludzi” (z Suzan Giżyńską) i in.

17.11. (sob.), godz. 10.00-14.00 WARSZTATY „Rozkręć biodra i uwolnij kobiecość” – prowadząca JUSTYNA JAKUBCZYK, trenerka miękkich kompetencji kobiet, tancerka i instruktorka. Autorka nowatorskiego programu rozwoju inteligencji emocjonalnej i cech liderskich kobiet z elementami tańca i improwizacji taneczno-teatralnej „Dance Your Mind and Be The Leader”.

Opis warsztatów:
Moc kobiecości leży w pewności siebie, świadomości własnego potencjału, umiejętności rozpoznania własnych stanów emocjonalnych i zarządzania nimi. Taniec to najlepszy instrument synchronizacji umysłu, ciała i emocji.

Warsztaty ukierunkowane są na rozwój osobisty kobiet w zakresie: budowania własnego stylu poruszania się, autoprezentacji, wdzięku, gracji, elegancji, pewności siebie, asertywności i przebojowości. Poruszamy aspekty zdrowotne – poprzez rozkręcanie bioder, które są  epicentrum naszej kobiecości – usprawniamy przepływ krwi, przyczyniając się do poprawy zdrowia.

Podczas zajęć będziemy realizować ćwiczenia taneczno – mentalne z elementami różnych kobiecych stylów: jamajski dancehall, angolska kizomba, lady styling, improwizacja. Zadbamy o mobilizację odcinka biodrowo-lędźwiowego. Zadania solo, w parach i w grupie oraz trening improwizacji w celu pokonywania własnych barier, rozwijania umiejętności radzenia sobie ze stresem.

Zapraszam Cię do tańca!
Justyna Jakubczyk
Więcej informacji: tutaj.

23.11. (pt.), godz. 18.00 WYSTAWA „Będzie pięknie” – wernisaż wystawy linorytów ZUZY MIŚKO, graficzki, ilustratorki, autorki plakatu Mocy Kobiety. Więcej informacji o artystce: tutaj.

   

Nowe prace na temat ciała i kobiecości są wynikiem poszukiwań artystki, po serii osobistych doświadczeń.
Świadoma dojrzałość kobiety czterdziestoletniej spotyka się z młodzieńczą odwagą nowego pokolenia feministek i ruchem #bodypositivity – potrzebą uszanowania odmienności i piękna wszystkich ciał (i dusz).
“Będzie pięknie” to wizja rzeczywistości, w której nie ma konfliktu pomiędzy elementem kobiecym i męskim, granice płci są zatarte i nie trzeba odgrywać ról narzuconych przez kulturę.

MIEJSCE: Sklep SLOU, Al. Zjednoczenia 11, Warszawa. Wszystkie grafiki będzie można kupić.

Zapraszam!
Zuza Miśko

24.11. (sob.), godz. 10.00-14.00 WARSZTATY Sztuka Dzikości. Odkryj moc kobiecej kreatywności! – prowadząca JOANNA GRABOWIECKA, reżyserka teatralna, scenografka, trenerka rozwoju osobistego. Pomysłodawczyni i realizatorka Mocy Kobiety, a także zrealizowanych we współpracy z Bielańską Akademią Umiejętności cykli: Siła i piękno Kobiety, spotkań i warsztatów dla kobiet oraz NieDzielnego Mężczyzny, spotkań i warsztatów dla mężczyzn.
Opis warsztatów:
„Sztuka dzikości” to zmysły i pasja. Kobieta jest istotą (s)twórczą. Nie tylko dlatego, że daje życie w sensie biologicznym. Jej powołaniem jest tworzyć, kreować, wyczarowywać nowe światy słowem, ciałem, gestem, kolorem, darami Natury…
Poprzez pracę z ciałem i wyobraźnią, w połączeniu z elementami twórczej relaksacji, będziemy odkrywały przyjemność z aktu twórczego. Pobudzając tkwiącą w nas twórczą ekspresję dowiesz się, jak wyrazić własną kreatywność i rozwijać drzemiące w Tobie talenty.
Sztuka jest zmysłowa, a malarstwo jedną z najbardziej zmysłowych dziedzin. Nie musisz mieć doświadczenia malarskiego, aby zanurzyć się w palecie barw i stworzyć własne dzieło.
Wystarczy gotowość do ryzyka (głównie, aby się pobrudzić!), chęć, by zanurzyć się w doświadczeniu tworzenia i ciekawość. Dziecięca ciekawość:)
Zapraszam Cię serdecznie!
Joanna Grabowiecka

29.11. (czw.), godz. 18.00-20.00 WARSZTATY Z PISANIA „Napisz baśń swojego życia cz. 2” – prowadząca WIESŁAWA SUJKOWSKA, autorka tekstów i scenarzystka. Absolwentka m.in. scenariopisarstwa w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Więcej informacji: tutaj.

Opis warsztatów:
Czy pomyślałaś kiedykolwiek o sobie jako o Kopciuszku? A może jak o Brzydkim Kaczątku lub o Małej Syrence? A może utożsamiasz/utożsamiałaś się z jeszcze inną baśniową bohaterką? Co by się stało, gdybyś potraktowała historię swojego życia jako niepowtarzalną okazję, aby stworzyć własną indywidualną baśń, a raczej, aby „przepisać” ją na nowo dostrzegając pełnię doświadczenia, jakie stało się Twoim udziałem, zamieniając je na inspirującą opowieść swojego życia. Zostań własną bohaterką. Stań się inspiracją albo raczej dostrzeż to, że możesz nią być! Dla siebie samej, dla swoich bliskich, dla świata.
UWAGA! Warunkiem uczestnictwa w tej części warsztatów jest udział w części pierwszej.

Zapraszam!
Wiesława Sujkowska

Udział w warsztatach i spotkaniach jest bezpłatny.
Na warsztaty obowiązują zapisy pod adresem mailowym: mockobiety2018@gmail.com
UWAGA!
W mailu proszę o podanie następujących informacji:
1) imię i nazwisko,
2) data i tytuł warsztatu, na który chcesz się zapisać,
3) pod każdym tytułem proszę napisać w jednym zdaniu, co najbardziej interesuje Cię w wybranym warsztacie,
4) czym się zajmujesz na co dzień lub jakie są twoje zainteresowania.
Odpowiedzi na powyższe pytania ułatwią nam pracę i pozostaną do wyłącznej wiadomości prowadzącej dany warsztat.

Ponieważ ilość miejsc jest ograniczona, proszę o rozważne zapisy. W razie niemożności skorzystania z danego warsztatu z góry dziękuję za wcześniejsze powiadomienie mnie o tym na powyższy adres mailowy. Kobieta, która będzie mogła przyjść w zamian za Ciebie, na pewno będzie Ci wdzięczna:)

Miejsce: Urząd Dzielnicy Bielany, ul. Żeromskiego 29, Warszawa

Projekt realizowany we współpracy ze Stowarzyszeniem Twórców „Cztery wymiary to dla nas za mało”
oraz dzięki finansowemu wsparciu Urzędu Dzielnicy Bielany oraz Firmy Matexi.

Jeśli chcesz być na bieżąco z MOCĄ KOBIETY, znajdź nas na Fb i polub🙂

Droga Kobieto,
inauguracja projektu już za nami. Spotkanie z Dziewicą, Matką i Staruchą podczas warsztatów ze Sztuki Dzikości okazało się inspirujące i owocne.  Przed nami kolejne wrześniowe wydarzenia, spotkanie i warsztaty (o których możesz przeczytać poniżej), a my już mamy dla Ciebie program na październik. Ale zanim do niego przejdziesz, przyjrzyj się październikowej odsłonie naszej Kobiety na plakacie. Prawda, że w rudościach wygląda bosko?!
 

PROGRAM MOCY KOBIETY – PAŹDZIERNIK 2018:

4.10. (czw.), godz. 19.00 SPOTKANIE z Anitą Jancią Prokopowicz, aktorką filmową i teatralną, autorką poezji, miłośniczką gór i sportów ekstremalnych. Widzom srebrnego ekranu znana, m. in. z seriali „Ślad”,„Wataha”, „Szpilki na Giewoncie”, „Na dobre i na złe” czy „Barwy szczęścia”. Na dużym ekranie można ją było zobaczyć m. in. w dwóch filmach wyreżyserowanych przez Marię Sadowską: „Dzień kobiet” i „Sztuka kochania”, a także w filmach „Demakijaż” w reżyserii Marii Sadowskiej, Doroty Lamparskiej i Anny Maliszewskiej oraz „Chemia” w reżyserii Bartosza Prokopowicza. W ub. roku w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej odbyła się premiera spektaklu „Wanda”, w którym Anita Jancia Prokopowicz  brawurowo wciela się w rolę Wandy Rutkiewicz, największej polskiej himalaistki, która nie tylko zdobywała kolejne ośmiotysięczniki, ale i walczyła ze stereotypami nt. kobiet zarówno w górach, jak i w życiu. Z Anitą będziemy rozmawiały m.in. o tym, jak spotkanie z inną kobietą może zainspirować i dodać skrzydeł.

fot. J. Gałuszka
6.10. (sob.), godz. 10.00-14.00 WARSZTATY Sztuka Dzikości. Taka jestem! – „You’re amazing the way you are”* – o samoakceptacji cz.1 – prowadząca JOANNA GRABOWIECKA, reżyserka teatralna, scenografka, trenerka rozwoju osobistego. Pomysłodawczyni i realizatorka Mocy Kobiety, a także zrealizowanych we współpracy z Bielańską Akademią Umiejętności cykli: Siła i piękno Kobiety, spotkań i warsztatów dla kobiet oraz NieDzielnego Mężczyzny, spotkań i warsztatów dla mężczyzn.
* tyt. piosenki Marii Sadowskiej
 
Opis warsztatów:
Jaka jesteś? Czyimi oczami najczęściej na siebie patrzysz? Czy jest to krytyk wewnętrzny, który mówi Ci, że „mogłoby być lepiej”, czy też życzliwa Ci przyjaciółka/siostra, która akceptuje Cię taką, jaką jesteś? Poprzez pracę z ciałem, głosem i oddechem zaproszę Cię do połączenia się ze swoimi wewnętrznymi zasobami. Po drodze spotkamy się z mieszkającymi w nas Rodzicem, Dzieckiem i Dorosłym, aby dotrzeć do dojrzałej, autentycznie pięknej Kobiety. Czas zobaczyć siebie w pełni. Jesteś na to gotowa?

Zapraszam Cię serdecznie,

Joanna Grabowiecka
13.10. (sob.), godz. 10.00-14.00 WARSZTATY Taka jestem! Zobacz siebie oczami innej – o samoakceptacji cz. 2 – prowadząca Beata Muchowska, od ponad 20 lat patrząca na świat przez obiektyw aparatu. Fotografem portretowym została z miłości do ludzi, z fascynacji drugim człowiekiem. Na codzień jest jednak przede wszystkim mamą 3 fantastycznych chłopaków, którzy każdego dnia motywują ją do działania i podejmowania z pozytywną energią wszystkich życiowych wyzwań. Kocha podróżować, być w drodze, czuć wiatr we włosach, łapać ulotne chwile i zatrzymywać je w kadrach.
 
Opis warsztatów:
Podczas tych fotograficznych warsztatów w plenerze będziecie ze mną odkrywać swoje piękno i naturalność, drzemiącą w Was pasję i dzikość. Poznacie techniki pracy z modelem, etapy przemiany podczas wspólnej pracy i otrzymacie w prezencie piękne końcowe portrety. Spojrzycie na siebie oczami innej kobiety…
 
Zapraszam serdecznie!
Beata Muchowska
Więcej informacji: tutaj.

20.10. (sob.), godz. 10.00-14.00 WARSZTATY Pieśń intuicyjna – prowadząca Mariola Rodzik-Ziemiańska, trenerka prowadząca warsztaty pracy z głosem, ciałem i oddechem “Szałas Rozwoju”; pieśniarka, poetka i aktorka formacji “Zawiało”. Absolwentka Szkoły Trenerów MERITUM oraz Politechniki Wrocławskiej, a także kursu Ziemia-Pieśń w Instytucie im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu. Uczestniczka wielu warsztatów i kursów aktorskich oraz wokalnych z zakresu śpiewu klasycznego, jazzowego, gospel i śpiewu archaicznego. Jej dzieciństwo związane było z folklorem Pogórzan Wschodnich. Prywatnie pełna wrażliwości na przyrodę i sztuki wszelakie Mama i Żona.
 
Opis warsztatów:
„Pieśń intuicyjna” – warsztat w poszukiwaniu natury swojego głosu, pogłębiający świadomość poprzez poszczególne kroki: doenergetyzowanie ciała, pogłębienie oddechu oraz uwolnienie w głosie w poszukiwaniu naturalnej pieśni. Podczas warsztatu ugruntujemy ciało, uruchomimy pełny oddech, rozgrzejemy aparat mowy i damy upust różnorodnym dźwiękom, poszukując swojej intuicyjnej pieśni, zanurzając się we wspólnym śpiewie. Każda pieśń jest wyjątkowa i jedyna, z uwagi na niepowtarzalny charakter osób, które ją tworzą. Zapraszam Kobiety, niezależnie od wieku, zawodu i zagłębienia w swojej osobistej drodze. Warsztaty opierają się na naturalnych ćwiczeniach wywodzących się z nurtu etnicznego, z użyciem ćwiczeń emisyjnych, relaksacji własnym głosem oraz aktywnych metod, opartych na osobistym doświadczaniu. Warsztat prowadzony jest  w przyjaznej atmosferze nie narzucającej „jedynie słusznej” wizji świata bez oceniania siebie i współuczestników.

Mariola Rodzik-Ziemiańska


27.10. (sob.), godz. 10.00-14.00 WARSZTATY 
Sztuka Dzikości. Siła TAK i NIE. Bajka o asertywności – prowadząca Joanna Grabowiecka, reżyserka teatralna, scenografka, trenerka rozwoju osobistego. Pomysłodawczyni i realizatorka Mocy Kobiety, a także zrealizowanych we współpracy z Bielańską Akademią Umiejętności cykli: Siła i piękno Kobiety, spotkań i warsztatów dla kobiet oraz NieDzielnego Mężczyzny, spotkań i warsztatów dla mężczyzn. 

Opis warsztatów:
Co jest z tą asertywnością „nie tak”? Aby wyznaczyć innym własne granice, dobrze jest mieć ich świadomość, czy w ogóle je mamy i gdzie się one znajdują. Przy okazji warto sobie zadać pytania: Czy potrafię uszanować granice innych? Co się ze mną dzieje, gdy usłyszę odmowę? Kiedy „Tak.” oznacza „Tak.”, a „Nie.” znaczy „Nie” i „.”? Przerobimy kilka scenariuszy tak, abyś mogła sprawdzić, gdzie są Twoje granice i jak mówić swoim autentycznym głosem „Tak.” i „Nie.” Dowiesz się, jak komunikować swoje potrzeby, aby zostały one usłyszane. W jaki sposób odmawiać, aby nie palić za sobą mostów. I co Ci daje mówienie swojej prawdy.

Zapraszam Cię serdecznie,
Joanna Grabowiecka

Udział w warsztatach i spotkaniach jest bezpłatny.
Na warsztaty obowiązują zapisy pod adresem mailowym: mockobiety2018@gmail.com
UWAGA!
W mailu proszę o podanie następujących informacji:
1) imię i nazwisko,
2) data i tytuł warsztatu, na który chcesz się zapisać,
3) pod każdym tytułem proszę napisać w jednym zdaniu, co najbardziej interesuje Cię w wybranym warsztacie,
4) czym się zajmujesz na co dzień lub jakie są twoje zainteresowania.
Odpowiedzi na powyższe pytania ułatwią nam pracę i pozostaną do wyłącznej wiadomości prowadzącej dany warsztat.

Ponieważ ilość miejsc jest ograniczona, proszę o rozważne zapisy. W razie niemożności skorzystania z danego warsztatu z góry dziękuję za wcześniejsze powiadomienie mnie o tym na powyższy adres mailowy. Kobieta, która będzie mogła przyjść w zamian za Ciebie, na pewno będzie Ci wdzięczna:)

Miejsce: Urząd Dzielnicy Bielany, ul. Żeromskiego 29, Warszawa

Projekt realizowany we współpracy ze Stowarzyszeniem Twórców „Cztery wymiary to dla nas za mało”
oraz dzięki finansowemu wsparciu Urzędu Dzielnicy Bielany oraz Firmy Matexi.

Jeśli chcesz być na bieżąco z MOCĄ KOBIETY, znajdź nas na Fb i polub🙂

WRZESIEŃ 2018

Kochana Kobieto!

Już 15 września rusza MOC KOBIETY, niezwykły projekt dla kobiet – trzymiesięczny cykl spotkań i warsztatów ze wspaniałymi kobietami. Wśród nich kobiety zajmujące się dziennikarstwem, biznesem, sztuką, mentoringiem, jogą, wyczynową jazdą na motocyklu, japońską sztuką walki mieczem… Kobiety Mocy, inspirujące i charyzmatyczne, z którymi warto się spotkać i poznać je bliżej.
Jednak nie byłoby Mocy Kobiety, gdyby nie moje spotkanie z Magdaleną Lerczak, burmistrz Bielan odpowiedzialną m.in. za sprawy kultury w tej części Warszawy. Magda zgodziła się ze mną, że ubiegłoroczny projekt pn. Siła i piękno Kobiety, który odbył się w ramach Bielańskiej Akademii Umiejętności, warto kontynuować w wersji rozbudowanej. I oto startujemy z mocą…
Plakat zaprojektowała dla nas utalentowana Zuza Miśko

PROGRAM MOCY KOBIETY – WRZESIEŃ 2018:

15.09. godz. 10.00-14.00 WARSZTATY Sztuka Dzikości 2. Dziewczyna, Matka, Starucha – odkryj moc kobiecych archetypów – prowadząca Joanna Grabowiecka, reżyserka teatralna, scenografka, trenerka rozwoju osobistego, pomysłodawczyni i realizatorka Mocy Kobiety, a także zrealizowanych we współpracy z Bielańską Akademią Umiejętności cykli: Siła i piękno Kobiety, spotkań i warsztatów dla kobiet oraz NieDzielnego Mężczyzny, spotkań i warsztatów dla mężczyzn.

Opis warsztatów:
Aby w pełni uruchomić nasz kobiecy potencjał, dobrze jest uświadomić sobie, że na każdym etapie życia możemy się skomunikować z pradawną, archetypiczną trójcą, tj. z Dziewczyną, Matką i Staruchą. Każda z nich ułatwia nam dostęp do innego rodzaju kobiecej energii (np. ciekawości, dawania życia, czy wizji).
W czasie warsztatu poprzez pracę z ciałem, głosem i wyobraźnią zaproszę Cię do odbycia podróży, dzięki której będziesz mogła odkryć/uruchomić/odnowić w sobie dostęp do energii stwórczej Matki, mądrości Staruchy i wrażliwości Dziewczyny, a także dowiesz się, jak umiejętnie czerpać z tych zasobów.
Kobieta świadoma swojego potencjału potrafi utrzymać w stanie równowagi wszystkie najlepsze cechy Dziewczyny, Matki i Staruchy. Jesteś na to gotowa?

Zapraszam Cię serdecznie,
Joanna Grabowiecka

22.09. godz. 10.00-14.00 WARSZTATY Joga jest kobietą. I jest dla ciebie! – prowadząca Małgorzata Galecka, absolwentka Wydz. Nauki o Zdrowiu AM w Warszawie, instruktorka Hatha Joga, właścicielka szkoły Satwa Joga.

Opis warsztatów:
Warsztaty dla tych, które chcą jogę odkryć i/lub dowiedzieć się o niej czegoś nowego, np. o zdumiewających zaletach jogi twarzy).
Dla Kobiet, ponieważ joga, jak kobieta, potrafi mieć różne oblicza.
Zaskakuje, relaksuje, daje wycisk. Joga zmienną jest.
Poznasz wiele asan (pozycji) mających wpływ na ciało i umysł. Powiem Ci jak praktykować, by było to przyjemne, bezpieczne, i przynosiło jak najwięcej efektów. Zadbasz o swój wygląd praktykując łagodną sesję jogi, ucząc się zestawu asan twarzy, i o umysł głęboko się relaksując.
Jednym zdaniem: Będzie to czas dla ciała i ducha w aspekcie bardzo kobiecym.
Nie opiszę planu warsztatu. Razem zdecydujemy, na co zwrócić uwagę, czemu poświęcić więcej czasu. Opowiem Ci o sobie.

Zapraszam,

Gośka Galecka, właścicielka Szkoły Satwa Joga, przyjaciółka, mama, kobieta
Więcej informacji: tutaj

27 września, godz. 19.00 SPOTKANIE z Olgą Kozierowską, dziennikarką biznesową, działaczką społeczną, mówczynią motywacyjną, trenerką i mentorką oraz założycielką Fundacji Sukces Pisany Szminką, która od ponad 9 lat wspiera rozwój zawodowy i osobisty kobiet w Polsce.

Olga Kozierowska prowadzi autorskie audycje na antenie radia Chilli Zet. Jest felietonistką, autorką trzech książek, audiobooka „21 Dni Przebudzenie” oraz cyklu „Update” na audioteka.pl. Wcześniej związana z TVN24 i TVP2. Od lat szkoli kobiety bazując na praktycznej wiedzy, badaniach w zakresie identyfikacji potrzeb rozwojowych kobiet w Polsce i na świecie oraz doświadczeniach własnych. Współtwórczyni klubu Champions of Change działającego na rzecz rozwoju i wdrażania polityki diversity&inclusion w największych firmach w Polsce.
Laureatka wielu prestiżowych nagród. W 2014 roku trafiła do grona 25 liderów Polski na przyszłe 25 lat, a w 2018 otrzymała prestiżową nagrodę Women’s Tertiary European Award. Prywatnie jest mamą trójki dzieci. Więcej informacji: tutaj

Prowadząca spotkanie: Joanna Grabowiecka

29.09. godz. 10.00-14.00 WARSZTATY Miłość 2.0 w życiu, sztuce i w biznesie – prowadząca Małgorzata Marczewska, artcoach, mentorka, ekspert od potencjału i spójności przekazu w obszarach Życie, Sztuka i Biznes.

Opis warsztatów:
Pamiętasz ten stan? Znasz go?
Poczucie, że nie ma granic, przekonanie, że dla Ciebie wszystko jest możliwe i dasz radę pokonać każdą przeszkodę. Życzliwość wobec całego świata. Niekończące się ilości mikromomentów pozytywności
i szczęśliwych zbiegów okoliczności.  Otwartość i ciekawość odkrywcy.
Zachwyt i fale energii dające radość i pewność, że to jest to. Że dasz radę każdemu wyzwaniu.
Miłość 2.0 to stan, który pojawia się w efekcie pobudzenia nerwu błędnego. Ten biochemiczny stan wzmacnia połączenia między mózgiem i sercem, dzięki czemu mamy dostęp do niespożytej energii, a nasze zdrowie znacznie się poprawia. Wystarczy proste uaktualnienie Twojego wyobrażenia o Miłości 2.0, aby zmienić Twoją zdolność do korzystania z tego stanu.
Jaka jest Twoja aktualna definicja miłości? Masz odwagę, by ją zmienić? A gdyby tak….potraktować Miłość 2.0 jako akumulator energii? Energii z której możesz korzystać na co dzień?
Tworząc, pracując i żyjąc z Miłością.

Małgorzata Marczewska, LABLIFE
Więcej informacji: tutaj.

Jeśli hasło Miłość 2.0 już teraz Cię zaintrygowało i chcesz się dowiedzieć czym ona jest, zachęcam do zobaczenia i posłuchania mojej rozmowy z Małgosią, którą znajdziesz: tutaj

Udział w warsztatach i spotkaniach jest bezpłatny.
Na warsztaty obowiązują zapisy pod adresem mailowym: mockobiety2018@gmail.com
UWAGA!
W mailu proszę o podanie następujących informacji:
1) imię i nazwisko,
2) data i tytuł warsztatu, na który chcesz się zapisać,
3) pod każdym tytułem proszę napisać w jednym zdaniu, co najbardziej interesuje Cię w wybranym warsztacie,
4) czym się zajmujesz na co dzień lub jakie są twoje zainteresowania.
Odpowiedzi na powyższe pytania ułatwią nam pracę i pozostaną do wyłącznej wiadomości prowadzącej dany warsztat.

Ponieważ ilość miejsc jest ograniczona, proszę o rozważne zapisy. W razie niemożności skorzystania z danego warsztatu z góry dziękuję za wcześniejsze powiadomienie mnie o tym na powyższy adres mailowy. Kobieta, która będzie mogła przyjść w zamian za Ciebie, na pewno będzie Ci wdzięczna:)

Miejsce: Urząd Dzielnicy Bielany, ul. Żeromskiego 29, Warszawa

Projekt realizowany we współpracy ze Stowarzyszeniem Twórców „Cztery wymiary to dla nas za mało”
oraz dzięki finansowemu wsparciu Urzędu Dzielnicy Bielany oraz Firmy Matexi.

Jeśli chcesz być na bieżąco z MOCĄ KOBIETY, znajdź nas na Fb i polub🙂