MOC KOBIECEGO SERCA – festiwal kobiecości w plenerze

MOC KOBIECEGO SERCA – festiwal kobiecości w plenerze.
Kochana Kobieto,

już 27 czerwca 2021 roku w godz. 15.00-20.00, w naturze, w przepięknym miejscu, tuż u wrót Lasu Młocińskiego i w sąsiedztwie Wisły, odbędzie się wyjątkowe wydarzenie dla kobiet – Moc Kobiecego Serca.

W programie:

* warsztaty, opowieści i koncerty,
* moc siostrzeństwa,
* moc piękna,
* moc dobra.Będziesz mogla zadbać o swoje ciało, zrelaksować się, usłyszeć swój autentyczny głos, odkryć w sobie artystkę, Dziką Kobietę, poddać się uzdrawiającej mocy słowa i dźwięków.
Z myślą o mamach małych dzieci i maluszkach mamy również warsztaty dla mam i najmłodszych, tj. najnajów (0-3 lata) oraz dla tych trochę starszych (5-8 lat). Jeśli Twoje dziecko ma 0-3 lat, zapraszamy do współuczestnictwa w warsztatach z maluszkiem. Jeśli Twoje dziecko jest odrobinę starsze, możesz uczestniczyć w jednym z warsztatów podczas, gdy Twoje dziecko będzie kreatywnie spędzało czas pod okiem doświadczonej prowadzącej oraz jej asystentki. W tym czasie, kochana mamo, możesz uczestniczyć w jednym z kobiecych warsztatów:)
A zatem?
Do zobaczenia w Lesie Młocińskim!
P.S. Szczegółowe informacje dot. miejsca i zapisów poniżej programu.
SZCZEGÓŁOWY PROGRAM:

Czas:
27.06. 2021, godz. 15.00-16.00 (1 warsztat),
godz. 17.00-18.00 (2 warsztat) 
OBUDŹ SWOJE ZMYSŁY – warsztaty ruchowo-relaksacyjne dla kobiet
Obudź swoje Ciało – Oddech. Ruch. Relaks
Obudź swoje Ciało do czucia i pełni życia. 
Przebudzenie Ciała. Praktyka aktywująca czucie i zmysły.

Zapraszamy Cię na warsztaty, podczas których będziesz miała okazję poddać swoje ciało łagodnemu ruchowi, praktyce oddechowej, aromaterapii i relaksacji kierującej uwagę/świadomość na potrzeby ciała.

UWAGA! Ubierzcie się wygodnie i przynieście ze sobą karimaty lub maty do jogi albo poduszki do medytacji. Pamiętaj o butelce wody!

O prowadzącej:
SYLWIA BUCZAK – instruktorka relaksacji, technik oddechowych, jogi oraz zdrowego kręgosłupa. Arteterapeutka i aromacoach. Wszechstronnie korzysta z technik pracy z ciałem, technik relaksacyjnych, medytacji, technik oddechowych, aromaterapii, Ajurwedy i Arteterapii, by wspierać kobiety w przywracaniu równowagi psychofizycznej, poprawie jakości życia, zdrowia, redukcji stresu i odkrywaniu pełni swojego potencjału.
Zapraszam!
27.06. (niedziela), godz. 15.00-16.00
GŁOS DZIECI – zajęcia muzyczne dla najnajów, tj. dla dzieci
w wieku 0-3 lat
Dzieci w tym wieku rejestrują wszystko, co słyszą. Te zajęcia są idealne, żeby na wczesnym poziomie wykształcić w nich dobre nawyki muzyczne. Muzyka uspokaja i poprawia nastrój. Zapraszam rodziców do wspólnego śpiewania. Zajęcia bazują na metodzie Gordona. Śpiewam melodie w różnych skalach i metrum oraz audiacje. Wykonuję piosenki z pokazywankami, które w wizualny sposób przybliżają dzieciom historię opowiadaną w tekście. Wszystkie działania muzyczne podaję w formie zabawy. Zależy mi, by mamy i dzieci wychodziły z zajęć zrelaksowane
i rozśpiewane.

O prowadzącej:

KAROLINA GIBKI – aktorka, wokalistka, absolwentka AST we Wrocławiu, wokalu uczyła się w Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej we Wrocławiu. Od października 2020 prowadzi zajęcia muzyczne dla dzieci w Warszawie. Stworzyła „Dziecięcy punkt widzenia”, który można śledzić na Facebook’u i Instagramie. Patrzenie, jak dzieci z tygodnia na tydzień się rozwijają, nabywają nowych umiejętności, stają się odważniejsze, bardziej komunikatywne jest dla mnie wspaniałą przygodą! Zapraszam!
27.06. (niedziela), godz. 15.30-17.30
PIEŚŃ TWOJEGO SERCA – warsztaty głosowe dla kobiet
Zapraszam Cię serdecznie na spotkanie z tym, czym jest cisza Twojego serca. Z tej ciszy – tak mnie uczy moje doświadczenie – rodzą się pieśni najprawdziwsze. Serce jest dość płochliwe, ale wierzę, że wszystkie razem stworzymy przestrzeń, w której ośmieli się, zaproszone takie właśnie jakie jest, by zaśpiewać swoją pieśń. Nie jest nią na pewno jedynie piękno czy radość, jest nią wszystko, czego doświadczasz, co jest Twym życiem, co Cię buduje. Poprowadzą nas pieśni, bęben. Będziemy pracować z medytacją, w parach i indywidualnie. Chwilę spędzimy na rysowaniu.
Zapraszam Cię do podróży z pieśnią serca. W kobiecej przestrzeni.
UWAGA! Uczestniczki proszone są o przyniesienie ze sobą karimaty lub maty do jogi albo poduszki do medytacji.
O prowadzącej:
MONIKA ŻELAZEK – pieśniarka, autorka tekstów. Gra na bębnie szamańskim. Słucha Ziemi, serca, Żywiołów. Lubi słowa, ludzi. Podąża za swoją Duszą. Na tej ścieżce jest już od osiemnastu lat i wiele ważnych wyborów za nią. Śpiewa o tym, co czuje, widzi. Jej piosenki pomagają jej kroczyć dobrą drogą, leczą, odpowiadają na głębokie pytania.

 

27.06. (niedziela), godz. 15.30-17.30 
BIEGNĄCA ZE SZTUKĄ – warsztaty artystyczno-rozwojowe dla kobiet
 

Połącz się ze źródłem swojej kreatywności i witalności, spotkaj się ze swoją Dziką Kobietą, odkryj w sobie artystkę lub przypomnij sobie, ile energii daje twórczość. Poczuj, jak to jest tańczyć i tworzyć w towarzystwie bliskich Ci kobiet, w atmosferze zaufania i życzliwości. Stworzymy techniką kolażu Mandalę dla Matki Ziemi, która będzie naszą wspólną, kobiecą medytacją poprzez sztukę.

UWAGA! Uczestniczki przynoszą jedną, dwie kolorowe gazety, ewentualnie stare książki, albumy.

O prowadzącej:
JOANNA GRABOWIECKA – reżyserka, scenografka, trenerka rozwoju trwałego. Absolwentka teatrologii na UJ, kier. arts du spectacle na Université Paris VIII oraz rocznego studium projektowania scenografii i dekoracji teatralnej w l’A.D.A.C. w Paryżu. Studiowała reżyserię w AT w Warszawie. Ukończyła Szkołę Trenerów Meritum w Katowicach. Pomysłodawczyni i realizatorka cyklu spotkań i warsztatów dla kobiet pn. Mocy Kobiety oraz autorskich warsztatów pn. Sztuka Dzikości.

fot. Beata Muchowska
27.06. (niedziela), godz. 17.00-18.00
MAGICZNY LABIRYNT – warsztaty teatralne dla dzieci w wieku 5-7 lat.
W trakcie podróży po labiryncie na dzieci czekać będą różne wyzwania aktorskie bazujące na improwizacji oraz pracy z ciałem. Do tych zadań użyjemy rekwizytów i elementów kostiumu. Włączymy w to muzykę i naukę choreografii. Będziemy korzystać z bujnej, dziecięcej wyobraźni i zaczarowywać rzeczywistość. Kto wie co nas czeka na końcu labiryntu?O prowadzącej:
KAROLINA GIBKI – aktorka, wokalistka, absolwentka AST we Wrocławiu, wokalu uczyła się w Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej we Wrocławiu. Od października 2020 prowadzi zajęcia muzyczne dla dzieci w Warszawie. Stworzyła „Dziecięcy punkt widzenia”, który można śledzić na Facebook’u i Instagramie. Patrzenie, jak dzieci z tygodnia na tydzień się rozwijają, nabywają nowych umiejętności, stają się odważniejsze, bardziej komunikatywne jest dla mnie wspaniałą przygodą! Zapraszam!

27.06. (niedziela), godz. 15.00-17.00
PODRÓŻ DO TWOJEJ WEWNĘTRZNEJ MOCY
Zapraszam Was do atelier w plenerze z własnoręcznie wybranymi kamieniami. Kamień potraktujemy jako symbol fundamentu, stałości i oparcia. Kamienie, piękne i niepowtarzalne z natury staną się mini-płótnami i pokryją obrazami opowiadającymi o tym, co w Was samych jest źródłem oparcia. W trakcie malarskiej zabawy przyjrzymy się temu, co w Was ugruntowane i pozwala bezpiecznie rozwijać skrzydła do lotu. Od malarstwa przejdziemy do ruchu, by móc w pamięci zachować wspomnienie ekspresji.
UWAGA! Uczestniczki przynoszą: wybrany kamień, słoiczek na wodę oraz ubranie, które można poplamić farbami, matę lub koc.
O prowadzącej:
ANNA SALA  arteterapeutka, psycholożka, psychoterapeutka i animatorka kultury. Jest i lubi BYĆ kobietą w drodze. Lubi ruch i stany skupienia. Założyła i prowadzi Pracownię Arteterapii „Perspektywy” w Sopocie. Pracownia realizuje działania na rzecz edukacji, psychoedukacji, integracji, projektów społecznych, kulturoznawczych i artystycznych. W swojej pracy łączy i przeplata różne formy arteterapii od bajki, opowieści poprzez malarstwo, ruch, instalacje, wideo po happening. Jej wielką pasją są podróże, a szczególną miłością obdarzyła Maroko.

27.06., godz. 18.00-18.45
DOBRANOCKA Z BAJARKĄ
 oraz KONCERT MIS I GONGÓW – opowieści Matki Klanowej – dla mam i córek – prowadzące Maria Ela ZIEMKIEWICZ i Iwona SIKORA
 

„Wiele, wiele długich miesięcy temu Świetlika znano pod innym imieniem. Był gwiazdą i jego imię brzmiało Zapominający Migotać. Ten mały brat należał do Wielkiego Gwiezdnego Narodu i żył z Siedmioma Siostrami Gwiazdami, które nadal świecą jasno tam, na niebie.” Bajarka wskazała dzieciom siedem gwiazd wewnątrz konstelacji Wielkiego Bizona (…)
Bajarka (Snująca Opowieści) uczy, jak za pomocą humoru rozpędzać lęki i jak równoważyć to, co święte i poważne z tym, co powszednie i niepoważne.”

fragm. książki „13 Pierwotnych Matek Klanowych” Jamie Sams, tłum. Maria Ela Ziemkiewicz

O prowadzących:
Maria Ela ZIEMKIEWICZ – Zwołuje kręgi, pełni funkcję Babci-Starszej w kręgach, jest tłumaczką „13 Pierwotnych Matek Klanowych”, od kilkunastu lat prowadzi roczne cykle warsztatów dla kobiet inspirowanych książką. Szerzy ideę siostrzeństwa w Polsce. www.siostrzenstwo.pl

Iwona SIKORA – instruktorka jogi, wykonuje indywidualne masaże dźwiękiem, organizuje grupowe relaksacje i kąpiele w dźwiękach mis
i gongów. Prowadzi relaksacje oraz pracuje z oddechem. Uczy się o oddechu, jodze, medytacji, dźwięku z różnych źródeł, szkoleń, warsztatów, od polskich i zagranicznych nauczycieli. Z powodzeniem
i pasją wykorzystuje tę wiedzę w życiu i na zajęciach. 


27.06. (niedziela), godz. 19.00-20.00
Koncert w dźwiękach HANG DRUMA
– Kinga ULANOWSKA

Hang drum to najmłodszy instrument świata. Zarówno jego charakterystyczny kształt, który może kojarzyć się z „UFO”, jak i jego kojące dźwięki sprawią, że podczas koncertu odbędziesz kosmiczną, uzdrawiającą podróż w głąb własnej wrażliwości. Kąpiel w dźwiękach hang druma w wykonaniu Kingi może się okazać niezapomnianym doświadczeniem estetycznym, duchowym, a na pewno kojącym zmysły.

KINGA ULANOWSKA – pasjonatka Życia, Natury, Bycia, Doświadczania. Z głęboką wiarą w prostotę i miłość podąża ścieżką serca i intuicji. Lubi siebie widzieć jako Kobietę Radości. Radość płynąca z życia to dla niej najbardziej naturalny stan bycia. W swojej praktyce korzysta i czerpie inspirację z wielu metod i technik świadomej pracy z ciałem i energią (masaż, terapia tańcem i ruchem, odczyty z pola energoinformacyjnego) uzupełnionej o takie narzędzia, jak muzykoterapia, sztuka, teatr wewnętrzny i psychodrama.


INFORMACJE PRAKTYCZNE
Udział w festiwalu jest bezpłatny.

Obowiązują zapisy! Decyduje kolejność zgłoszeń.

Zgłoszenia, wraz z nazwą/nazwami warsztatów i zaznaczeniem którego warsztatu zgłoszenie dotyczy (1 czy 2, jeśli są dwie odsłony)  w TYTULE MAILA, prosimy przesyłać na adres: sztukadzikosci@gmail.com

UWAGA! Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, każda uczestniczka może uczestniczyć maksymalnie w dwóch warsztatach.

Opowieść z Bajarką oraz koncert w dźwiękach hang druma oferują większe możliwości uczestnictwa. Po prostu wystarczy sobie znaleźć swój skrawek zieleni:)

ADRES:
Plac zabaw w Lesie Młociny, ul. Papirusów

UWAGA! wszystkie wydarzenia odbędą się na pierwszym skwerze, tuż przed właściwym placem zabaw.

Przybywaj, Siostro, Mamo, Córko, Przyjaciółko, Dzikusko, Kreatorko, Spragniona Oddechu i Piękna Duszo! 

Projekt realizowany we współpracy ze Stowarzyszeniem Twórców „Cztery wymiary to dla nas za mało”, dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Dzielnicy Bielany. Dziękujemy!