Kręgi Mocy Kobiet i Mężczyzn – kręgi mieszane

KRĘGI MOCY KOBIET I MĘŻCZYZN

W przestrzeni, w której, zgodnie z mądrością rdzennych mieszkańców Ameryki, jest miejsce na Świętą Orendę, czyli Świętą Prawdę każdej/każdego z nas.
To miejsce, do którego zapraszamy naszych Sprzymierzeńców, Opiekunów i Strażników wszystkich Siedmiu Świętych Kierunków, aby przestrzeń stała się jeszcze bardziej wspierająca.

W uważności, w milczeniu, z empatią wysłuchujemy historii każdej z obecnych osób, tego, co u niej żywe na ten moment. Śmiejemy się razem z Nią/Nim i wspólnie płaczemy. Nieproszone/nieproszeni nie zabieramy głosu, nie doradzamy, by nie przeszkadzać kobiecie/mężczyźnie w czerpaniu z zasobów swojej mocy, w kontaktowaniu się z Przodkiniami i Przodkami, które/którzy są przy nas i czekają tylko na znak, aby nam użyczyć swojej pomocy.
A jeśli któraś z obecnych osób poprosi o wsparcie, robimy to z łagodnością, w poczuciu równości każdej z Sióstr, Braci, z szacunkiem i pokorą wobec drogi, którą każda/każdy z nas decyduje się w życiu kroczyć.

Jeżeli krąg wypada akurat przy pełni lub przy nowiu, jest z nami bęben szamański, którego dźwięki zanoszą Wszechświatu nasze intencje na ten szczególny czas.

Śpiewem i tańcem witamy każdą nową porę roku i odprowadzamy tę odchodzącą celebrując wyjątkowy czas przejścia, czas domykania tego, co już nam nie służy, by z radością i nadzieją powitać to, co nowe.

Nie byłoby mnie pewnie w tym miejscu, gdyby nie dwie Kobiety Mocy,
Maria Ela Ziemkiewicz i Aisza Kucharska
, dzięki którym mogłam czerpać nauki nt. trzymania przestrzeni w kręgu, doświadczyć uzdrawiającej mocy kręgowych ceremonii oraz garściami czerpać inspiracje z wyjątkowej książki „Trzynaście Pierwotnych Matek Klanowych” Jamie Sams, którą Maria Ela przetłumaczyła kongenialnie.

W tym roku (2024) wyruszyłam po raz piąty u boku Marii Eli jako współprowadząca roczny cykl warsztatów dla kobiet „Matki Klanowe – podróż do źródła Twojej kobiecej mocy”.
Za mną wiele kręgów oraz liczne ceremonie: Szałas Potu, Despacho, Ceremonia Fajki, Poszukiwanie Wizji
i najbardziej osobista, którą przeniosłam na grunt teatru – „Strefa szeptów. Ceremonia przejścia w przestrzeni sztuki”.  Każde z tych spotkań, z kobietami, z kobietami i mężczyznami, wzbudza we mnie coraz większy podziw i zachwyt dla uzdrawiającej mocy kręgu, dla uzdrawiającej mocy ceremonii spotkania z Matką Ziemią, z żywiołami, z drugim człowiekiem, z sobą samą/samym.

******************************************************
Wszystkie/wszyscy jesteśmy sobie równe/równi.
*****************************************************

DATY KRĘGÓW MOCY KOBIET w 2024 roku (kręgi odbywają się w drugi czwartek każdego miesiąca – z jednym wyjątkiem, w godz. 18.30-21.30):

11 stycznia,
8 lutego,
14 marca,
4 kwietnia – tu WYJĄTKOWO widzimy się w pierwszy czwartek miesiąca
9 maja (czw.),
20 czerwca (czw.) – krąg z 13-go został przeniesiony na 20-go, abyśmy się spotkali w czasie przesilenia
11 lipca (czw.),
8 sierpnia (czw.),
12 września (czw.),
10 października (czw.),
14 listopada (czw.),
12 grudnia (czw.)

Jeżeli czujesz, że Krąg Mocy Kobiet i Mężczyzn Cię wzywa, jeżeli chcesz odczuć moc Siostrzeństwa i Braterstwa, zapraszam Cię serdecznie. Spotykamy się raz w miesiącu w pięknej i dobrej przestrzeni, jaką jest współtworzona przeze mnie i drugą wspaniałą kobietę, Izabelę Bogucką, pracownia artystyczno-rozwojowa.
DOM CUDÓW na Starych Bielanach. 
O więcej szczegółów zapytaj wysyłając maila na adres: sztukadzikosci@gmail.com
lub ZAPISZ SIĘ wysyłając mi zgłoszenie uczestnictwa na podany powyżej adres mailowy.

UWAGA! Jako zwołująca Krąg Mocy Kobiet i Mężczyzn zastrzegam sobie prawo, w razie konieczności lub z przyczyn losowych, do zmiany terminu kręgu. Dlatego też proszę każdorazowo o zapis lub/i potwierdzenie swojej obecności najpóźniej na dzień przed kręgiem.

Dziękuję w tym miejscu, Wam, moje Przodkinie, moi Przodkowie, Nauczyciele i Nauczycielki, Bliscy mi Ludzie, moje kręgowe siostry i kręgowi bracia, Wam, które, którzy zawitałyście do świętej, uzdrawiającej przestrzeni Kręgu Mocy
i tym z Was, które/którzy do niej zawitają już w niedalekiej przyszłości!

Aho Mitakuye Oyasin (Wszystko Jest Jednością)❤️

Joanna, Dzikie Serce Jaskółki