o mnie

Jestem człowiekiem, dziką kobietą, artystką, kreatorką, partnerką, mamą…

Jestem certyfikowaną trenerką rozwoju osobistego
i reżyserką teatralną.

Moją pasją jest sztuka. Od dziecka kochałam pisać i malować.
Te dwie miłości łączę zarówno w mojej pracy artystycznej jak i trenerskiej.

fot. Aleksandra Damek

TRENERSTWO

Kieruję się zasadą synergii. Wierzę, że efekt współdziałania różnych osób jest większy niż suma poszczególnych działań pojedynczych ludzi.

W 2016 roku otrzymałam certyfikat trenera Szkoły Trenerów MERITUM.
Od kilkunastu lat z pasją prowadzę autorskie warsztaty artystyczne i rozwojowe.
Pracuję indywidualnie oraz z grupami zróżnicowanymi wiekowo.
Jestem pomysłodawczynią i inicjatorką projektu „Moc Kobiety”, cyklu spotkań z ludźmi sztuki, kultury i biznesu oraz autorskich warsztatów skierowanych do kobiet pn. Sztuka Dzikości.

Ważnym doświadczeniem dla mnie były interdyscyplinarne studia artystyczne i pobyt w Paryżu oraz prowadzenie warsztatów z młodzieżą subsaharyjską podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych w Zagorze na południu Maroka, gdzie pełniłam również funkcję jurora.

Odkąd pamiętam bliskie mi było zdanie „Myśl globalnie, działaj lokalnie”, dlatego działam na rzecz społeczności lokalnej współtworząc m.in. Bielańską Akademię Umiejętności.

REŻYSERIA

W teatrze, jak i w życiu, obraz, ruch, dźwięk i słowo są dla mnie równie ważne.

Studiowałam reżyserię w Akademii Teatralnej w Warszawie. Moim dyplomem był autorski spektakl pt.  Akacje i cynamon. Montaże, inspirowany życiem i twórczością Brunona Schulza w Teatrze Żydowskim w Warszawie. Ukończyłam także studia teatrologiczne na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz kierunek arts du spectacle na Université Paris VIII. Roczne studium projektowania scenografii i dekoracji teatralnej pod okiem Daniela Louradour, uznanego za jednego z największych francuskich scenografów XX wieku oraz prywatne lekcje malarstwa w Paryżu stały się cennym dopełnieniem mojej reżyserskiej ścieżki. Jestem autorką kilkunastu spektakli teatralnych, które zrealizowałam w teatrach w Polsce, a prezentowałam na festiwalach w kraju i za granicą (m.in. we Francji, w Niemczech, Serbii i Maroku).

ŻYCIE

Miłość jest moją największą siłą napędową.

Od ponad trzynastu lat jestem w związku z Sebastianem. Mamy dwójkę dzieci. Są moimi największymi nauczycielami.
Dzięki nim uczę się siebie każdego dnia. Oraz tego, jak ważna jest w życiu równowaga pomiędzy dawaniem a braniem, byciem a posiadaniem, działaniem a odpoczynkiem.
Interesuję się psychologią. Fascynuje mnie proces grupowy.
Uszczęśliwiają mnie podróże, spotkania z ludźmi i możliwość obcowania z dziełami sztuki na wyciągnięcie ręki.
Sahara i mieszkający na niej nomadzi ukazali mi pełnię harmonii, jaka może zapanować pomiędzy naturą a żyjącym z nią w zgodzie człowiekiem.