MIŁOŚĆ, CZAS I… KROKODYL – projekt interdyscyplinarny (teatr, fotografia, film)

MIŁOŚĆ, CZAS I… KROKODYL

Dla wielu osób doświadczenia ubiegłego roku wiązały się ze zmianą postrzegania czasu – czas izolacji nierzadko związany był/jest z zatrzymaniem lub spowolnieniem dotychczasowych aktywności, co mogło być niełatwe. Jednak oprócz trudnych aspektów, to doświadczenie przyniosło także czas na troskę, bliskość, wzajemną pomoc sąsiedzką, a także na autorefleksję i na pracę pamięci – powrót wspomnieniami do dzieciństwa, czy młodości, a wreszcie na delektowanie się zmianami zachodzącymi w naturze, jednym słowem na UWAŻNOŚĆ – na siebie oraz na otaczający nas świat.

W ramach kilkumiesięcznego projektu, który rozpoczął się w maju, a zakończy się w październiku 2021 roku, uczestnicy Bielańskiego Środowiskowego Domu Samopomocy, osoby z niepełnosprawnością fizyczną, intelektualną oraz osoby z doświadczeniem choroby psychicznej, zostali zaproszeni do stworzenia spektaklu teatralnego w reżyserii Joanny GRABOWIECKIEJ, reżyserki i trenerki rozwoju osobistego oraz cyklu portretów fotograficznych pod opieką artystyczną fotografki i podróżniczki, Beaty MUCHOWSKIEJ. Wspólnie przyglądaliśmy się naszym emocjom, zadawaliśmy sobie pytania, czy i co się zmieniło na przestrzeni ostatniego roku, jakiego rodzaju doświadczeniem okazała się nas pandemia? Czym jest dla mnie obecność lub NIEobecność drugiego człowieka? Co zrobić z potrzebą bliskości? Gdzie w tym wszystkim jest miejsce na miłość?

Finałem projektu będzie film dokumentalny w reżyserii Moniki GRZYBOWSKIEJ, scenarzystki, reżyserki, operatorki. Pokaz premierowy odbędzie się 26 października 2021 roku o godz. 12.00 w sali widowiskowej Urzędu Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy.

W projekcie udział biorą: 

Ewelina ANDRZEJEWSKA, Magda DYMISZKIEWICZ, Krzysztof JAGIEŁŁO, Marek KAŁUŻA, Anna KARPIŃSKA, Agnieszka KOPECKA, Marta KORNELUK, Michał OGRABEK, Jan OSOWIECKI, Katarzyna STECKO, Tomasz WALEWSKI

oraz

Zygmunt CIEĆWIERZ, Robert DĄBROWSKI, Grzegorz KOWNACKI, Roman MARCZAK, Janusz MICHALSKI, Danuta SOŚNICKA.

Opieka psychologiczna i arteterapeutyczna: Karolina TARAZEWICZ, Marta BŁAŻEJEWSKA, Joanna PIETRZYK, Karolina BIENIEK

 

 

Więcej o @Joannie Grabowieckiej: tutaj

Więcej o @Beacie Muchowskiej: tutaj

Więcej o @Monice Grzybowskiej: tutaj 

Projekt realizowany we współpracy Bielańskiego Środowiskowego Domu Samopomocy, Stowarzyszenia Twórców „Cztery wymiary to dla nas za mało” oraz Urzędu Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy, który go również w pełni finansuje. Dziękujemy!

Poniżej prezentujemy planszę otwierającą wystawę fotograficzną, której bohaterkami i bohaterami są uczestniczki i uczestnicy BŚDS. Wystawę można oglądać do 30 września 2021. W dni powszednie w godz. 8.00-16.00 oraz w sobotę i niedzielę 25 i 26.09. w godz. 9.00-15.00. ZAPRASZAMY SERDECZNIE!
Na wystawę wstęp wolny.