WYSOKIE C – pierwszy w Polsce spektakl online na żywo

„WYSOKIE C” – spektakl online na żywo

Link do spektaklu z angielskimi napisami:  https://youtu.be/8rwMDd3lbdw?si=iNSTjRbiUwAwmNaX

„Wysokie C” w reżyserii Joanny Grabowieckiej to sztuka od kobiet dla wszystkich, którzy za czymś tęsknią.

Marta szuka… prawdziwej siebie. Tej, którą dawno uciszyła, której odebrała prawo do życia wg własnych reguł, prawo do odpoczynku, do marzeń. Bohaterka cwałuje przez życie nie wiedząc już po co. Zmaga się z presją, bezsennością i niskim poczuciem wartości. Czuje, że już nic dobrego w jej życiu się nie wydarzy, że jest za późno. W tym pędzie, coś jednak szepcze, by szukała. Szuka więc, pomimo towarzyszącego jej lęku. A podróż ta to tango humoru i melancholii. Raz bawi, raz zmusza do refleksji, doprowadzając ją do prawdy o najwyższej wartości osobistej.

Nie bez znaczenia jest fakt, że autorką tekstu jest grająca zarazem główną rolę Olga Kordys Kozierowska. „Wysokie C” to fikcja autobiograficzna, inspirowana osobistą historią autorki, ale i historiami kobiet, które spotkała na swojej drodze zawodowej. To portret współczesnej kobiety, która budzi się do życia i czerpie z niego wszystko to, co sprawia, że nareszcie czuje się w pełni sobą. Głównej bohaterce, Marcie, towarzyszy Mary (Magdalena Górska), przyjaciółka, powierniczka, mentorka…
Kim jest Mary?

„Wysokie C” to fikcja autobiograficzna, inspirowana osobistą historią autorki (Olgi Kordys-Kozierowskiej), ale i historiami kobiet, które spotkała na swojej drodze zawodowej i osobistej. Olga Kordys-Kozierowska jest prezeską fundacji Sukces Pisany Szminką: największej i najstarszej społeczności kobiet przedsiębiorczych w Polsce. Jej misją jest kompleksowe wspieranie kobiet, dostarczanie im fachowej wiedzy niezbędnej do rozwoju osobistego i zawodowego oraz motywowanie ich do podejmowania odważnych działań i spełniania marzeń.

Spektakl miał mieć swoją premierę 28 marca 202o roku w Teatrze Mazowieckim. Z oczywistych przyczyn wydarzenie musiało zostać przełożone. Dlatego twórczynie sztuki zdecydowały się na przeniesienie go online. Został realizowany LIVE z dwóch różnych lokalizacji, w tym samym czasie, na żywo. Scenariusz i reżyseria zostały dostosowane do transmisji online. Aktorki  zagrały z oddzielnych pomieszczeń, nie mając ze sobą bezpośredniego kontaktu.

PREMIERA odbyła się 10 maja 2020 roku.

Reżyseria: Joanna Grabowiecka
Obsada: Olga Kordys Kozierowska (Marta) i Magdalena Górska (Mary)
Wideo i fotografie 2, 3, 5: Maciej Cioch
Muzyka: Agnieszka Kamińska

Producenci: Fundacja Sukces Pisany Szminką, Mazowiecki Instytut Kultury
Producenci wykonawczy: Jan Dołęga-Kozierowski, Jakub Wojdecki
Operatorzy kamer: Tomek Kozieł, Sebastian Kniza
Partner techniczny: Grupa e4e
Mecenas Sztuki: Mastercard Partnerzy: BNP Paribas Bank Polska, Coca-Cola
Partner audio: Audioteka.pl
Współpraca scenograficzna: Marro
Patronat Honorowy: Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy
Patroni Medialni: Forbes Women Polska, Chillizet, Wysokie Obcasy Praca, Uroda Życia, Polki.pl

Potrzebujesz motywacji lub inspiracji do zmiany, ZAPRASZAM Cię do zobaczenia spektaklu!
Link powyżej!:)
<3