MOC KOBIETY 2019

KOCHANA KOBIETO!

Nawet nie wiesz, jak się cieszę!

Już w drugiej połowie września ruszamy z drugą edycją MOCY KOBIETY, która potrwa do połowy grudnia!
A wszystko zaczęło się od miesięcznego cyklu SIŁA I PIĘKNO KOBIETY, który ujrzał światło dzienne przed dwoma laty w ramach Bielańskiej Akademii Umiejętności.
Tej jesieni znów będziesz miała okazję spotkać się z wieloma fantastycznymi kobietami, artystkami, dziennikarkami, trenerkami, mentorkami, które podzielą się z Tobą swoją wiedzą, mądrością, pasją i doświadczeniem nt. odwagi w działaniu, asertywności, świadomości ciała, oddechu, głosu, uważności, kreatywności… Poznasz z pewnością sporo bliskich Ci, wspaniałych kobiet. I chociażby z tego powodu nie mogę się doczekać momentu, kiedy ruszymy pełną parą!
Dziękujemy za przychylność dla projektu Katarzynie Potapowicz, Z-cy Burmistrza Dzielnicy Bielany odpowiedzialnej m.in. za Wydział Kultury i Promocji oraz za wsparcie Dzielnicy Bielany i Firmie Matexi.
Za projekt plakatu i w tym roku odpowiada utalentowana Zuza Miśko, która jeszcze we wrześniu poprowadzi dla Mocy Kobiety warsztaty!
Zapraszam Cię z całego serca do zapoznania się z programem wrześniowo-październikowej Mocy Kobiety oraz nowymi zasadami zapisów na warsztaty.

Joanna Grabowiecka 

plakat już wkrótce!:)
WRZESIEŃ/PAŹDZIERNIK 2019
22.09. (niedziela), godz. 10.00-14.00 WARSZTATY Sztuka Dzikości „Kobieta w trybie zachodzącego słońca” – prowadząca JOANNA GRABOWIECKA, reżyserka teatralna, scenografka, trenerka rozwoju osobistego. Pomysłodawczyni i realizatorka Mocy Kobiety, a także zrealizowanych we współpracy z Bielańską Akademią Umiejętności cykli: Siła i piękno Kobiety, spotkań i warsztatów dla kobiet oraz NieDzielnego Mężczyzny, spotkań i warsztatów dla mężczyzn.
Zwołująca kobiece kręgi. Autorka rocznego cyklu warsztatów dla kobiet pn. „Boska i Wojownicza”.
OPIS WARSZTATÓW:
Ile zachodów słońca oglądałaś do tej pory? Czy były wśród nich takie, które mogłabyś ze sobą porównać? Co oznacza określenie „umysł w trybie zachodzącego słońca”? Co oznacza „ciało w trybie zachodzącego słońca”? Zapraszam Cię do udziału w warsztatach, podczas których, poprzez pracę z ciałem, oddechem i elementami medytacji odpowiemy sobie na powyższe pytania oraz skontaktujemy się z samoakceptacją i wdzięcznością.
Będzie też przestrzeń na kobiecą ekspresję i dzikość.
UWAGA! Warsztat połączony z elementami kręgu, podczas którego jest przestrzeń na każdą kobietę.
Zapraszam Cię z serca!
Joanna Grabowiecka
29.09. (niedziela), godz. 10.00-14.00 WARSZTATY „Uważność przez sztukę. Warsztat malowania tuszem z natury.” – prowadząca ZUZA MIŚKO – ilustratorka, pracująca w technikach tradycyjnych, miłośniczka Wschodu. Więcej informacji o prowadzącej: tutaj.
OPIS WARSZTATÓW:
Obserwacja otoczenia jest formą ćwiczenia uważności.
Koncentracja na wykonaniu linii na kartce jest medytacją. Oddech i praca ciała wpływają na poruszenia pędzla.
W czasie warsztatu będziemy obserwować i malować kwiaty. Odkryjemy ile piękna jest w niepozornych roślinach. Znajdziemy spokój i wyciszenie w kontemplacji.
Do pracy użyjemy tradycyjnych pędzli do kaligrafii a zamiast tuszu – atramentu, który jest łatwiejszy do zmycia. Proszę jednak ubrać się tak, żeby można było się pobrudzić a także wygodnie siedzieć na podłodze.
Zapraszam Cię do podróży z pięknem!
Zuza Miśko

3.10. (czwartek), godz. 18.00-20.00 WYKŁAD z elementami WARSZTATU „Odwaga to działanie mimo lęku” – prowadząca OLGA KOZIEROWSKA, dziennikarka biznesowa, działaczka społeczna, mówczyni motywacyjna, trenerka i mentorka oraz założycielka Fundacji Sukces Pisany Szminką, która od ponad 10 lat wspiera rozwój zawodowy i osobisty kobiet w Polsce. Więcej onformacji o prowadzącej: tutaj.

OPIS WARSZTATÓW:
Każdy się boi. Jednak tylko niektórym udaje się przejść do działania i pomimo lęku zrealizować swoje plany i marzenia, a przynajmniej spróbować to zrobić. Odwaga, aby wyjść poza strefę komfortu owocuje wzrostem poczucia własnej wartości. Rośnie również Twoje poczucie sprawczości. Odkrywasz swój potencjał. I nie ma znaczenia, ile masz lat. Na spełnianie marzeń nigdy nie jest za późno! Wystarczy zrobić ten pierwszy krok!
Zapraszam Cię serdecznie!
Olga Kozierowska
5.10. (sobota), godz. 10.00-14.00 WARSZTATY „Joga na dzień dobry” – prowadząca GOŚKA GALECKA, właścicielka Szkoły Satwa Joga, przyjaciółka, mama, kobieta. Więcej o Gosi: tutaj.
OPIS WARSZTATÓW:
Zapraszam Cię serdecznie na spotkanie z jogą. Podczas warsztatu poznasz jedną z najstarszych sekwencji w jodze – powitanie słońca Sutya Namaskar. Zaczniemy od przygotowania ciała, rozgrzania mięśni, stawów. Po kolei nauczę Cię asan, które tworzą sekwencję, tak, abyś mogła wykonywać ją w bezpieczny sposób, kiedy tylko zechcesz.
Jest to fantastyczny sposób na utrzymanie ciała i ducha w równowadze i zdrowiu. Powitanie słońca wzmacnia i rozciąga kręgosłup, reguluje oddech, poprawia krążenie, rozciąga nogi. Można praktykować je w bardzo łagodny sposób, ale pokażę Ci, że może być świetnym, mocniejszym treningiem.
Przyjdź w wygodnym, niekrępującym ruchów ubraniu, ćwiczymy na bosaka, weź matę. Bądź po lekkim posiłku, weź wodę.
Do zobaczenia na macie!
Gośka Galecka
12.10. (sobota), godz. 10.00-14.00 WARSZTATY Sztuka Dzikości. „eMOCje jako klucz do bycia w relacji ze sobą i innymi.” – prowadząca JOANNA GRABOWIECKA, reżyserka teatralna, scenografka, trenerka rozwoju osobistego. Pomysłodawczyni i realizatorka Mocy Kobiety, a także zrealizowanych we współpracy z Bielańską Akademią Umiejętności cykli: Siła i piękno Kobiety, spotkań i warsztatów dla kobiet oraz NieDzielnego Mężczyzny, spotkań i warsztatów dla mężczyzn.
Zwołująca kobiece kręgi. Autorka rocznego cyklu warsztatów dla kobiet pn. „Boska i Wojownicza”.
OPIS WARSZTATÓW:
Angielskie „emotion” kryje w sobie dwa słowa: emocję i działanie. I takie właśnie są emocje. Uruchamiają nas, są sygnałem dla innych, że żyjemy. Pod warunkiem, że mamy ich świadomość, że pozostajemy w kontakcie z własnym ciałem. Zapraszam Cię do zapoznania się z językiem emocji, do przyjrzenia się, jak na nie reagują Twoje ciało i umysł. Dowiesz się dlaczego świadomość emocji jest tak ważną i cenną umiejętnością.
UWAGA! Warsztat z elementami kręgu, w którym jest przestrzeń na prawdę każdej kobiety.

fot. Aleksandra Damek
Zapraszam!
Joanna Grabowiecka

ZAPISY:
Udział w warsztatach i spotkaniach jest bezpłatny.
Na warsztaty obowiązują zapisy pod adresem mailowym: mockobiety2018@gmail.com

UWAGA!
W mailu proszę o podanie następujących informacji:
1) imię i nazwisko,
2) data i tytuł warsztatu, na który chcesz się zapisać,
3) pod każdym tytułem proszę napisać w jednym zdaniu, co najbardziej interesuje Cię w wybranym warsztacie,
4) czym się zajmujesz na co dzień lub jakie są twoje zainteresowania.
Odpowiedzi na powyższe pytania ułatwią nam pracę i pozostaną do wyłącznej wiadomości prowadzącej dany warsztat.

ZMIANY!
Ilość miejsc jest ograniczona.
Każda prowadząca zastrzega sobie prawo do podania odpowiadającej jej i charakterowi zajęć liczby uczestniczek.
Decyduje kolejność zgłoszeń.
W przypadku zwolnienia miejsca na dany warsztat pierwszeństwo do zapisów będą miały kobiety, które wyślą swoje zgłoszenie do udziału w MK po raz pierwszy.
Proszę o rozważne zapisy.
W razie niemożności skorzystania z danego warsztatu z góry dziękuję za wcześniejsze powiadomienie mnie o tym na powyższy adres mailowy. Kobieta, która będzie mogła przyjść w zamian za Ciebie, na pewno będzie Ci wdzięczna:)

Miejsce: Urząd Dzielnicy Bielany, ul. Żeromskiego 29, Warszawa.

Projekt realizowany we współpracy ze Stowarzyszeniem Twórców „Cztery wymiary to dla nas za mało”
oraz dzięki finansowemu wsparciu Urzędu Dzielnicy Bielany oraz Firmy Matexi.