MOC KOBIETY

KOCHANA KOBIETO,
stęskniłam się za Tobą! Tak się cieszę, że Cię widzę, czuję, słyszę bicie Twojego serca.
Jestem ciekawa miejsca, w którym obecnie się znajdujesz? Co to za przestrzeń? Jakie emocje towarzyszą Ci najczęściej? Czego potrzebujesz? Czy masz w sobie gotowość, aby się wzMOCnić po kobiecemu? Aby zadbać o siebie w tym wyjątkowym czasie i zrobić coś dla siebie samej?
Czy pamiętasz, że robiąc coś dla siebie, robisz to również dla swoich bliskich i dla świata w ogóle? Świata, który jak chyba nigdy wcześniej, potrzebuje kobiety mówiącej i działającej z miejsca swojej mocy. A zatem, gdzie jesteś kochana Kobieto 2020 roku? Wiem, że jesteś bogatsza o niezliczoną ilość doświadczeń, przemyśleń, odkryć i dokonań! Spotkajmy się i wymieńmy się tym bogactwem, jeśli tylko masz taką potrzebę i pragnienie. W zamian za to Moc Kobiety zaprasza Cię do jesiennej, wyjątkowej edycji, której pierwszą odsłonę nagrałam wiosną, ale o tym już niebawem.
A tymczasem zapraszam Cię do spotkania z samą sobą, jako Artystką, Kreatorką, Kobietą Sensualną, z Tą, Która Odkrywa Na Nowo Prostotę oraz, i tu niespodzianka, do czułego spotkania Twojego Wewnętrznego Mężczyzny z Twoją Wewnętrzną Kobietą.
Oto, co kryje dla Ciebie Moc Kobiety w swojej październikowo-listopadowej odsłonie w roku 2020!

Projekt plakatu: @Zuza Miśko

PROGRAM MOCY KOBIETY październik/listopad 2020:

18.10. 2020 (niedz.), godz. 10.00-14.00 WARSZTATY „Biegnąca ze sztuką, vol. 2” – prowadząca JOANNA GRABOWIECKA, reżyserka, scenografka, trenerka rozwoju trwałego. Absolwentka teatrologii na UJ, kier. arts du spectacle na Université Paris VIII oraz rocznego studium projektowania scenografii i dekoracji teatralnej w l’A.D.A.C. w Paryżu. Studiowała reżyserię w AT w Warszawie. Ukończyła Szkołę Trenerów Meritum w Katowicach. W maju 2020 roku odbyła się premiera online na żywo spektaklu „WYSOKIE C” w jej reżyserii, który zrealizowała we współpracy z Olgą Kordys-Kozierowską i Fundacją Sukces Pisany Szminką. Pomysłodawczyni i realizatorka Mocy Kobiety.
Spektakl „Wysokie C” można zobaczyć: Tutaj

O WARSZTATACH
Jeżeli pragniesz:

* połączyć się ze źródłem swojej kreatywności i witalności,
* spotkać się ze swoją Dziką Kobietą,
* odkryć w sobie artystkę lub przypomnieć sobie, ile energii daje twórczość,
* poczuć, jak to jest tańczyć i tworzyć w towarzystwie bliskich Ci kobiet,
w atmosferze zaufania i życzliwości,
TE WARSZTATY SĄ DLA CIEBIE!
Inspiracją będzie jedna z baśni (która, dowiesz się na krótko przed warsztatami:) oraz archetypy kobiecości zawarte i omawiane w fascynującej książce Clarissy Pinkoli Estès „Biegnąca z wilkami”, które będziemy przekładały na język sztuki.
Sztuka jest dziedziną zmysłów. Słowo, obraz, dźwięk, praca z ciałem stanowią doskonałe połączenie, dzięki któremu uczestniczki warsztatów będą mogły doświadczyć relaksacyjnego i terapeutycznego wpływu synergii sztuk.

Praca z baśnią będzie podzielona na dwa etapy:
1) omówienie baśni w kręgu, dzielenie się swoim odbiorem, inspiracje, skojarzenia;
2) twórcze przetworzenie motywu (działania artystyczne), wymiana doświadczeń w kręgu.

Pierwsza odsłona warsztatów „Biegnącej ze sztuką” była dla uczestniczek okazją do spotkania się za pośrednictwem malarstwa intuicyjnego z „pierwotnością, rzeką, morzem, mądrością pierwotną (cichą wiedzą), kreacją, intuicją, życiem, miłością, ciałem, zmysłowością, erotyzmem, radością, pasją… , z Tą, Która Wie, czyli z La Lobą. Która z bohaterek „Biegnącej z wilkami” przybędzie do nas tym razem?

fot. Aleksandra Damek
Zapraszam Cię z serca,
Joanna Grabowiecka


23.10. 2020 (piątek), godz. 19.00 „ŚLADAMI BOHATERKI, KTÓRĄ JESTEŚ” – spotkanie z ALEKSANDRĄ WIĘCKĄ
, dziennikarką, dramatopisarką, scenarzystką. Pisze m.in. dla Newsweeka, Pulsu Biznesu, Wysokich Obcasów, Elle, Urody Życia. W swojej pracy łączy story telling z design thinking. „Uczy innych, jak opowiadać o sobie, markach, firmach, filmach i o czym kto jeszcze chce opowiadać.” Autorka książek, w tym ostatnio wydanej „Jak mówić o sobie dobrze. Opowiedz swoją historię i rozwiń skrzydła w życiu i biznesie”.

Zapraszam Cię na spotkanie z Twoją bohaterką!
Aleksandra Więcka
24.10. 2020 (sob.), godz. 10.00-14.00 WARSZTATY „Jesteś tym, co jesz – uwierz w prostotę” – prowadząca MONIKA MARKOWICZ-BAROUDI, Obywatelka Świata – wyjechała z Polski ponad 20 lat temu. Mieszkała w Nowym Jorku, Amsterdamie, Paryżu, Irlandii i w Maroku. Studia w Stanach Zjednoczonych i Holandii potwierdziły to, czego NIE chce robić w życiu. Od 15 lat mieszkanka Marrakeszu. Mama dwóch wolnych istot, które otworzyły jej oczy na to, czym ma karmić swoje ciało
i duszę. Słowa Hipokratesa „jesteś tym, co jesz” i nie chodzi tu tylko o jedzenie, ale o KARMIENIE WSZYSTKICH ZMYSŁÓW, stały się mottem przewodnim AYASO, biznesu, który otworzyła wraz
z mężem w Marrakeszu. W ciągu zaledwie kilku lat Ayaso stało się miejscem rozpoznawalnym na mapie Maroka, które ukochali zwolennicy zdrowego i prostego stylu życia, miłośnicy wyśmienitej, wegańskiej kuchni i naturalnych kosmetyków, a także artyści tacy, jak Yann Arthus BERTRAND, twórca filmów „Human” oraz „Woman”.
O WARSZTATACH
„Jesteś tym, co jesz” to motto przewodnie warsztatów, ale nie tylko o jedzenie chodzi. Na warsztatach wspólnie zastanowimy się, czym jest wolność i jak zostać kreatorką własnego życia oraz, co kryje się w zdaniu „W zdrowym ciele zdrowy duch”. Zaproszę Cię także do tego, abyś przyjrzała się swoim potrzebom i przyzwyczajeniom, i „przefiltrowała” je prostotą, która sprzyja budowaniu poczucia spokoju i zadowolenia. Podzielę się z Tobą swoją wiedzą na temat odpowiednich i niewymagających, ale dających moc i energię posiłków oraz tym, jak takie dania w łatwy i prosty sposób wprowadzić do Twojego domowego menu. W programie warsztatów przewidziałam wspólne przygotowanie pysznych i zdrowych koktajli oraz chwilę na wymianę doświadczeń podczas ceremonii przygotowania i picia aromatycznej herbaty ziołowej.

Zapraszam Cię, tak po prostu!
Monika Markowicz-Baroudi


25.10. (niedziela), godz. 10.00-13.00 „SHINRIN-YOKU – KĄPIEL LEŚNA” – SPACER z JOANNĄ I PRZEMYSŁAWEM WĘGŁOWSKIMI,
certyfikowanymi przewodnikami leśnych kąpieli, którzy zapraszają Was na niezwykły spacer po lesie. Shinrin-yoku jest prozdrowotną praktyką zanurzenia się w naturze wszystkimi zmysłami. Jej celem jest zwiększenie dobrostanu, redukcja stresu i wejście w stan relaksacji. Joanna, z wykształcenia geograf i Przemysław, z wykształcenia psycholog, prowadzą kąpiele wspólnie i osobno, dla grup, par i indywidualnie, dla ludzi w każdym wieku.
UWAGA! Tym razem zapraszamy tylko pary! Obowiązują zapisy.

MIEJSCE SPOTKANIA, skąd wyruszymy na spacer: Las Bielański, przy wybiegu dla psów od strony przystanku T Przy Agorze.

Więcej o kąpieli leśnej w wywiadzie z Joanną i Przemysławem: Tutaj.

Zapraszamy Was,
Joanna i Przemysław


8.11.2020 (niedz.) , godz. 9.00-13.00 WARSZTATY „Sensualny sens”- prowadząca ALICJA DŁUGOŁĘCKA,
 absolwentka Wydziału Pedagogiki na UW, dr nauk humanistycznych, prowadzi zajęcia z psychosomatyki
i rehabilitacji seksualnej w Wydziale Rehabilitacji w Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Od lat zajmuje się edukacją psychoseksualną i seksualnością kobiet – prowadzi szkolenia dla specjalistów i młodzieży, jest wykładowcą na Podyplomowych Studiach Wychowania Seksualnego na UW i Seksuologii Klinicznej w WSPS oraz Akademii Medycznej i Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie. Autorka licznych książek i artykułów z tego zakresu m.in. podręcznika dla gimnazjalistów do „wychowania do życia w rodzinie” i monografii „Edukacja seksualna”, „Jak się kochać” i „Seks na wysokich obcasach”oraz „Zwykłej książki o tym, skąd się biorą dzieci”. Swoją pracę naukową i popularyzatorską poświęca profilaktyce zaburzeń psychoseksualnych, szeroko rozumianej edukacji seksualnej i propagowaniu zdrowia seksualnego. Na co dzień pracuje z klientami w zakresie edukacji psychoseksualnej w Centrum Terapii Lew-Starowicz w Warszawie.

O WARSZTATACH
Spotkajmy się na warsztatach SENSUALNY SENS, na których zajmiemy się zmysłowym uobecnianiem. Przyjrzymy się temu, co nam sprawia przyjemność, jak uważniej kontaktować się z własną cielesnością, żeby ją lepiej usłyszeć, jakich ścieżek unikamy lub pomijamy. Wszystko po to, żeby rozpuścić schematy i ukoić nasze zmysły, emocje i myśli. W kręgu kobiet, w intymnej, spokojnej atmosferze będziemy dzieliły się swoimi odczuciami i refleksjami, szukały w sobie własnych ścieżek odkrywania przyjemności oraz wykorzystywały ćwiczenia z zakresu pracy z ciałem i uważnością.

fot. Tamara E. Pieńko

Serdecznie zapraszam na wspólne sensualne przedpołudnie!
Alicja Długołęcka


14.11.2020 (sob.), godz. 10.00-16.30 – WYKLAD + WARSZTATY „Kobieta i Mężczyzna
w Tobie – harmonia czułości.” prowadzący BASIA BUDNIAK i JACEK MASŁOWSKI.

BASIA BUDNIAK, fotografka. Studiowała polonistykę na UJ oraz fotografię na UA w Poznaniu, którą kontynuuje w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Pracuje i mieszka w Krakowie. W swoich pracach często sięga do tradycyjnych technik fotograficznych, kładąc też duży nacisk na performatywny charakter obrazu fotograficznego, posługiwania się nim
i funkcjonowania. Interesuje ją problematyka portretu oraz rzeczywistości cyfrowej. Od wielu lat współpracuje z Fundacją Sztuk Wizualnych i Miesiącem Fotografii w Krakowie, w Muzeum Fotografii została zaproszona do współtworzenia cyklu „Czułym okiem”, realizowała również projekty artedukacyjne dla Bunkra Sztuki, Małopolskiego Instytutu Kultury, Muzeum Narodowego w Krakowie, Teatru Odwróconego, czy festiwalu POLIKULTURA.

JACEK MASŁOWSKI, psycholog, filozof, trener grupowy, coach oraz psychoterapeuta Gestalt.
Wybrał ten nurt, ponieważ głęboko wierzy, że umiejętność życia w świadomym kontakcie ze sobą, swoimi potrzebami i ograniczeniami daje możliwość budowania satysfakcjonującego kontaktu
z innymi ludźmi. Współtwórca i Prezes Fundacji Masculinum. Specjalizuje się w problemach współczesnych mężczyzn. W terapii dąży do rozpoznania głębokich przyczyn problemów oraz odkrywania, w jaki sposób można na nie wpływać, dając sobie dzięki temu szansę na znaczną poprawę jakości życia. Autor i współautor książek, w tym: „Czasem święta, czasem ladacznica. Kobiecość dla odważnych” wraz z Joanną Drosio-Czaplińską, „Czasem czuły, czasem barbarzyńca” wraz z Tomaszem Kwaśniewskim.

Więcej o Basia Budniak: Tutaj i tutaj.

O WARSZTATACH
Zapraszam na czas, w którym od wykonania własnego aparatu po ekspozycję i pracę z chemią będziemy celebrować każdy moment, tak by dać wybrzmieć wielości w sobie. 

Ten proces będzie czasem kontemplacji i odkrywania tego, co w nas męskie i żeńskie zarazem. Będziemy używać fotografii czujnie, w pełnym jej wymiarze, czasu i światła. Próbować wizualności wyzwolonej z hałasu, a pełnej mocy. Doświadczenie światłoczułości jest momentem gotowości na zmianę. 

Warsztaty poprzedzone zostaną wykładem Jacka Masłowskiego, który tak mówi o pierwiastkach męskim i żeńskim w każdym z nas: „Gdy spotkają się dwie osoby ze zintegrowanymi pierwiastkami męskości i  kobiecości, wtedy naturalnie znajdują te obszary związku, które pragną zagospodarować. Wzajemne wsparcie wydarza się samo. Można więc żyć stosunkowo prosto. Żeby to jednak mogło się wydarzyć, trzeba sporo rzeczy w  sobie wypracować. Przede wszystkim znaleźć kontakt
z  wewnętrznym źródłem swojej męskiej i  kobiecej energii.”

fot. B. Budniak

Zapraszamy do udziału w tym doświadczeniu, 

Basia Budniak i Jacek Masłowski

 

ZAPISY:
Udział w warsztatach i spotkaniach jest bezpłatny.
Na warsztaty obowiązują zapisy pod adresem mailowym: sztukadzikosci@gmail.com

UWAGA!
W mailu proszę o podanie następujących informacji:
1) imię i nazwisko,
2) data i tytuł warsztatu, na który chcesz się zapisać,
3) pod każdym tytułem proszę napisać w jednym zdaniu, co najbardziej interesuje Cię w wybranym warsztacie,
4) czym się zajmujesz na co dzień lub jakie są twoje zainteresowania.

Odpowiedzi na powyższe pytania ułatwią nam pracę i pozostaną do wyłącznej wiadomości prowadzącej dany warsztat.

ZMIANY!
1. Jeżeli interesuje Cię udział w kilku warsztatach, proszę, abyś w zgłoszeniu podała tematy warsztatów w kolejności od najbardziej Cię interesujących. Zależy nam na tym, aby jak największa ilość kobiet mogla uczestniczyć w warsztatach, oczywiście z zachowaniem obowiązujących przepisów sanitarnych.
2. UWAGA! W spotkaniach może uczestniczyć więcej osób, choć i tutaj ilość miejsc będzie ograniczona ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną.
3. Każda prowadząca zastrzega sobie prawo do podania odpowiadającej jej i charakterowi zajęć liczby uczestniczek.
4. Ilość miejsc jest ograniczona.
5. Decyduje kolejność zgłoszeń.
6. W przypadku zwolnienia miejsca na dany warsztat pierwszeństwo do zapisów będą miały kobiety, które wyślą swoje zgłoszenie do udziału w MK po raz pierwszy.
7. Proszę o rozważne zapisy:)
8. W razie niemożności skorzystania z danego warsztatu z góry dziękuję za wcześniejsze powiadomienie mnie o tym na powyższy adres mailowy najpóźniej na dwa dni przed danym wydarzeniem.
Kobieta, która będzie mogła przyjść w zamian za Ciebie, na pewno będzie Ci wdzięczna:)

MIEJSCE:

SPOTKANIA: sala widowiskowa, ul. Żeromskiego 29, Warszawa (wejście od ul. Jarzębskiego).

WARSZTATÓW: foyer sali obrad, V piętro (wejście główne)

Urząd Dzielnicy Bielany,

  1. Żeromskiego 29, Warszawa

KĄPIELI LEŚNEJ: Las Bielański, przy wybiegu dla psów od strony przystanku T Przy Agorze.

 

Projekt realizowany we współpracy ze Stowarzyszeniem Twórców „Cztery wymiary to dla nas za mało” oraz dzięki finansowemu wsparciu Urzędu Dzielnicy Bielany.

 

 

 


MOC KOBIETY 2019

CUDNA KOBIETO!
Przed nami trzecia, ostatnia w tym roku, odsłona Mocy Kobiety – listopad/grudzień 2019.
Za oknem jeszcze złoto na drzewach i złoto na ziemi, po którym możemy do woli stąpać, zanim spadnie pierwszy śnieg. Nadszedł czas, w którym instynktownie mamy potrzebę, aby otulić się, ogrzać, być może schronić się w bezpiecznym, przytulnym miejscu i dać sobie chwilę oddechu, przyjrzeć się samej sobie, zapytać, czego pragnie moje ciało, co mi sprawia przyjemność? Jeśli te słowa bliskie są Twojemu sercu,
z tym większą radością zapraszam Cię do zapoznania się z programem trzeciej odsłony i do zapisów na warsztaty, a 12 grudnia do celebrowania z nami finałowego spotkania z Mocą Kobiety!REJESTRACJA NA FINAŁ MOCY KOBIETY: tutaj

Więcej informacji o finałowym wieczorze znajdziesz poniżej programu:)

PROGRAM MOCY KOBIETY LISTOPAD/GRUDZIEŃ 2019!

23.11. (sob.), godz. 10.00-14.00 WARSZTATY „eMOCje jako klucz do bycia w relacji z samą sobą i z innymi cz. 2” – prowadząca JOANNA GRABOWIECKA, reżyserka, scenografka, trenerka rozwoju trwałego. Absolwentka teatrologii na UJ, kier. arts du spectacle na Université Paris VIII oraz rocznego studium projektowania scenografii i dekoracji teatralnej w l’A.D.A.C. w Paryżu. Studiowała reżyserię w AT w Warszawie. Ukończyła Szkołę Trenerów Meritum w Katowicach. Pomysłodawczyni i realizatorka Mocy Kobiety.
 
O WARSZTATACH:
Angielskie „emotion” kryje w sobie dwa słowa: emocję i działanie. I takie właśnie są emocje. Uruchamiają nas, są sygnałem dla innych, że żyjemy. Pod warunkiem, że mamy ich świadomość, że pozostajemy w kontakcie z własnym ciałem. Zapraszam Cię do zapoznania się z językiem emocji, do przyjrzenia się, jak na nie reagują Twoje ciało i umysł. Dowiesz się dlaczego świadomość emocji jest tak ważną i cenną umiejętnością.
Część 1 odbyła się w październiku br., ale nie jest warunkiem uczestnictwa w cz. 2. Wówczas skupiłyśmy się na emocjach takich, jak: wstyd, wina, apatia, żal, strach, złość, które na Mapie Poziomów Świadomości wg Davida R. Hawkinsa sytuują się poniżej poziomu Odwagi, czyli w przestrzeni siły i energii negatywnej.
Tym razem przyjrzymy się m.in. odwadze, ochocie, akceptacji, miłości, radości i pokojowi.
UWAGA! Warsztat z elementami kręgu, w którym jest przestrzeń na prawdę każdej kobiety.
 
Zapraszam Cię z serca,
Joanna Grabowiecka
 
30.11. (sob.), godz. 9.00-16.00 WARSZTATY połączone z SESJĄ FOTOGRAFICZNĄ „Taka jestem! Zobacz siebie oczami innej. O samoakceptacji. cz. 2” – prowadzące BEATA MUCHOWSKA oraz JOANNA GRABOWIECKA. Beata MUCHOWSKA od ponad 20 lat patrzy na świat przez obiektyw aparatu. Fotografem portretowym została z miłości do ludzi, z fascynacji drugim człowiekiem. Na codzień jest jednak przede wszystkim mamą 3 fantastycznych chłopaków. Kocha podróżować, być w drodze, czuć wiatr we włosach, łapać ulotne chwile i zatrzymywać je w kadrach.
Więcej o Beacie: tutaj.
Więcej o Joannie: tutaj.
O WARSZTATACH:
Jaka jesteś? Czyimi oczami najczęściej na siebie patrzysz? Czy jest to krytyk wewnętrzny, który mówi Ci, że „mogłoby być lepiej”, czy też życzliwa Ci przyjaciółka/siostra, która akceptuje Cię taką, jaką jesteś? Poprzez pracę z ciałem, głosem i oddechem zaprosimy Cię do połączenia się ze swoimi wewnętrznymi zasobami. Po drodze spotkamy się z mieszkającymi w nas Rodzicem, Dzieckiem i Dorosłym, aby dotrzeć do dojrzałej, autentycznie pięknej Kobiety. Pierwszą część warsztatów poprowadziła Joanna Grabowiecka. Tym razem przejrzysz się nie tylko w oczach innych uczestniczek, ale także w obiektywie Beaty Muchowskiej, która swoim uważnym okiem uchwyci Ciebie taką, jaką jesteś, abyś mogła zobaczyć swoją moc na własne oczy! Czas zobaczyć siebie w pełni. Jesteś na to gotowa?
Do ZOBACZENIA!

Beata Muchowska
i
Joanna Grabowiecka

7 grudnia (sobota), godz. 10.00-14.00 WARSZTATy „Ciało jest darem” – prowadząca MONIKA WACHOWICZaktorka teatralna, tancerka, choreografka, związana z katowickim Teatrem A Part od początku jego istnienia, czyli od 2004 roku. Absolwentka filozofii. Założycielka Studia Ciała i Emocji. Prowadzi Fundację SZTUKA DLA ŻYCIA im. Marty Paradeckiej. Jej pasją jest teatr, uwielbia podróże i spotkania z ludźmi. Szczęśliwa mama Amelii i partnerka Grzegorza.
Więcej o Monice: tutaj.
O WARSZTATACH:
„Ciało. Stawałam się ciałem. Jestem ciałem. Ciało nauczyło mnie pokory. Przemówiło do mojej wyobraźni
i tak już pozostało (…) Ciało jest maszyną, ogniem i lodem. Ciało kruche, ruchliwe, niewinne, otwarte, gotowe do walki, soczyste, miękkie, dojrzałe, gorące, zimne i nagie.”
Ciało jest pamięcią. Dlatego, aby (roz)poznać siebie, swoje ciało i uśpione w nim emocje zachęcam podczas warsztatów do spotkania i pielęgnowania swojego wewnętrznego dziecka. Tego pierwotnego, spontanicznego, przyglądającego się światu z ciekawością i niegasnącą fascynacją. Wierzę, że tam kryje się całe źródło wspomnień, magii życia i intuicji. Kiedy dotrzemy do niego, otaczająca nas rzeczywistość staje się na powrót inspirująca. Wehikułem w tej podróży jest ciało. Ciało, które jest darem.

fot. Grzegorz Krzysztofik

Zapraszam!
Monika Wachowicz
8 grudnia (niedziela), godz. 10.00-14.00 WARSZTATY „O przyjemności” – prowadząca ALICJA DŁUGOŁĘCKA, absolwentka Wydziału Pedagogiki na UW, dr nauk humanistycznych, prowadzi zajęcia z psychosomatyki i rehabilitacji seksualnej w Wydziale Rehabilitacji w Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Od lat zajmuje się edukacją psychoseksualną i seksualnością kobiet – prowadzi szkolenia dla specjalistów i młodzieży, jest wykładowcą na Podyplomowych Studiach Wychowania Seksualnego na UW i Seksuologii Klinicznej w WSPS oraz Akademii Medycznej i Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie. Autorka licznych książek i artykułów z tego zakresu m.in. podręcznika dla gimnazjalistów do „wychowania do życia w rodzinie” i monografii „Edukacja seksualna”, „Jak się kochać” i „Seks na wysokich obcasach”oraz „Zwykłej książki o tym, skąd się biorą dzieci”. Swoją pracę naukową i popularyzatorską poświęca profilaktyce zaburzeń psychoseksualnych, szeroko rozumianej edukacji seksualnej i propagowaniu zdrowia seksualnego. Na co dzień pracuje z klientami w zakresie edukacji psychoseksualnej w Centrum Terapii Lew-Starowicz w Warszawie.
OPIS WARSZTATÓW: Zapraszam serdecznie na warsztaty „O przyjemności”. W bezpiecznym, kobiecym gronie podzielimy się odkrytymi przez siebie ścieżkami przyjemności, uruchomimy osobistą, zmysłową uważność i przy okazji wymieciemy kilka obciążających stereotypów dotyczących rozkoszy. Jednym zdaniem – spróbujemy zrobić więcej miejsca dla doświadczania przyjemności i się w nim zadomowić.
Wskazane wygodne, cieple ubranie i karimata/koc.
Do zobaczenia!
Alicja Długołęcka

12 grudnia (czwartek), godz. 18.00 FINAŁ MOCY KOBIETY!

W PROGRAMIE:
* spotkanie z gościem specjalnym, którym w tym roku będzie Wojciech EICHELBERGER, psycholog, coach, doradca biznesowy, autor wielu poczytnych książek z zakresu psychologii i samorozwoju, w tym fundamentalnej „Kobiety bez winy i wstydu”,

* wernisaż fotografii i slideshow Beaty MUCHOWSKIEJ (efekty sesji fotograficznych uczestniczek Siły i piękna kobiety oraz dwóch edycji Mocy Kobiety),

„KIRKE”, czytanie performatywne fragm. książki Madeline MILLER pod tym samym tytułem pod opieką reżyserską Joanny GRABOWIECKIEJ, w wykonaniu Anny Janickiej, Bogumiły Karbowiak, Anny Płocinniczak, Jolanty Rosy oraz Agnieszki Wiśniewskiej.

Fot. Grzegorz Press
Wojciech EICHELBERGER
Twórca idei i programu Instytutu Psychoimmunologii – IPSI, gdzie pełni funkcję dyrektora programowego. Od lat odgrywa kluczową rolę w polskiej psychologii, m.in.: współtworzył Oddział Terapii i Rozwoju Osobowości – OTIRO oraz Laboratorium Psychoedukacji. Jest autorem wielu bestselerowych książek z pogranicza psychologii, antropologii i duchowości. Od wielu lat obecny w mediach: w radiu, telewizji prasie. Za działalność konspiracyjną w latach stanu wojennego odznaczony Krzyżem Oficerskim Polonia Restituta.
Psycholog, psychoterapeuta, coach i trener. W swoich projektach szkoleniowych i terapeutycznych odwołuje się do koncepcji terapii integralnej, która oprócz psychiki bierze pod uwagę ciało, energię i duchowość człowieka.
Jego zamiłowania pozazawodowe, to: żeglarstwo, konie, góry, narty, sporty walki.  Ojciec dwóch synów.
REJESTRACJA NA FINAŁ MOCY KOBIETY: tutaj
**********************************************

ZAPISY:
Udział w warsztatach i spotkaniach jest bezpłatny.
Na warsztaty obowiązują zapisy pod adresem mailowym: mockobiety2018@gmail.com

UWAGA!
W mailu proszę o podanie następujących informacji:
1) imię i nazwisko,
2) data i tytuł warsztatu, na który chcesz się zapisać,
3) pod każdym tytułem proszę napisać w jednym zdaniu, co najbardziej interesuje Cię w wybranym warsztacie,
4) czym się zajmujesz na co dzień lub jakie są twoje zainteresowania.
Odpowiedzi na powyższe pytania ułatwią nam pracę i pozostaną do wyłącznej wiadomości prowadzącej dany warsztat.

ZMIANY!
1. W tym roku przyświeca nam zasada, aby jak najwięcej kobiet mogło skorzystać z Mocy Kobiety,
nawet w wymiarze jednego, czy kilku warsztatów na przestrzeni trzech miesięcy.
Dlatego proszę, abyś w zgłoszeniu podała tematy warsztatów w kolejności od najbardziej Cię interesujących.
2. UWAGA! Ta zasada nie obowiązuje przy spotkaniach i wykładach, w których może uczestniczyć więcej kobiet, choć i tutaj ilość miejsc nie jest nieograniczona;)
3. Każda prowadząca zastrzega sobie prawo do podania odpowiadającej jej i charakterowi zajęć liczby uczestniczek.
4. Ilość miejsc jest ograniczona.
5. Decyduje kolejność zgłoszeń.
6. W przypadku zwolnienia miejsca na dany warsztat pierwszeństwo do zapisów będą miały kobiety, które wyślą swoje zgłoszenie do udziału w MK po raz pierwszy.
7. Proszę o rozważne zapisy:)
8. W razie niemożności skorzystania z danego warsztatu z góry dziękuję za wcześniejsze powiadomienie mnie o tym na powyższy adres mailowy najpóźniej na dwa dni przed danym wydarzeniem.
Kobieta, która będzie mogła przyjść w zamian za Ciebie, na pewno będzie Ci wdzięczna:)

Miejsce: Urząd Dzielnicy Bielany, ul. Żeromskiego 29, Warszawa.

Projekt realizowany we współpracy ze Stowarzyszeniem Twórców „Cztery wymiary to dla nas za mało”
oraz dzięki finansowemu wsparciu Urzędu Dzielnicy Bielany oraz Firmy Matexi.

 

WSPANIAŁA KOBIETO!

Tak, do Ciebie mówię, o Tobie piszę! Czy już zasmakowałaś Mocy Kobiety? Czy pragniesz więcej? A może właśnie ją odkrywasz? Zapraszam Cię z serca do przyjrzenia się programowi drugiej odsłony naszego projektu! Malarka Jesień jeszcze dobiera zestaw swoich ulubionych kolorów, ale my już wiemy (przecież niejedna jesień za nami!;), że będą nam towarzyszyły barwy ciepłych oranżów, ognistych czerwieni i bujnego złota. Ciesz się wraz z Mocą Kobiety tym pięknem, jakie odmalowuje na naszych oczach Matka Natura, pójdź w jej ślady i zanurz się w swoim twórczym potencjale, w mocy płynącej z kobiecej kreatywności. I zaakceptuj wreszcie siebie taką, jaką jesteś, bo jesteś NIE-POW-TA-RZAL-NA! Do dzieła!

 

PROGRAM MOCY KOBIETY PAŹDZIERNIK/LISTOPAD 2019!

19.10. (sob.) godz. 10.00-14.00 –  „Napisz siebie. WARSZTATY z kreatywnego pisania” – prowadząca DAGNA ŚLEPOWROŃSKA, autorka 4 tomików poezji, kilkunastu dramatów oraz ok. 30 książek dla dzieci. Jej twórczość tłumaczona była na niemiecki, angielski, rosyjski i ukraiński. Przez kilka lat prowadziłą zajęcia z kreatywnego pisania dla studentów Wyższej Szkoły Nauk Społecznych. Z wykształcenia psycholog, pracuje jako psychoterapeutka. Prowadzi też teatr terapeutyczny przy Centrum Praw Kobiet. Więcej informacji o Dagnie: tutaj.

OPIS WARSZTATÓW:
Kreatywne pisanie, poza walorami artystycznymi, jest dobrym sposobem poznawania i wyrażanie siebie. W procesie twórczym możemy wyrazić to, co uświadomione. Mamy jednak także dostęp do nieświadomości. W wielu podejściach rozwojowych i terapeutycznych trakuje się myślenie obrazowe i metaforyczne jako dźwignię rozwoju i zmiany. Tylko w ten sposób można bowiem poznać to, co wydaje się nie do poznania, powiedzić to, co wydaje sie nie do powiedzenia. Nie bez powodu każda kultura ma swój zbiór mitów, baśni i opowieści, które towarzyszą ludziom przy przekraczaniu ważnych progów rozwojowych. Wielcy nauczyciele duchowi często posługiwali się przypowieścią. Wybierzmy się więc w podróż, w której naszym wehikułem będzie metafora. Ciekawe do jakich przeniesie nas światów.

Cele warsztatu:
– wzrost kreatywności
– samopoznanie
– ekspresja twórcza

Zapraszam!
Dagna Ślepowrońska

 

26.10. (sobota), godz. 10.00-14.00 WARSZTATY Sztuka Dzikości. „Taka jestem. Zobacz siebie oczami innej. O samoakceptacji” – prowadząca JOANNA GRABOWIECKA, reżyserka teatralna, scenografka, trenerka rozwoju osobistego. Pomysłodawczyni i realizatorka Mocy Kobiety, a także zrealizowanych we współpracy z Bielańską Akademią Umiejętności cykli: Siła i piękno Kobiety, spotkań i warsztatów dla kobiet oraz NieDzielnego Mężczyzny, spotkań i warsztatów dla mężczyzn. Zwołująca kobiece kręgi. Autorka rocznego cyklu warsztatów dla kobiet pn. „Boska i Wojownicza”.

OPIS WARSZTATÓW:
Jaka jesteś? Czyimi oczami najczęściej na siebie patrzysz? Czy jest to krytyk wewnętrzny, który mówi Ci, że „mogłoby być lepiej”, czy też życzliwa Ci przyjaciółka/siostra, która akceptuje Cię taką, jaką jesteś? Poprzez pracę z ciałem, głosem i oddechem zaproszę Cię do połączenia się ze swoimi wewnętrznymi zasobami. Po drodze spotkamy się z mieszkającymi w nas Rodzicem, Dzieckiem i Dorosłym, aby dotrzeć do dojrzałej, autentycznie pięknej Kobiety. Czas zobaczyć siebie w pełni. Jesteś na to gotowa?

fot. Maciej Krawczyk

Zapraszam Cię z mocą,
Joanna Grabowiecka

9.11. (sob.) godz. 10.00-14.00 WARSZTATY „Biegnąca ze sztuką” – prowadząca JOANNA GRABOWIECKA, reżyserka teatralna, scenografka, trenerka rozwoju osobistego. Pomysłodawczyni i realizatorka Mocy Kobiety, a także zrealizowanych we współpracy z Bielańską Akademią Umiejętności cykli: Siła i piękno Kobiety, spotkań i warsztatów dla kobiet oraz NieDzielnego Mężczyzny, spotkań i warsztatów dla mężczyzn. Zwołująca kobiece kręgi. Autorka rocznego cyklu warsztatów dla kobiet pn. „Boska i Wojownicza”.

OPIS WARSZTATÓW:
Jeżeli pragniesz:

* połączyć się ze źródłem swojej kreatywności i witalności,
* spotkać się ze swoją Dziką Kobietą,
* odkryć w sobie artystkę lub przypomnieć sobie, ile energii daje twórczość,
* poczuć, jak to jest tańczyć i tworzyć w towarzystwie bliskich Ci kobiet,
w atmosferze zaufania i życzliwości,
TE WARSZTATY SĄ DLA CIEBIE!

Inspiracją będzie jedna z baśni (która, dowiesz się na krótko przed warsztatami:) oraz archetypy kobiecości zawarte i omawiane w fascynującej książce Clarissy Pinkoli Estès „Biegnąca z wilkami”, które będziemy przekładać na język sztuki.
Sztuka jest dziedziną zmysłów. Słowo, obraz, dźwięk, praca z ciałem stanowią doskonałe połączenie, dzięku któremu uczestniczki warsztatów będą mogły doświadczyć relaksacyjnego i terapeutycznego wpływu synergii sztuk.

Praca z baśnią będzie podzielona na dwa etapy:
1) omówienie baśni w kręgu, dzielenie się swoim odbiorem, inspiracje, skojarzenia;
2) twórcze przetworzenie motywu (działania artystyczne), wymiana doświadczeń w kręgu.
fot. Maciej Krawczyk
Zapraszam Cię z serca,
Joanna Grabowiecka

13.11. (środa) godz. 19.00 – 21.00 „Moc kobiety, natury i sztuki” SPOTKANIE z JOANNĄ RAJKOWSKĄ,  jedną z najbardziej uznanych współczesnych polskich artystek. Autorką obiektów, filmów, instalacji oraz efemerycznych akcji i sytuacji realizowanych w przestrzeni pozagaleryjnej. Która z Was nie zastanawiała się, jak to możliwe, aby w polskich warunkach klimatycznych mogła wyrosnąć i utrzymać się przy życiu palma? Tak, to właśnie Joanna Rajkowska odpowiada za ten egzotyczny akcent na warszawskim Rondzie de Gaulle’a:) Ta, należąca do najbardziej znanych prac artystki nosi tytuł „Pozdrowienia z Alej Jerozolimskich”. Kolejne, równie znane to „Dotleniacz” na Placu Grzybowskim (istniejący w l. 2006-2007) oraz Pasaż Róży w Łodzi (2014). Ta ostatnia praca ma nie tylko wymiar artystyczny, ale i mocno osobisty związany z córką artystki.  Z Joanną będziemy rozmawiały o współczesnych kobietach, o tym, czy sztuka jest dziś potrzebna i komu, o drzewach…
Więcej o Joannie: tutajtutaj

ZAPRASZAMY SERDECZNIE!!!

16.11. (sob.) godz. 10.00 – 14.00 WARSZTAT „Pieśni Mocy” – prowadząca AGNIESZKA KAMIŃSKA ALIKEYA, wokalistka, kompozytorka, trenerka głosu, autorka metody Voice Healing Practice ©, założycielka szkoły wokalnej Open Voice Studio w Gdańsku. Więcej o Agnieszce: tutaj.

OPIS WARSZTATÓW:
Stanąć we własnej mocy i zaśpiewać swoją pieśń. Otworzyć głos, ciało, serce, rozwibrować każdą komórkę ciała własnym brzmieniem. Przestać się bać swojej siły i zacząć korzystać ze swojej kobiecej natury. Wszystkie razem i każda z osobna – połączymy się z siłą i żywiołem własnego głosu, doświadczając jak dodaje nam wewnętrznej mocy !
Zapraszam Cię!

Agnieszka Kamińska

fot. Lucyna Lewandowska


ZAPISY:
Udział w warsztatach i spotkaniach jest bezpłatny.
Na warsztaty obowiązują zapisy pod adresem mailowym: mockobiety2018@gmail.com

UWAGA!
W mailu proszę o podanie następujących informacji:
1) imię i nazwisko,
2) data i tytuł warsztatu, na który chcesz się zapisać,
3) pod każdym tytułem proszę napisać w jednym zdaniu, co najbardziej interesuje Cię w wybranym warsztacie,
4) czym się zajmujesz na co dzień lub jakie są twoje zainteresowania.
Odpowiedzi na powyższe pytania ułatwią nam pracę i pozostaną do wyłącznej wiadomości prowadzącej dany warsztat.

ZMIANY!
1. W tym roku przyświeca nam zasada, aby jak najwięcej kobiet mogło skorzystać z Mocy Kobiety,
nawet w wymiarze jednego, czy kilku warsztatów na przestrzeni trzech miesięcy.
Dlatego proszę, abyś w zgłoszeniu podała tematy warsztatów w kolejności od najbardziej Cię interesujących.
2. UWAGA! Ta zasada nie obowiązuje przy spotkaniach i wykładach, w których może uczestniczyć więcej kobiet, choć i tutaj ilość miejsc nie jest nieograniczona;)
3. Każda prowadząca zastrzega sobie prawo do podania odpowiadającej jej i charakterowi zajęć liczby uczestniczek.
4. Ilość miejsc jest ograniczona.
5. Decyduje kolejność zgłoszeń.
6. W przypadku zwolnienia miejsca na dany warsztat pierwszeństwo do zapisów będą miały kobiety, które wyślą swoje zgłoszenie do udziału w MK po raz pierwszy.
7. Proszę o rozważne zapisy:)
8. W razie niemożności skorzystania z danego warsztatu z góry dziękuję za wcześniejsze powiadomienie mnie o tym na powyższy adres mailowy najpóźniej na dwa dni przed danym wydarzeniem.
Kobieta, która będzie mogła przyjść w zamian za Ciebie, na pewno będzie Ci wdzięczna:)

Miejsce: Urząd Dzielnicy Bielany, ul. Żeromskiego 29, Warszawa.

Projekt realizowany we współpracy ze Stowarzyszeniem Twórców „Cztery wymiary to dla nas za mało”
oraz dzięki finansowemu wsparciu Urzędu Dzielnicy Bielany oraz Firmy Matexi.

 

KOCHANA KOBIETO!

Nawet nie wiesz, jak się cieszę!

Już w drugiej połowie września ruszamy z drugą edycją MOCY KOBIETY, która potrwa do połowy grudnia!
A wszystko zaczęło się od miesięcznego cyklu SIŁA I PIĘKNO KOBIETY, który ujrzał światło dzienne przed dwoma laty w ramach Bielańskiej Akademii Umiejętności.
Tej jesieni znów będziesz miała okazję spotkać się z wieloma fantastycznymi kobietami, artystkami, dziennikarkami, trenerkami, mentorkami, które podzielą się z Tobą swoją wiedzą, mądrością, pasją i doświadczeniem nt. odwagi w działaniu, asertywności, świadomości ciała, oddechu, głosu, uważności, kreatywności… Poznasz z pewnością sporo bliskich Ci, wspaniałych kobiet. I chociażby z tego powodu nie mogę się doczekać momentu, kiedy ruszymy pełną parą!
Dziękujemy za przychylność dla projektu Katarzynie Potapowicz, Z-cy Burmistrza Dzielnicy Bielany odpowiedzialnej m.in. za Wydział Kultury i Promocji oraz za wsparcie Dzielnicy Bielany i Firmie Matexi.
Za projekt plakatu i w tym roku odpowiada utalentowana Zuza Miśko, która jeszcze we wrześniu poprowadzi dla Mocy Kobiety warsztaty!

Zapraszam Cię z całego serca do zapoznania się z programem wrześniowo-październikowej Mocy Kobiety oraz z nowymi zasadami zapisów na warsztaty.

Joanna Grabowiecka

WRZESIEŃ/PAŹDZIERNIK 2019
22.09. (niedziela), godz. 10.00-14.00 WARSZTATY Sztuka Dzikości „Kobieta w trybie zachodzącego słońca” – prowadząca JOANNA GRABOWIECKA, reżyserka teatralna, scenografka, trenerka rozwoju osobistego. Pomysłodawczyni i realizatorka Mocy Kobiety, a także zrealizowanych we współpracy z Bielańską Akademią Umiejętności cykli: Siła i piękno Kobiety, spotkań i warsztatów dla kobiet oraz NieDzielnego Mężczyzny, spotkań i warsztatów dla mężczyzn.
Zwołująca kobiece kręgi. Autorka rocznego cyklu warsztatów dla kobiet pn. „Boska i Wojownicza”.
OPIS WARSZTATÓW:
Ile zachodów słońca oglądałaś do tej pory? Czy były wśród nich takie, które mogłabyś ze sobą porównać? Co oznacza określenie „umysł w trybie zachodzącego słońca”? Co oznacza „ciało w trybie zachodzącego słońca”? Zapraszam Cię do udziału w warsztatach, podczas których, poprzez pracę z ciałem, oddechem i elementami medytacji odpowiemy sobie na powyższe pytania oraz skontaktujemy się z samoakceptacją i wdzięcznością.
Będzie też czas na kobiecą ekspresję i dzikość.
UWAGA! Warsztat połączony z elementami kręgu, podczas którego jest przestrzeń na każdą kobietę.
Zapraszam Cię z serca!
Joanna Grabowiecka
29.09. (niedziela), godz. 10.00-14.00 WARSZTATY „Uważność przez sztukę. Warsztat malowania tuszem z natury.” – prowadząca ZUZA MIŚKO – ilustratorka, pracująca w technikach tradycyjnych, miłośniczka Wschodu. Więcej informacji o prowadzącej: tutaj.
OPIS WARSZTATÓW:
Obserwacja otoczenia jest formą ćwiczenia uważności.
Koncentracja na wykonaniu linii na kartce jest medytacją. Oddech i praca ciała wpływają na poruszenia pędzla.
W czasie warsztatu będziemy obserwować i malować kwiaty. Odkryjemy ile piękna jest w niepozornych roślinach. Znajdziemy spokój i wyciszenie w kontemplacji.
Do pracy użyjemy tradycyjnych pędzli do kaligrafii a zamiast tuszu – atramentu, który jest łatwiejszy do zmycia. Proszę jednak ubrać się tak, żeby można było się pobrudzić a także wygodnie siedzieć na podłodze.
Zapraszam Cię do podróży z pięknem!
Zuza Miśko

3.10. (czwartek), godz. 18.00-20.00 WYKŁAD z elementami WARSZTATU „Odwaga to działanie mimo lęku, czyli co zrobić, by zacząć działać” – prowadząca OLGA KORDYS-KOZIEROWSKA, dziennikarka biznesowa, działaczka społeczna, mówczyni motywacyjna, trenerka i mentorka oraz założycielka Fundacji Sukces Pisany Szminką, która jest najstarszą i największą organizacją wspierającą rozwój zawodowy i osobisty kobiet w Polsce. Więcej informacji o prowadzącej: tutaj.

OPIS WARSZTATÓW:
Każdy się boi. Niektórym łatwiej, a niektórym trudniej przejść do działania i pomimo lęku zrealizować swoje plany i marzenia, a przynajmniej spróbować. Odwaga, aby wyjść poza utarte schematy i strefę komfortu owocuje wzrostem poczucia własnej wartości. Wzrostem poczucia sprawczości i odkryciem ogromu własnego potencjału. I nie ma znaczenia, ile masz lat. Na spełnianie marzeń nigdy nie jest za późno! 321 start:)
Zapraszam Cię serdecznie!
Olga Kordys-Kozierowska
5.10. (sobota), godz. 10.00-14.00 WARSZTATY „Joga na dzień dobry” – prowadząca GOŚKA GALECKA, właścicielka Szkoły Satwa Joga, przyjaciółka, mama, kobieta. Więcej o Gosi: tutaj.
OPIS WARSZTATÓW:
Zapraszam Cię serdecznie na spotkanie z jogą. Podczas warsztatu poznasz jedną z najstarszych sekwencji w jodze – powitanie słońca Sutya Namaskar. Zaczniemy od przygotowania ciała, rozgrzania mięśni, stawów. Po kolei nauczę Cię asan, które tworzą sekwencję, tak, abyś mogła wykonywać ją w bezpieczny sposób, kiedy tylko zechcesz.
Jest to fantastyczny sposób na utrzymanie ciała i ducha w równowadze i zdrowiu. Powitanie słońca wzmacnia i rozciąga kręgosłup, reguluje oddech, poprawia krążenie, rozciąga nogi. Można praktykować je w bardzo łagodny sposób, ale pokażę Ci, że może być świetnym, mocniejszym treningiem.
Przyjdź w wygodnym, niekrępującym ruchów ubraniu, ćwiczymy na bosaka, weź matę. Bądź po lekkim posiłku, weź wodę.
Do zobaczenia na macie!
Gośka Galecka
12.10. (sobota), godz. 10.00-14.00 WARSZTATY Sztuka Dzikości. „eMOCje jako klucz do bycia w relacji ze sobą i innymi.” – prowadząca JOANNA GRABOWIECKA, reżyserka teatralna, scenografka, trenerka rozwoju osobistego. Pomysłodawczyni i realizatorka Mocy Kobiety, a także zrealizowanych we współpracy z Bielańską Akademią Umiejętności cykli: Siła i piękno Kobiety, spotkań i warsztatów dla kobiet oraz NieDzielnego Mężczyzny, spotkań i warsztatów dla mężczyzn.
Zwołująca kobiece kręgi. Autorka rocznego cyklu warsztatów dla kobiet pn. „Boska i Wojownicza”.
OPIS WARSZTATÓW:
Angielskie „emotion” kryje w sobie dwa słowa: emocję i działanie. I takie właśnie są emocje. Uruchamiają nas, są sygnałem dla innych, że żyjemy. Pod warunkiem, że mamy ich świadomość, że pozostajemy w kontakcie z własnym ciałem. Zapraszam Cię do zapoznania się z językiem emocji, do przyjrzenia się, jak na nie reagują Twoje ciało i umysł. Dowiesz się dlaczego świadomość emocji jest tak ważną i cenną umiejętnością.
UWAGA! Warsztat z elementami kręgu, w którym jest przestrzeń na prawdę każdej kobiety.

fot. Aleksandra Damek
Zapraszam!
Joanna Grabowiecka

 


ZAPISY:
Udział w warsztatach i spotkaniach jest bezpłatny.
Na warsztaty obowiązują zapisy pod adresem mailowym: mockobiety2018@gmail.com

UWAGA!
W mailu proszę o podanie następujących informacji:
1) imię i nazwisko,
2) data i tytuł warsztatu, na który chcesz się zapisać,
3) pod każdym tytułem proszę napisać w jednym zdaniu, co najbardziej interesuje Cię w wybranym warsztacie,
4) czym się zajmujesz na co dzień lub jakie są twoje zainteresowania.
Odpowiedzi na powyższe pytania ułatwią nam pracę i pozostaną do wyłącznej wiadomości prowadzącej dany warsztat.

ZMIANY!
1. W tym roku przyświeca nam zasada, aby jak najwięcej kobiet mogło skorzystać z Mocy Kobiety,
nawet w wymiarze jednego, czy kilku warsztatów na przestrzeni trzech miesięcy.
Dlatego proszę, abyś w zgłoszeniu podała tematy warsztatów w kolejności od najbardziej Cię interesujących.
2. UWAGA! Ta zasada nie obowiązuje przy spotkaniach i wykładach, w których może uczestniczyć więcej kobiet, choć i tutaj ilość miejsc nie jest nieograniczona;)
3. Każda prowadząca zastrzega sobie prawo do podania odpowiadającej jej i charakterowi zajęć liczby uczestniczek.
4. Ilość miejsc jest ograniczona.
5. Decyduje kolejność zgłoszeń.
6. W przypadku zwolnienia miejsca na dany warsztat pierwszeństwo do zapisów będą miały kobiety, które wyślą swoje zgłoszenie do udziału w MK po raz pierwszy.
7. Proszę o rozważne zapisy:)
8. W razie niemożności skorzystania z danego warsztatu z góry dziękuję za wcześniejsze powiadomienie mnie o tym na powyższy adres mailowy najpóźniej na dwa dni przed danym wydarzeniem.
Kobieta, która będzie mogła przyjść w zamian za Ciebie, na pewno będzie Ci wdzięczna:)

Miejsce: Urząd Dzielnicy Bielany, ul. Żeromskiego 29, Warszawa.

Projekt realizowany we współpracy ze Stowarzyszeniem Twórców „Cztery wymiary to dla nas za mało”
oraz dzięki finansowemu wsparciu Urzędu Dzielnicy Bielany oraz Firmy Matexi.

 

MOC KOBIETY – EDYCJA 2018

Wyjątkowa Kobieto!
projekt Moc Kobiety dobiega końca. W związku z tym czuję ogromną satysfakcję, ale i odrobinę smutku, że ten etap za nami. Jednak, aby dać przestrzeń na to, co nowe, naturalne jest, że trzeba pożegnać się z tym, co stare. Rok 2018 również dobiega końca. To idealny czas, aby dokonać podsumowania i wypowiedzieć na głos marzenia na Nowy 2019 Rok oraz kolejne. Życzę Ci z całego serca moc szczęścia  i odwagi w ich realizacji. Aby Cię w tym jeszcze wzMOCnić, zapraszam Cię serdecznie do udziału w grudniowej Mocy Kobiety:) A zatem, do dzieła!

1.12. (sob.), godz. 10.00-14.00 WARSZTATY „Żyj odważnie” – prowadząca OLA KUTZ,
artystka i dziennikarka. Ceniona postać w świecie artystycznym i motoryzacyjnym. Aktywnie jeździ na motocyklu, również w zawodach, organizuje mistrzostwa. Jest kierowcą rajdowym. Trenuje sztuki walki i medytuje oraz wojuje o lepszy, odważniejszy w czynieniu dobra świat.
Widzom znana m.in. z takich programów TV jak “Ola w trasie”, “Najgorszy polski kierowca”, czy ”Przyjazne motocyklistom”. Reżyseruje, maluje i pisze. Zaangażowana w sprawy charytatywne na rzecz podnoszenia jakości życia i zwiększania świadomości społecznej.

Opis warsztatów:

Czym jest dla Ciebie odwaga? Jakie jest Twoje pierwsze skojarzenie związane z tym słowem? Czy masz odwagę żyć własnym życiem? Czy możliwe jest harmonijne połączenie dwóch jakości: odwagi i kobiecości? Zapraszam Cię do odważnego spojrzenia na siebie. Opowiem Ci, jaka była moja droga do odwagi i życiowego motta „Żyj odważnie”. Zaproszę Cię do kilku praktycznych ćwiczeń (np. koncentracji, motywacji do działania czy gotowości, aby wyjść ze strefy komfortu), które wesprą Twój potencjał kobiecej odwagi. To jak, masz ochotę się spotkać?:)
Zapraszam!
Ola Kutz

5.12.2018 (śr.), godz. 19.30-21.30 WARSZTATY „Kochaj się, Kobieto” –
prowadząca ALICJA DŁUGOŁĘCKA – absolwentka Wydziału Pedagogiki na UW, dr nauk humanistycznych, prowadzi zajęcia z psychosomatyki i rehabilitacji seksualnej w Wydziale Rehabilitacji w Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Od lat zajmuje się edukacją psychoseksualną i seksualnością kobiet – prowadzi szkolenia dla specjalistów i młodzieży, jest wykładowcą na Podyplomowych Studiach Wychowania Seksualnego na UW i Seksuologii Klinicznej w WSPS oraz Akademii Medycznej i Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie. Autorka licznych książek i artykułów z tego zakresu m.in. podręcznika dla gimnazjalistów do „wychowania do życia w rodzinie” i monografii „Edukacja seksualna”, „Jak się kochać” i „Seks na wysokich obcasach”oraz „Zwykłej książki o tym, skąd się biorą dzieci”. Swoją pracę naukową i popularyzatorską poświęca profilaktyce zaburzeń psychoseksualnych, szeroko rozumianej edukacji seksualnej i propagowaniu zdrowia seksualnego. Na co dzień pracuje z klientami w zakresie edukacji psychoseksualnej w Centrum Terapii Lew-Starowicz w Warszawie.

Opis warsztatów: 

Jeśli seksualność jest dla Ciebie ważna, przyjdź. W kameralnym gronie, w atmosferze zaufania będziesz mogła zadać ważne dla Ciebie pytania oraz spotkać się z innymi kobietami w najbardziej intymnej odsłonie kobiecości.

Dla mnie ciało jest takim narzędziem, dzięki któremu można być blisko kogoś.

Gdybym go nie miała, nie byłoby mnie.

W wieku kilku lat oglądałam kreskówki i wiedziałam, że chociaż jestem dziewczynką, wcale nie wyglądam jak te królewny

Jak byłam dziewczynką, pojęcie ciała jako zewnętrznego konceptu nie istniało dla mnie po prostu.

Miałam niemalże taki mit założycielki mojej własnej osoby. I że jestem jak brzydkie kaczątko, które się przeobrazi. Myślałam, że w końcu ktoś to zauważy.

Jesteś jedyny i nie ma takiego drugiego człowieka jak ty.

Myślę, że odcięcie od ciała jest czymś, co mam od zawsze.

Ciało domaga się dotyku, za mało tego miałam w dzieciństwie.

Jednak nagość jest najlepsza. Fajna bielizna jest dla młodych. Jak zakładam bieliznę i widzę, że tu mi wypływa, tam wypływa i na brzuchu robią się fałdy, to lepiej wyglądam nago. Tak, nagość jest najlepsza. Bez zwątpienia.

Nagość jest intymna jako całość, poszczególne części już nie.

(…)

Co lubi moje ciało? Przeciągać się.

Ściskanie, przyciskanie, robienie takich rzeczy, że czuję je głęboko, jest dla mnie przyjemne.

Lubię taką bliskość, tak przylegać dużą powierzchnią do kogoś.

Moje ciało lubi, jak smaga je ciepły letni wiatr albo jak deszcz pada, jak stopy chodzą po ziemi, po wodzie, po piasku, mchu…

Seksualnie bardzo potrzebuję takiego łagodnego wejścia przez dzień.

Nauczyłam się oddychać w seksie i krzyczeć. Bez winy i wstydu. I to był przełom.
(cyt. za art., który ukazał się 3.11.2018 w Wysokich Obcasach)

A Ty, jak rozmawiasz ze swoim ciałem? Co o nim myślisz? Czy okazujesz mu wdzięczność?

Zapraszam,

Alicja Długołęcka

8.12. (sob.), godz. 10.00-14.00 WARSZTATY Sztuka Dzikości. „Moc Kobiety” – prowadząca JOANNA GRABOWIECKA, reżyserka teatralna, trenerka rozwoju osobistego, pomysłodawczyni i realizatorka Mocy Kobiety, a także zrealizowanych we współpracy z Bielańską Akademią Umiejętności Siła i piękno Kobiety, spotkań i warsztatów dla kobiet oraz NieDzielnego Mężczyzny, spotkań i warsztatów dla mężczyzn.

Opis warsztatów:

Co jest Twoją osobistą mocą? Twoim powołaniem? Co Ci daje poczucie spełnienia? Clarissa Pinkola Estès, autorka „Biegnącej z wilkami”, twierdzi, że Dzika Kobieta żyje w każdej z nas. Dzika, czyli ta, która pozostaje w kontakcie z samą sobą i z naturą. Ta, która słucha swojej intuicji, z pasją realizuje swoje plany i marzenia oraz z radością dzieli się swoimi talentami. Jeżeli bronisz się przed Dziką Kobietę, ona i tak prędzej czy później upomni się o głos. Może nadszedł czas, abyś jej wysłuchała? Z pewnością to, co ma Ci do przekazania ma ogromną moc. Poprzez pracę z ciałem, głosem i wyobraźnią zaproszę Cię do spotkania się z Twoją Dziką Kobietą, z Twoją kobiecą mocą.

 fot. Maciej Krawczyk

Zapraszam Cię serdecznie!
Joanna Grabowiecka

12.12. (śr.), godz. 19.00 SPOTKANIE Z TOBĄ. Oficjalne zakończenie projektu MOC KOBIETY – jeżeli wzięłaś udział w którymś z warsztatów w ramach projektu, jeśli Moc Kobiety jest Ci bliska lub jesteś zainteresowana tą ideą, zapraszamy Cię serdecznie! Przyjdź i podziel się swoim doświadczeniem Mocy Kobiety z innymi kobietami.

W programie m.in. wykład Anny Rosińskiej pt. „Moc Kobiety. Historie z Bliskiego Wschodu” oraz slideshow fotografii autorstwa Beaty Muchowskiej pt. „Taka jestem”, efektu sesji, w której wzięły udział uczestniczki warsztatów Mocy Kobiety. Następnie Małgorzata Piwońska z zaprzyjaźnionej Piekarnia Piwoński opowie o zdrowotnych aspektach zakwasu. A potem będzie okazja, by porozmawiać o kobiecości i o tym, jak nam jest z kobiecą mocą! ZAPRASZAMY SERDECZNIE! 
Z całą pewnością będzie to wieczór wyjątkowy i piękny, tak po kobiecemu:)

ANNA ROSIŃSKA, absolwentka stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Łódzkim. Uczestniczyła w międzynarodowych projektach, których celem była aktywizacja młodych ludzi w Armenii, Syrii, Hiszpanii, Palestynie. Na co dzień pracuje w stołecznych strukturach samorządowych, a w wolnych chwilach podróżuje z plecakiem, stale szuka inspiracji i wciąż uczy się otwartości na odmienność. Od wielu lat zaangażowana w różnego rodzaju działania wolontariatu. Lubi sobie powtarzać: „Im więcej robisz, tym bardziej ci się chce”.

 

Udział w warsztatach i spotkaniach jest bezpłatny.
Na warsztaty obowiązują zapisy pod adresem mailowym: mockobiety2018@gmail.com
UWAGA!
W mailu proszę o podanie następujących informacji:
1) imię i nazwisko,
2) data i tytuł warsztatu, na który chcesz się zapisać,
3) pod każdym tytułem proszę napisać w jednym zdaniu, co najbardziej interesuje Cię w wybranym warsztacie,
4) czym się zajmujesz na co dzień lub jakie są twoje zainteresowania.
Odpowiedzi na powyższe pytania ułatwią nam pracę i pozostaną do wyłącznej wiadomości prowadzącej dany warsztat.Ponieważ ilość miejsc jest ograniczona, proszę o rozważne zapisy. W razie niemożności skorzystania z danego warsztatu z góry dziękuję za wcześniejsze powiadomienie mnie o tym na powyższy adres mailowy. Kobieta, która będzie mogła przyjść w zamian za Ciebie, na pewno będzie Ci wdzięczna:)

Miejsce: Urząd Dzielnicy Bielany, ul. Żeromskiego 29, Warszawa.

Projekt realizowany we współpracy ze Stowarzyszeniem Twórców „Cztery wymiary to dla nas za mało”
oraz dzięki finansowemu wsparciu Urzędu Dzielnicy Bielany oraz Firmy Matexi.

Wspaniała Kobieto!
jesień tego roku jest zachwycająca. Matka Natura sprzyja temu, by celebrować jej piękno i wyjątkowość każdej chwili. Październik jeszcze trwa (ciesz się nim:), ale czas już, abyś dowiedziała się, co nas czeka w listopadzie. Tym razem naszą listopadową Kobietą jest brunetka. Jak Ci się podoba? My uwielbiamy!
Ten miesiąc niesie ze sobą ogromną obfitość dla Mocy Kobiety.
Ku naszej ogromnej radości, będzie jeszcze więcej okazji, aby się spotkać! 

PROGRAM MOCY KOBIETY – LISTOPAD 2018

8.11. (czw.), godz. 18.00-20.00 WARSZTATY Z PISANIA „Napisz baśń swojego życia cz. 1” – prowadząca WIESŁAWA SUJKOWSKA, autorka tekstów i scenarzystka. Absolwentka m.in. scenariopisarstwa w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Więcej informacji: tutaj.

Opis warsztatów:
Czy pomyślałaś kiedykolwiek o sobie jako o Kopciuszku? A może jak o Brzydkim Kaczątku lub o Małej Syrence? A może utożsamiasz/utożsamiałaś się z jeszcze inną baśniową bohaterką? Co by się stało, gdybyś potraktowała historię swojego życia jako niepowtarzalną okazję, aby stworzyć własną indywidualną baśń, a raczej, aby „przepisać” ją na nowo dostrzegając pełnię doświadczenia, jakie stało się Twoim udziałem, zamieniając je na inspirującą opowieść swojego życia. Zostań własną bohaterką. Stań się inspiracją albo raczej dostrzeż to, że możesz nią być! Dla siebie samej, dla swoich bliskich, dla świata.
UWAGA! Warunkiem zapisu na te warsztaty jest przesłanie na adres: mockobiety2018@gmail.com minimum pół strony własnego tekstu Z DOPISKIEM w tytule „Tekst – Baśń swojego życia” – opowiadania, eseju, wiersza, piosenki. Prowadząca zastrzega sobie prawo doboru uczestniczek na podst. nadesłanych tekstów. Nie musisz mieć doświadczenia, ważne, że masz wrażliwość pisarską!

Zapraszam!
Wiesława Sujkowska

10.11. (sob.), godz. 10.00-14.00 WARSZTATY Sztuka Dzikości „Ciało Kobiety. Pamięć i potencjał” – prowadząca JOANNA GRABOWIECKA, reżyserka teatralna, scenografka, trenerka rozwoju osobistego. Pomysłodawczyni i realizatorka Mocy Kobiety, a także zrealizowanych we współpracy z Bielańską Akademią Umiejętności cykli: Siła i piękno Kobiety, spotkań i warsztatów dla kobiet oraz NieDzielnego Mężczyzny, spotkań i warsztatów dla mężczyzn.

Opis warsztatów:
Czym jest dla Ciebie ciało? Jaki masz do niego stosunek? Czy jest Twoją świątynią? Źródłem przyjemności i radości oraz łącznikiem z Naturą? Wehikułem dla Twojej duszy i Twojego ducha, o który dbasz? Czy też źródłem kompleksów, zmartwień, złego samopoczucia? A może trudno zaakceptować Ci upływający czas lub fakt, że „po ciąży ciało już nie to samo”? Chcę, abyś na tych warsztatach wsłuchała się uważnie w sygnały, które wysyła Ci Twoje ciało i odkryła je na nowo. Poprzez pracę z nim właśnie, a także elementy relaksacyjno-wizualizacyjne spróbujemy zintegrować te jego części, które najtrudniej Ci zaakceptować. Postaramy się dotrzeć do źródła Twojej relacji z ciałem i odnowić z nim przymierze, w poczuciu docenienia skarbu, jakim jest i wdzięczności za to, co dla Ciebie do tej pory zrobiło.

Zapraszam Cię serdecznie!
Joanna Grabowiecka

15.11. (czw.), godz. 19.00 SPOTKANIE z KATARZYNĄ MILLER, psycholog, psychoterapeutką, która jak nikt uczy Kobiety zaakceptować to, co wydawałoby się nie do zaakceptowania!, nauczycielką akademicką, felietonistką, autorką takich książek, jak m.in.: „Bez cukru, proszę”, „Być kobietą i wreszcie zwariować”, „Chcę być kochana tak jak chcę” (z Ewą Konarowską), „Kup kochance męża kwiaty”, „Nie bój się życia”, „Instrukcja obsługi toksycznych ludzi” (z Suzan Giżyńską) i in.

17.11. (sob.), godz. 10.00-14.00 WARSZTATY „Rozkręć biodra i uwolnij kobiecość” – prowadząca JUSTYNA JAKUBCZYK, trenerka miękkich kompetencji kobiet, tancerka i instruktorka. Autorka nowatorskiego programu rozwoju inteligencji emocjonalnej i cech liderskich kobiet z elementami tańca i improwizacji taneczno-teatralnej „Dance Your Mind and Be The Leader”.

Opis warsztatów:
Moc kobiecości leży w pewności siebie, świadomości własnego potencjału, umiejętności rozpoznania własnych stanów emocjonalnych i zarządzania nimi. Taniec to najlepszy instrument synchronizacji umysłu, ciała i emocji.

Warsztaty ukierunkowane są na rozwój osobisty kobiet w zakresie: budowania własnego stylu poruszania się, autoprezentacji, wdzięku, gracji, elegancji, pewności siebie, asertywności i przebojowości. Poruszamy aspekty zdrowotne – poprzez rozkręcanie bioder, które są  epicentrum naszej kobiecości – usprawniamy przepływ krwi, przyczyniając się do poprawy zdrowia.

Podczas zajęć będziemy realizować ćwiczenia taneczno – mentalne z elementami różnych kobiecych stylów: jamajski dancehall, angolska kizomba, lady styling, improwizacja. Zadbamy o mobilizację odcinka biodrowo-lędźwiowego. Zadania solo, w parach i w grupie oraz trening improwizacji w celu pokonywania własnych barier, rozwijania umiejętności radzenia sobie ze stresem.

Zapraszam Cię do tańca!
Justyna Jakubczyk
Więcej informacji: tutaj.

23.11. (pt.), godz. 18.00 WYSTAWA „Będzie pięknie” – wernisaż wystawy linorytów ZUZY MIŚKO, graficzki, ilustratorki, autorki plakatu Mocy Kobiety. Więcej informacji o artystce: tutaj.

   

Nowe prace na temat ciała i kobiecości są wynikiem poszukiwań artystki, po serii osobistych doświadczeń.
Świadoma dojrzałość kobiety czterdziestoletniej spotyka się z młodzieńczą odwagą nowego pokolenia feministek i ruchem #bodypositivity – potrzebą uszanowania odmienności i piękna wszystkich ciał (i dusz).
“Będzie pięknie” to wizja rzeczywistości, w której nie ma konfliktu pomiędzy elementem kobiecym i męskim, granice płci są zatarte i nie trzeba odgrywać ról narzuconych przez kulturę.

MIEJSCE: Sklep SLOU, Al. Zjednoczenia 11, Warszawa. Wszystkie grafiki będzie można kupić.

Zapraszam!
Zuza Miśko

24.11. (sob.), godz. 10.00-14.00 WARSZTATY Sztuka Dzikości. Odkryj moc kobiecej kreatywności! – prowadząca JOANNA GRABOWIECKA, reżyserka teatralna, scenografka, trenerka rozwoju osobistego. Pomysłodawczyni i realizatorka Mocy Kobiety, a także zrealizowanych we współpracy z Bielańską Akademią Umiejętności cykli: Siła i piękno Kobiety, spotkań i warsztatów dla kobiet oraz NieDzielnego Mężczyzny, spotkań i warsztatów dla mężczyzn.
Opis warsztatów:
„Sztuka dzikości” to zmysły i pasja. Kobieta jest istotą (s)twórczą. Nie tylko dlatego, że daje życie w sensie biologicznym. Jej powołaniem jest tworzyć, kreować, wyczarowywać nowe światy słowem, ciałem, gestem, kolorem, darami Natury…
Poprzez pracę z ciałem i wyobraźnią, w połączeniu z elementami twórczej relaksacji, będziemy odkrywały przyjemność z aktu twórczego. Pobudzając tkwiącą w nas twórczą ekspresję dowiesz się, jak wyrazić własną kreatywność i rozwijać drzemiące w Tobie talenty.
Sztuka jest zmysłowa, a malarstwo jedną z najbardziej zmysłowych dziedzin. Nie musisz mieć doświadczenia malarskiego, aby zanurzyć się w palecie barw i stworzyć własne dzieło.
Wystarczy gotowość do ryzyka (głównie, aby się pobrudzić!), chęć, by zanurzyć się w doświadczeniu tworzenia i ciekawość. Dziecięca ciekawość:)
Zapraszam Cię serdecznie!
Joanna Grabowiecka

29.11. (czw.), godz. 18.00-20.00 WARSZTATY Z PISANIA „Napisz baśń swojego życia cz. 2” – prowadząca WIESŁAWA SUJKOWSKA, autorka tekstów i scenarzystka. Absolwentka m.in. scenariopisarstwa w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Więcej informacji: tutaj.

Opis warsztatów:
Czy pomyślałaś kiedykolwiek o sobie jako o Kopciuszku? A może jak o Brzydkim Kaczątku lub o Małej Syrence? A może utożsamiasz/utożsamiałaś się z jeszcze inną baśniową bohaterką? Co by się stało, gdybyś potraktowała historię swojego życia jako niepowtarzalną okazję, aby stworzyć własną indywidualną baśń, a raczej, aby „przepisać” ją na nowo dostrzegając pełnię doświadczenia, jakie stało się Twoim udziałem, zamieniając je na inspirującą opowieść swojego życia. Zostań własną bohaterką. Stań się inspiracją albo raczej dostrzeż to, że możesz nią być! Dla siebie samej, dla swoich bliskich, dla świata.
UWAGA! Warunkiem uczestnictwa w tej części warsztatów jest udział w części pierwszej.

Zapraszam!
Wiesława Sujkowska

Udział w warsztatach i spotkaniach jest bezpłatny.
Na warsztaty obowiązują zapisy pod adresem mailowym: mockobiety2018@gmail.com
UWAGA!
W mailu proszę o podanie następujących informacji:
1) imię i nazwisko,
2) data i tytuł warsztatu, na który chcesz się zapisać,
3) pod każdym tytułem proszę napisać w jednym zdaniu, co najbardziej interesuje Cię w wybranym warsztacie,
4) czym się zajmujesz na co dzień lub jakie są twoje zainteresowania.
Odpowiedzi na powyższe pytania ułatwią nam pracę i pozostaną do wyłącznej wiadomości prowadzącej dany warsztat.

Ponieważ ilość miejsc jest ograniczona, proszę o rozważne zapisy. W razie niemożności skorzystania z danego warsztatu z góry dziękuję za wcześniejsze powiadomienie mnie o tym na powyższy adres mailowy. Kobieta, która będzie mogła przyjść w zamian za Ciebie, na pewno będzie Ci wdzięczna:)

Miejsce: Urząd Dzielnicy Bielany, ul. Żeromskiego 29, Warszawa

Projekt realizowany we współpracy ze Stowarzyszeniem Twórców „Cztery wymiary to dla nas za mało”
oraz dzięki finansowemu wsparciu Urzędu Dzielnicy Bielany oraz Firmy Matexi.

Jeśli chcesz być na bieżąco z MOCĄ KOBIETY, znajdź nas na Fb i polub🙂

Droga Kobieto,
inauguracja projektu już za nami. Spotkanie z Dziewicą, Matką i Staruchą podczas warsztatów ze Sztuki Dzikości okazało się inspirujące i owocne.  Przed nami kolejne wrześniowe wydarzenia, spotkanie i warsztaty (o których możesz przeczytać poniżej), a my już mamy dla Ciebie program na październik. Ale zanim do niego przejdziesz, przyjrzyj się październikowej odsłonie naszej Kobiety na plakacie. Prawda, że w rudościach wygląda bosko?!
 

PROGRAM MOCY KOBIETY – PAŹDZIERNIK 2018:

4.10. (czw.), godz. 19.00 SPOTKANIE z Anitą Jancią Prokopowicz, aktorką filmową i teatralną, autorką poezji, miłośniczką gór i sportów ekstremalnych. Widzom srebrnego ekranu znana, m. in. z seriali „Ślad”,„Wataha”, „Szpilki na Giewoncie”, „Na dobre i na złe” czy „Barwy szczęścia”. Na dużym ekranie można ją było zobaczyć m. in. w dwóch filmach wyreżyserowanych przez Marię Sadowską: „Dzień kobiet” i „Sztuka kochania”, a także w filmach „Demakijaż” w reżyserii Marii Sadowskiej, Doroty Lamparskiej i Anny Maliszewskiej oraz „Chemia” w reżyserii Bartosza Prokopowicza. W ub. roku w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej odbyła się premiera spektaklu „Wanda”, w którym Anita Jancia Prokopowicz  brawurowo wciela się w rolę Wandy Rutkiewicz, największej polskiej himalaistki, która nie tylko zdobywała kolejne ośmiotysięczniki, ale i walczyła ze stereotypami nt. kobiet zarówno w górach, jak i w życiu. Z Anitą będziemy rozmawiały m.in. o tym, jak spotkanie z inną kobietą może zainspirować i dodać skrzydeł.

fot. J. Gałuszka
6.10. (sob.), godz. 10.00-14.00 WARSZTATY Sztuka Dzikości. Taka jestem! – „You’re amazing the way you are”* – o samoakceptacji cz.1 – prowadząca JOANNA GRABOWIECKA, reżyserka teatralna, scenografka, trenerka rozwoju osobistego. Pomysłodawczyni i realizatorka Mocy Kobiety, a także zrealizowanych we współpracy z Bielańską Akademią Umiejętności cykli: Siła i piękno Kobiety, spotkań i warsztatów dla kobiet oraz NieDzielnego Mężczyzny, spotkań i warsztatów dla mężczyzn.
* tyt. piosenki Marii Sadowskiej
 
Opis warsztatów:
Jaka jesteś? Czyimi oczami najczęściej na siebie patrzysz? Czy jest to krytyk wewnętrzny, który mówi Ci, że „mogłoby być lepiej”, czy też życzliwa Ci przyjaciółka/siostra, która akceptuje Cię taką, jaką jesteś? Poprzez pracę z ciałem, głosem i oddechem zaproszę Cię do połączenia się ze swoimi wewnętrznymi zasobami. Po drodze spotkamy się z mieszkającymi w nas Rodzicem, Dzieckiem i Dorosłym, aby dotrzeć do dojrzałej, autentycznie pięknej Kobiety. Czas zobaczyć siebie w pełni. Jesteś na to gotowa?

Zapraszam Cię serdecznie,

Joanna Grabowiecka
13.10. (sob.), godz. 10.00-14.00 WARSZTATY Taka jestem! Zobacz siebie oczami innej – o samoakceptacji cz. 2 – prowadząca Beata Muchowska, od ponad 20 lat patrząca na świat przez obiektyw aparatu. Fotografem portretowym została z miłości do ludzi, z fascynacji drugim człowiekiem. Na codzień jest jednak przede wszystkim mamą 3 fantastycznych chłopaków, którzy każdego dnia motywują ją do działania i podejmowania z pozytywną energią wszystkich życiowych wyzwań. Kocha podróżować, być w drodze, czuć wiatr we włosach, łapać ulotne chwile i zatrzymywać je w kadrach.
 
Opis warsztatów:
Podczas tych fotograficznych warsztatów w plenerze będziecie ze mną odkrywać swoje piękno i naturalność, drzemiącą w Was pasję i dzikość. Poznacie techniki pracy z modelem, etapy przemiany podczas wspólnej pracy i otrzymacie w prezencie piękne końcowe portrety. Spojrzycie na siebie oczami innej kobiety…
 
Zapraszam serdecznie!
Beata Muchowska
Więcej informacji: tutaj.

20.10. (sob.), godz. 10.00-14.00 WARSZTATY Pieśń intuicyjna – prowadząca Mariola Rodzik-Ziemiańska, trenerka prowadząca warsztaty pracy z głosem, ciałem i oddechem “Szałas Rozwoju”; pieśniarka, poetka i aktorka formacji “Zawiało”. Absolwentka Szkoły Trenerów MERITUM oraz Politechniki Wrocławskiej, a także kursu Ziemia-Pieśń w Instytucie im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu. Uczestniczka wielu warsztatów i kursów aktorskich oraz wokalnych z zakresu śpiewu klasycznego, jazzowego, gospel i śpiewu archaicznego. Jej dzieciństwo związane było z folklorem Pogórzan Wschodnich. Prywatnie pełna wrażliwości na przyrodę i sztuki wszelakie Mama i Żona.
 
Opis warsztatów:
„Pieśń intuicyjna” – warsztat w poszukiwaniu natury swojego głosu, pogłębiający świadomość poprzez poszczególne kroki: doenergetyzowanie ciała, pogłębienie oddechu oraz uwolnienie w głosie w poszukiwaniu naturalnej pieśni. Podczas warsztatu ugruntujemy ciało, uruchomimy pełny oddech, rozgrzejemy aparat mowy i damy upust różnorodnym dźwiękom, poszukując swojej intuicyjnej pieśni, zanurzając się we wspólnym śpiewie. Każda pieśń jest wyjątkowa i jedyna, z uwagi na niepowtarzalny charakter osób, które ją tworzą. Zapraszam Kobiety, niezależnie od wieku, zawodu i zagłębienia w swojej osobistej drodze. Warsztaty opierają się na naturalnych ćwiczeniach wywodzących się z nurtu etnicznego, z użyciem ćwiczeń emisyjnych, relaksacji własnym głosem oraz aktywnych metod, opartych na osobistym doświadczaniu. Warsztat prowadzony jest  w przyjaznej atmosferze nie narzucającej „jedynie słusznej” wizji świata bez oceniania siebie i współuczestników.

Mariola Rodzik-Ziemiańska


27.10. (sob.), godz. 10.00-14.00 WARSZTATY 
Sztuka Dzikości. Siła TAK i NIE. Bajka o asertywności – prowadząca Joanna Grabowiecka, reżyserka teatralna, scenografka, trenerka rozwoju osobistego. Pomysłodawczyni i realizatorka Mocy Kobiety, a także zrealizowanych we współpracy z Bielańską Akademią Umiejętności cykli: Siła i piękno Kobiety, spotkań i warsztatów dla kobiet oraz NieDzielnego Mężczyzny, spotkań i warsztatów dla mężczyzn. 

Opis warsztatów:
Co jest z tą asertywnością „nie tak”? Aby wyznaczyć innym własne granice, dobrze jest mieć ich świadomość, czy w ogóle je mamy i gdzie się one znajdują. Przy okazji warto sobie zadać pytania: Czy potrafię uszanować granice innych? Co się ze mną dzieje, gdy usłyszę odmowę? Kiedy „Tak.” oznacza „Tak.”, a „Nie.” znaczy „Nie” i „.”? Przerobimy kilka scenariuszy tak, abyś mogła sprawdzić, gdzie są Twoje granice i jak mówić swoim autentycznym głosem „Tak.” i „Nie.” Dowiesz się, jak komunikować swoje potrzeby, aby zostały one usłyszane. W jaki sposób odmawiać, aby nie palić za sobą mostów. I co Ci daje mówienie swojej prawdy.

Zapraszam Cię serdecznie,
Joanna Grabowiecka

Udział w warsztatach i spotkaniach jest bezpłatny.
Na warsztaty obowiązują zapisy pod adresem mailowym: mockobiety2018@gmail.com
UWAGA!
W mailu proszę o podanie następujących informacji:
1) imię i nazwisko,
2) data i tytuł warsztatu, na który chcesz się zapisać,
3) pod każdym tytułem proszę napisać w jednym zdaniu, co najbardziej interesuje Cię w wybranym warsztacie,
4) czym się zajmujesz na co dzień lub jakie są twoje zainteresowania.
Odpowiedzi na powyższe pytania ułatwią nam pracę i pozostaną do wyłącznej wiadomości prowadzącej dany warsztat.

Ponieważ ilość miejsc jest ograniczona, proszę o rozważne zapisy. W razie niemożności skorzystania z danego warsztatu z góry dziękuję za wcześniejsze powiadomienie mnie o tym na powyższy adres mailowy. Kobieta, która będzie mogła przyjść w zamian za Ciebie, na pewno będzie Ci wdzięczna:)

Miejsce: Urząd Dzielnicy Bielany, ul. Żeromskiego 29, Warszawa

Projekt realizowany we współpracy ze Stowarzyszeniem Twórców „Cztery wymiary to dla nas za mało”
oraz dzięki finansowemu wsparciu Urzędu Dzielnicy Bielany oraz Firmy Matexi.

Jeśli chcesz być na bieżąco z MOCĄ KOBIETY, znajdź nas na Fb i polub🙂

WRZESIEŃ 2018

Kochana Kobieto!

Już 15 września rusza MOC KOBIETY, niezwykły projekt dla kobiet – trzymiesięczny cykl spotkań i warsztatów ze wspaniałymi kobietami. Wśród nich kobiety zajmujące się dziennikarstwem, biznesem, sztuką, mentoringiem, jogą, wyczynową jazdą na motocyklu, japońską sztuką walki mieczem… Kobiety Mocy, inspirujące i charyzmatyczne, z którymi warto się spotkać i poznać je bliżej.
Jednak nie byłoby Mocy Kobiety, gdyby nie moje spotkanie z Magdaleną Lerczak, burmistrz Bielan odpowiedzialną m.in. za sprawy kultury w tej części Warszawy. Magda zgodziła się ze mną, że ubiegłoroczny projekt pn. Siła i piękno Kobiety, który odbył się w ramach Bielańskiej Akademii Umiejętności, warto kontynuować w wersji rozbudowanej. I oto startujemy z mocą…
Plakat zaprojektowała dla nas utalentowana Zuza Miśko

PROGRAM MOCY KOBIETY – WRZESIEŃ 2018:

15.09. godz. 10.00-14.00 WARSZTATY Sztuka Dzikości 2. Dziewczyna, Matka, Starucha – odkryj moc kobiecych archetypów – prowadząca Joanna Grabowiecka, reżyserka teatralna, scenografka, trenerka rozwoju osobistego, pomysłodawczyni i realizatorka Mocy Kobiety, a także zrealizowanych we współpracy z Bielańską Akademią Umiejętności cykli: Siła i piękno Kobiety, spotkań i warsztatów dla kobiet oraz NieDzielnego Mężczyzny, spotkań i warsztatów dla mężczyzn.

Opis warsztatów:
Aby w pełni uruchomić nasz kobiecy potencjał, dobrze jest uświadomić sobie, że na każdym etapie życia możemy się skomunikować z pradawną, archetypiczną trójcą, tj. z Dziewczyną, Matką i Staruchą. Każda z nich ułatwia nam dostęp do innego rodzaju kobiecej energii (np. ciekawości, dawania życia, czy wizji).
W czasie warsztatu poprzez pracę z ciałem, głosem i wyobraźnią zaproszę Cię do odbycia podróży, dzięki której będziesz mogła odkryć/uruchomić/odnowić w sobie dostęp do energii stwórczej Matki, mądrości Staruchy i wrażliwości Dziewczyny, a także dowiesz się, jak umiejętnie czerpać z tych zasobów.
Kobieta świadoma swojego potencjału potrafi utrzymać w stanie równowagi wszystkie najlepsze cechy Dziewczyny, Matki i Staruchy. Jesteś na to gotowa?

Zapraszam Cię serdecznie,
Joanna Grabowiecka

22.09. godz. 10.00-14.00 WARSZTATY Joga jest kobietą. I jest dla ciebie! – prowadząca Małgorzata Galecka, absolwentka Wydz. Nauki o Zdrowiu AM w Warszawie, instruktorka Hatha Joga, właścicielka szkoły Satwa Joga.

Opis warsztatów:
Warsztaty dla tych, które chcą jogę odkryć i/lub dowiedzieć się o niej czegoś nowego, np. o zdumiewających zaletach jogi twarzy).
Dla Kobiet, ponieważ joga, jak kobieta, potrafi mieć różne oblicza.
Zaskakuje, relaksuje, daje wycisk. Joga zmienną jest.
Poznasz wiele asan (pozycji) mających wpływ na ciało i umysł. Powiem Ci jak praktykować, by było to przyjemne, bezpieczne, i przynosiło jak najwięcej efektów. Zadbasz o swój wygląd praktykując łagodną sesję jogi, ucząc się zestawu asan twarzy, i o umysł głęboko się relaksując.
Jednym zdaniem: Będzie to czas dla ciała i ducha w aspekcie bardzo kobiecym.
Nie opiszę planu warsztatu. Razem zdecydujemy, na co zwrócić uwagę, czemu poświęcić więcej czasu. Opowiem Ci o sobie.

Zapraszam,

Gośka Galecka, właścicielka Szkoły Satwa Joga, przyjaciółka, mama, kobieta
Więcej informacji: tutaj

27 września, godz. 19.00 SPOTKANIE z Olgą Kozierowską, dziennikarką biznesową, działaczką społeczną, mówczynią motywacyjną, trenerką i mentorką oraz założycielką Fundacji Sukces Pisany Szminką, która od ponad 9 lat wspiera rozwój zawodowy i osobisty kobiet w Polsce.

Olga Kozierowska prowadzi autorskie audycje na antenie radia Chilli Zet. Jest felietonistką, autorką trzech książek, audiobooka „21 Dni Przebudzenie” oraz cyklu „Update” na audioteka.pl. Wcześniej związana z TVN24 i TVP2. Od lat szkoli kobiety bazując na praktycznej wiedzy, badaniach w zakresie identyfikacji potrzeb rozwojowych kobiet w Polsce i na świecie oraz doświadczeniach własnych. Współtwórczyni klubu Champions of Change działającego na rzecz rozwoju i wdrażania polityki diversity&inclusion w największych firmach w Polsce.
Laureatka wielu prestiżowych nagród. W 2014 roku trafiła do grona 25 liderów Polski na przyszłe 25 lat, a w 2018 otrzymała prestiżową nagrodę Women’s Tertiary European Award. Prywatnie jest mamą trójki dzieci. Więcej informacji: tutaj

Prowadząca spotkanie: Joanna Grabowiecka

29.09. godz. 10.00-14.00 WARSZTATY Miłość 2.0 w życiu, sztuce i w biznesie – prowadząca Małgorzata Marczewska, artcoach, mentorka, ekspert od potencjału i spójności przekazu w obszarach Życie, Sztuka i Biznes.

Opis warsztatów:
Pamiętasz ten stan? Znasz go?
Poczucie, że nie ma granic, przekonanie, że dla Ciebie wszystko jest możliwe i dasz radę pokonać każdą przeszkodę. Życzliwość wobec całego świata. Niekończące się ilości mikromomentów pozytywności
i szczęśliwych zbiegów okoliczności.  Otwartość i ciekawość odkrywcy.
Zachwyt i fale energii dające radość i pewność, że to jest to. Że dasz radę każdemu wyzwaniu.
Miłość 2.0 to stan, który pojawia się w efekcie pobudzenia nerwu błędnego. Ten biochemiczny stan wzmacnia połączenia między mózgiem i sercem, dzięki czemu mamy dostęp do niespożytej energii, a nasze zdrowie znacznie się poprawia. Wystarczy proste uaktualnienie Twojego wyobrażenia o Miłości 2.0, aby zmienić Twoją zdolność do korzystania z tego stanu.
Jaka jest Twoja aktualna definicja miłości? Masz odwagę, by ją zmienić? A gdyby tak….potraktować Miłość 2.0 jako akumulator energii? Energii z której możesz korzystać na co dzień?
Tworząc, pracując i żyjąc z Miłością.

Małgorzata Marczewska, LABLIFE
Więcej informacji: tutaj.

Jeśli hasło Miłość 2.0 już teraz Cię zaintrygowało i chcesz się dowiedzieć czym ona jest, zachęcam do zobaczenia i posłuchania mojej rozmowy z Małgosią, którą znajdziesz: tutaj

Udział w warsztatach i spotkaniach jest bezpłatny.
Na warsztaty obowiązują zapisy pod adresem mailowym: mockobiety2018@gmail.com
UWAGA!
W mailu proszę o podanie następujących informacji:
1) imię i nazwisko,
2) data i tytuł warsztatu, na który chcesz się zapisać,
3) pod każdym tytułem proszę napisać w jednym zdaniu, co najbardziej interesuje Cię w wybranym warsztacie,
4) czym się zajmujesz na co dzień lub jakie są twoje zainteresowania.
Odpowiedzi na powyższe pytania ułatwią nam pracę i pozostaną do wyłącznej wiadomości prowadzącej dany warsztat.

Ponieważ ilość miejsc jest ograniczona, proszę o rozważne zapisy. W razie niemożności skorzystania z danego warsztatu z góry dziękuję za wcześniejsze powiadomienie mnie o tym na powyższy adres mailowy. Kobieta, która będzie mogła przyjść w zamian za Ciebie, na pewno będzie Ci wdzięczna:)

Miejsce: Urząd Dzielnicy Bielany, ul. Żeromskiego 29, Warszawa

Projekt realizowany we współpracy ze Stowarzyszeniem Twórców „Cztery wymiary to dla nas za mało”
oraz dzięki finansowemu wsparciu Urzędu Dzielnicy Bielany oraz Firmy Matexi.

Jeśli chcesz być na bieżąco z MOCĄ KOBIETY, znajdź nas na Fb i polub🙂