Kręgi Mocy Kobiet

W ubiegłym roku spełniło się jedno z moich gorących pragnień dotyczących siostrzeństwa. 
Zaczęła się dla mnie piękna, poruszająca podróż z Kobietami w przestrzeni kręgu, do której dojrzewałam przez całe moje dotychczasowe życie.

 fot. Maciej Krawczyk

W przestrzeni, w której, zgodnie z mądrością rdzennych mieszkańców Ameryki, jest miejsce na Świętą Orendę, czyli Świętą Prawdę każdego/każdej z nas.
To miejsce, do którego zapraszamy naszych Sprzymierzeńców, Opiekunów i Strażników wszystkich Siedmiu Świętych Kierunków, aby przestrzeń stała się jeszcze bardziej wspierająca.

W uważności, w milczeniu, z empatią wysłuchujemy historii każdej z sióstr, tego, co u niej żywe na ten moment. Śmiejemy się razem z Nią i wspólnie płaczemy. Nieproszone nie zabieramy głosu, nie doradzamy, by nie przeszkadzać Siostrze w czerpaniu z zasobów swojej mocy, w kontaktowaniu się z Przodkiniami i Przodkami, którzy są przy nas i czekają tylko na znak, aby nam użyczyć swojej pomocy.
A jeśli któraś z Kobiet poprosi o wsparcie, robimy to z łagodnością, w poczuciu równości każdej z Sióstr, z szacunkiem i pokorą wobec drogi, którą każda z nas decyduje się w życiu kroczyć.

Inspiracją do każdego spotkania jest jedna z baśni z „Biegnącej z wilkami” Clarissy Pinkoli Estés.

Jeżeli krąg wypada akurat przy pełni lub przy nowiu, jest z nami bęben szamański, którego dźwięki zanoszą Wszechświatu nasze intencje na ten szczególny czas.

Śpiewem i tańcem witamy każdą nową porę roku i odprowadzamy tę odchodzącą celebrując wyjątkowy czas przejścia, czas domykania tego, co już nam nie służy, by z radością i nadzieją powitać to, co nowe.

Nie byłoby mnie pewnie w tym miejscu jeszcze długo, gdyby nie dwie Kobiety Mocy,
Maria Ela Ziemkiewicz i Aisza Kucharska
, dzięki którym moglam czerpać nauki nt. trzymania przestrzeni w kręgu, doświadczyć uzdrawiającej mocy kręgowych ceremonii oraz garściami czerpać inspiracje z wyjątkowej książki „Trzynaście Pierwotnych Matek Klanowych” Jamie Sams, którą Maria Ela genialnie przetłumaczyła.

  z moją ukochaną Marią Elą

Dziękuję w tym miejscu, Wam, moje Przodkinie, moje Nauczycielki, moje Przyjaciółki, moje Siostry, moja Córko, Wam, które zawitałyście do świętej przestrzeni Kręgu Mocy Kobiet
i tym z Was, które do niej zawitają już w niedalekiej przyszłości!

Aho Mitakuye Oyasin (Wszystko Jest Jednością)❤️

Jeżeli czujesz, że Krąg Mocy Kobiet Cię wzywa, jeżeli chcesz odczuć moc Siostrzeństwa, zapraszam Cię, kochana. Spotykamy się raz w miesiącu w pięknej i dobrej przestrzeni, jaką jest Szkoła Satwa Joga na warszawskim Żoliborzu. O więcej szczegółów zapytaj wysyłając maila na adres: sztukadzikosci@gmail.com