„OGRÓD SZTUK CIELESNYCH” zmysłowe warsztaty dla kobiet

OGRÓD SZTUK CIELESNYCH” – rozbudź (na nowo) swoje zmysły i poczuj, że żyjesz! – warsztaty wyjazdowe dla kobiet w dniach 4-6 marca 2022

Cielesność, seksualność, zmysłowość są ważną częścią życiowego doświadczenia. W pełni przeżywane są życiodajną siłą. Jednak dla wielu z nas wiążą się one z trudnymi emocjami, poczuciem samotności w przeżytych historiach, z przekonaniami, dotyczącymi tego, co mi wolno czuć, myśleć, przeżywać i czego pragnąć, a co jest absolutnie zabronione.

Zapraszamy Was do doświadczenia, podczas którego z łagodnością i uważnością będziemy przyglądać się temu, co w obszarze seksualności i cielesności wymaga zaopiekowania i akceptacji. Stworzymy przestrzeń, w której będziesz mogła otworzyć się na doświadczenie kobiecej wspólnoty lub je pogłębić. Jednak przede wszystkim zapraszamy Cię do doświadczenia samej siebie, do przyjrzenia się swojemu ciału za pomocą zmysłów, w kontakcie z naturą i swoją intuicją. Do rozbudzenia w sobie radości płynącej z kreacji. 

„Twoja energia seksualna jest też energią kreacji. Możesz użyć seksu w celu reprodukcji, będącej najwyższym aktem kreacji. Możesz też przejąć ognistą energię swojej seksualności i przekuć ją w rozpoczęcie i stworzenie czegokolwiek, od książek po karierę i zdrowie, aż po praktyki duchowe. U swojego źródła, jest ona twoim strumieniem kreatywności, a kiedy zdecydujesz się odpowiednio ją ukierunkować, wszystko może stać się twoją sztuką.”
Heathearash Amara

Jeżeli czujesz w sobie gotowość, aby spojrzeć Twojej wewnętrznej Kreatorce w oczy i z zaufaniem wkroczyć na ścieżkę sensualnego delektowania się chwilą, zapraszamy Cię także do bliskiej nam przestrzeni sztuki słowa i koloru. Pod naszym czułym, dyskretnym przewodnictwem stworzysz dzieło, obraz, na którym wymalujesz, zapiszesz to, co zechce się ujawnić podczas procesu, a co będzie Cię karmiło po powrocie do domu. 

UWAGA! Nie musisz mieć wykształcenia plastycznego ani doświadczenia malarskiego! Wystarczy odrobina ciekawości i otwarcie się na doświadczenie przyjemności płynącej z zanurzenia się w kolorach i melodii słowa.

„Ogród sztuk cielesnych” to Twoja osobista podróż, podczas której zaprosimy Cię przede wszystkim do DOŚWIADCZANIA za pomocą takich metod, jak:

– praca z przekonaniami,
– medytacja, w tym koherencja serca,
– wizualizacje,
– praca z ciałem, głosem i oddechem,
– kontakt z wyobraźnią, kreatywność,
– malarstwo i taniec intuicyjny,
– pogłębiony kontakt z naturą,
– rozmowy z poszanowaniem zasad kręgowych,
– zmysłowa kolacja – uczta smaków (NIESPODZIANKA!)

DATA:

4-6 marca 2022r.

MIEJSCE:

Warsztaty odbędą się w Poza Schematem, pięknym i sprzyjającym odpoczynkowi domu, oddalonym o kilkadziesiąt km i niespełna godziną jazdy samochodem od Warszawy.
Poza Schematem to przestronna, gościnna przestrzeń z kominkiem i drewnianym wystrojem wnętrz. Dom, wyłącznie do naszej dyspozycji na czas warsztatów, jest otoczony lasem, położony w sąsiedztwie dzikiej Narwi, pól i łąk. W oddaleniu od innych domostw, tak, abyśmy mogły czuć się swobodnie i doświadczać ciszy oraz spokoju.
Zadbamy o Was także poprzez smaczne, wegańskie posiłki, które będzie dla nas przygotowywała Agata Dla Świata.

PROWADZĄCE:

Ewelina LEWANDOWSKA – jestem człowiekiem w pełni przeżywającym swoją seksualność i cielesność. Jestem mamą, partnerką, kochanką, poetką. Z wykształcenia jestem psychologiem, psychoterapeutką, trenerką; pracuję indywidualnie z dorosłymi. Szczególne miejsce w moim sercu zajmuje praca z kobietami. Wspieram kobiety w zaopiekowaniu się sobą bez poczucia winy, wyzwalaniu się z toksycznych relacji, trzymam kręgi dla kobiet. 

Więcej o mnie na: www.heartsandminds.pl

Joanna GRABOWIECKA – w głębi serca i w ciele czuję swoją dziką naturę. Karmię się kolorem, przyrodą i zmysłowym doświadczaniem świata. Z zawodu jestem reżyserką teatralną i trenerką rozwoju osobistego. Od dziecka maluję. Malarstwa uczyłam się prywatnie m.in. w Paryżu i w Warszawie. Kreacja i synergia są motorem napędowym mojego życia. W życiu osobistym spełniam się jako partnerka, mama, przyjaciółka. Jestem pomysłodawczynią i realizatorką Mocy Kobiety, cyklu spotkań i warsztatów dla kobiet. W ub. roku zrealizowałam „Strefę szeptów”, ceremonię przejścia w przestrzeni sztuki. To doświadczenie zmieniło moje życie. Od kilku lat kroczę kobiecą ścieżką serca inspirowaną mądrością rdzennych mieszkańców Ameryki współprowadząc wraz z Marią Elą Ziemkiewicz roczny cykl warsztatów dla kobiet pn. „Matki Klanowe – podróż do źródła Twojej kobiecej mocy.” Zasiadam i zwołuję kręgi kobiet.
Więcej o mnie na: www.sztukadzikosci.com

KUCHNIA DLA TWOICH ZMYSŁÓW:
AGATA DLA ŚWIATA – oprócz wymyślania i testowania nowych przepisów oraz pisania o sprawach wielkiej wagi dla świata, gotuję na warsztatach rozwojowych i festiwalach tanecznych, gdzie eksperymentuję z kuchnią roślinną i dietą planetarną – lokalną, sezonową i ekologiczną. Fascynuje mnie dietetyka wg Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, kuchnia intuicyjna i emocje ukryte w jedzeniowych zachciankach. Specjalnie dla „Ogrodu sztuk cielesnych” przygotuję zmysłową kolację oraz zadbam, aby każdy posiłek, przygotowany z czułością i uważnością, stanowił zdrowe i smaczne dopełnienie warsztatów.
Więcej o mnie: www.agatadlaswiata.pl

Garść ważnych informacji dot. ZAKWATEROWANIA:

W Poza Schematem dostępne są następujące opcje zakwaterowania:

  • miejsce w pokoju 3-osobowym (za dopłatą 50 PLN/os./za 2 noclegi),
  • miejsce w pokoju 5-osobowym (z „okrągłym stołem” i widokiem na korony drzew),
  • miejsce na 4-osobowej antresoli (z widokiem z lotu ptaka na górną salę warsztatową),
  • miejsce na 4-6 osobowej części „Za parawanem” w dolnej sali warsztatowej (z wyjściem na taras oraz widokiem na ogród i las).

Ogólny program warsztatów:
4.03. (piątek)
godz. 16.30 – 18.00 – zakwaterowanie,
godz. 18.00 – kolacja,
godz. 19.00 – 20.30 – krąg zapoznawczy,
godz. 20.30 – 22.00 – relaksacja i medytacja przed snem.

5.03. (sobota)
godz. 8.00 – medytacja wdzięczności w naturze,
godz. 9.00-10.00 – śniadanie,
godz. 10.00-14.00 – praca z przekonaniami, wizualizacja, praktyka dla ciała, głosu i oddechu,
godz. 14.00-15.00 – obiad,
godz. 15.00-19.00 – zaproszenie do procesu twórczego (intuicja, kreatywność, wyobraźnia),
godz. 19.00 – ZMYSŁOWA KOLACJA NIESPODZIANKA <3,
godz. 20.30 – zmysłowa praktyka dla ciała, głosu i oddechu, łagodny taniec, uzdrawiający krąg kobiet i medytacja przed snem.

6.03. (niedziela)
godz. 8.00 – medytacja wdzięczności w naturze,
godz. 9.00-10.00 – śniadanie,
godz. 10.00-14.00 – cd. pracy z przekonaniami i praktyki dla ciała, głosu i oddechu,
godz. 14.00-15.00 – obiad,
godz. 15.00-16.00 – pożegnanie i wyjazd.

INWESTYCJA:
CENA WARSZTATÓW (w tym cena materiałów plastycznych):

  • 950 PLN 

EARLY BIRDS – 850 PLN dla kobiet, które wpłacą zaliczkę w kwocie 400 PLN do 15 lutego
+
ZAKWATEROWANIE I WYŻYWIENIE (płatne gotówką na miejscu w dniu przyjazdu):

  • 450 PLN

PŁATNOŚĆ I ZAPISY
Zgłoszenie prześlij na adres: ewelina.lewandowska@gmail.com

Warunkiem uczestnictwa jest wpłata zaliczki w kwocie 450 PLN. Decyduje kolejność zgłoszeń. Ilość miejsc jest ograniczona.

Zrób sobie najpiękniejszy prezent z okazji Dnia Kobiet – podaruj sobie zmysłową czułość.